اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

سلام
    دوستانی که با لپ تاپهای ASUSسری K42j و K53SV و DELL INSPIRON 5110 کارکردن و یا اطلاعاتی دارد لطفا من رو راهنمایی کنن که کدوم رو بخرم.
    من شنیدم ASUS تو رنج قیمتی یک میلیون بهترین گزینه هست تازه از یه تعمیر کار هم پرسیدم گفت ASUS کمترین خرابی رو بین سایر لپ تاپها داره.مگر اینکه دوستان پیشنهاد دیگه ای داشته باشن.
    ممنون.
    بنده آن دمم كه ساقي گويد
    يك جام دگر بگير و من نتوانم

پاسخ : راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

با سلام
    امکانات مورد نیاز از قبیل رم و نوع حافظه رم و کارت گرافیک و هارد و نوع پردازنده برای خرید لپ تاپ که به درد یک دانشجوی برق بخوره در چه رنجی باید باشه؟
    بهترین برند چیه؟
    ====================
    هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
    =====================

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ELECGIRL
      با سلام
      امکانات مورد نیاز از قبیل رم و نوع حافظه رم و کارت گرافیک و هارد و نوع پردازنده برای خرید لپ تاپ که به درد یک دانشجوی برق بخوره در چه رنجی باید باشه؟
      بهترین برند چیه؟
      سلام
      جواب هر دو سوالتون بستگی داره به اینکه چقدر میخواین هزینه کنید
      هر برندی تو یه رنج قیمتی خوب کار کرده ...
      در لپ تاپ های بالای 3 میلیون و به اصطلاح high-end حتی 1 درصد هم شک نکنید که asus بهترین برند هست(البته اپل هم خوبه ولی تو قیمت برابر مدل های asus تقریبا 1.5 برابر مدل های اپل کارایی دارند و البته باید عدم ساپورت اپل از ویندوز رو هم در نظر بگیرین)
      البته asus در اکثر رنج قیمت ها مدل هایی داره و میتونه یه انتخاب مناسب باشه
      در رنج قیمتی 2.5 تا 3 میلیون تومان بهترین انتخاب HP سری Pavilion هست
      در رنج قیمت 2 تا 2.5 میلیون تومان علاوه بر دو برند بالا(asus و hp) مدل های DELL XPS هم کارایی خوبی دارن
      در رنج قیمت 1 میلیون تا 2 میلیون تومان برند های MSI و فوجیستو کارایی مناسبی دارن
      در قیمت برابر msi کارایی بهتری داره ولی ساخت چین هست و فوجیستو ساخت المان
      در کل اگه بازی و ... مدنظرتون نباشه و یه لپ تاپ در سطح متوسط(کارایی) و کیفیت ساخت و عمر بالا بخواین فکر کنم فوجیستو انتخاب خوبی باشه و دوستانی هم که دارن خیلی تعریف میکنن
      با سپاس

دیدگاه

قیمتش 1 تا 2 میلیون تومان باشه.. من تو نت خیلی سرچ کردم نظرات متفاوته اما وجه مشترک همه نظرات اینه که :قطعات داخلی همه برندها مشترکه نکته مهم مچ بودن قطعات باهم هست... اکثرا بعد از اپل ،hp و ای سوز و در آخر Dell را پیشنهاد دادن، ولی از کارایی باتری Dell راضی نبودن..آیا فوجیتسو در مقایسه با ای سوز و dell بهتره؟
        لطفا در مورد رنج حافظه رم و نوعش و گرافیک و... توضیح بفرمایید..
        ممنون
        ====================
        هر موفیت بزرگی نتیجه هزاران تلاش کوچک و عادی ست...که مورد توجه و ستایش افراد دیگر قرار نگرفته اند...
        =====================

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ELECGIRL
          قیمتش 1 تا 2 میلیون تومان باشه.. من تو نت خیلی سرچ کردم نظرات متفاوته اما وجه مشترک همه نظرات اینه که :قطعات داخلی همه برندها مشترکه نکته مهم مچ بودن قطعات باهم هست... اکثرا بعد از اپل ،hp و ای سوز و در آخر Dell را پیشنهاد دادن، ولی از کارایی باتری Dell راضی نبودن..آیا فوجیتسو در مقایسه با ای سوز و dell بهتره؟
          لطفا در مورد رنج حافظه رم و نوعش و گرافیک و... توضیح بفرمایید..
          ممنون
          سلام
          تو این رنج قیمت مدل های زیر مناسب هستند
          ASUS - K55VD - i7
          HP Pavilion DV6-6120se
          Fujitsu LifeBook AH531
          با سپاس

دیدگاه

داداش من الان asus مدل x42 حداقل روزی 20 ساعت روشنه الان یکسالی هست خریدم ازش هم خیلی راضی هر نرم افزاری هم فکر کنی بالاترین ورژنش رو من نصب کردم واقعا لپ تاب های خوبی داره البته الان با این اوضاع دلار بعید میدونم اون مدل هایی که گفتی رو بتونی 1 میلیون بخری من پارسال با دلار 1000 تومن برام دراومده 800 تومن الان شده 1میلیون و 300 الی 500
            قم الکترونیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronicnarm2010
              داداش من الان asus مدل x42 حداقل روزی 20 ساعت روشنه الان یکسالی هست خریدم ازش هم خیلی راضی هر نرم افزاری هم فکر کنی بالاترین ورژنش رو من نصب کردم واقعا لپ تاب های خوبی داره البته الان با این اوضاع دلار بعید میدونم اون مدل هایی که گفتی رو بتونی 1 میلیون بخری من پارسال با دلار 1000 تومن برام دراومده 800 تومن الان شده 1میلیون و 300 الی 500
              دوست عزیز سلام.با دی وی دی رامش مشکل نداری؟سرعت کپی و خوندن اطلاعات رو میگم
              از رو فلش خیلی خوب کار میکنه
              **** k i n j ****

دیدگاه

نه داداش عالیه من لپ تاب های دیگه رو هم دیدم مثل دل dvd rom مال من سریعتر بود در ضمن صدای کمتری هم داره و گرمای کمی رو هم تولید می کنه مثلا اگه بری دل بخری اون وقت می فهمی من چی میگی برای 1 دقیقه هم نمی تونی بزاریش روی پات از بس داغ میشه
                قم الکترونیک

دیدگاه

به نظر من یه سونی با مدل پایین تر بخرید خیلی بهتر از برندای دیگه کار میده...
                  تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

گوشی های سونی رو به عنوان بهترین گوشی های فعلی قبول دارم به دلایل مختلف ولی به نظر من لپ تاپ های جدیدش بدرد کارای مهندسی نمیخوره
                    چون همه از سری پردازنده-چیپست های التراموبایل اینتل استفاده میکنند و قدرت پردازشی شون خیلی بالا نیست و برای مصرف کم انرژی طراحی شدند(کم هم نیست ولی خوب در همین رنج قیمت و حتی پایین تر انتخاب هایی از برند های دیگه با پردازنده های بهتر وجود داره)
                    با سپاس

دیدگاه

اتفاقا باید خدمتتون عرض کنم که خودم یکی از همین سری های جدید(SVE) دارم...سی پی یو i5 ivy bridge اومدیم کل بندازیم با یکی از بچه ها ...اون ایسوس i7 داشت...یه فایل متلب که پردازش بالایی میخواست رو ران کردیم ، لپ تاپ من حدود یه ثانیه زودتر کارشو تموم میکرد...
                      از لحاظ زیبایی و ظرافت و طول عمر هم باز سونی سرتره...وقتی میخواستم لپ تاپو بخرم فروشنده یه لنوو i7 - 8gig ram - 4gig geforce 720 - 1T HDD پیشنهاد میداد که قیمتش با لپ تاپ من که 4گیگ و 500 گیگ و گرافیک ATI7650 هست یکی بود...من همینو انتخاب کردم و ازش هم راضیم...تنها عیبش اینه که مانیتورش فول اچ دی نیست... :redface:

www.intelart.ir

دیدگاه

پردازنده ها باید با مشخصات دقیق با هم مقایسه بشن
                        احتمالا پردازنده اون دستگاه هم ضعیف بوده ، البته همه چی هم پردازنده نیست ...
                        منظور من از مدل های جدید سونی مدل های فعلی بازار هست که اکثرا از پردازنده هایی مثل 4500u یا مدل های مشابه استفاده میکنند
                        ولی برند های دیگه از پردازنده های معمولی موبایل استفاده میکنند مثل 4700mq/hq یا مدل های بالاتر
                        http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_4500u/
                        http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_4700mq/
                        http://ark.intel.com/products/75460/intel-core-i7-4500u-processor-4m-cache-up-to-3_00-ghz
                        http://ark.intel.com/products/75117
                        با سپاس

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                          پردازنده ها باید با مشخصات دقیق با هم مقایسه بشن
                          احتمالا پردازنده اون دستگاه هم ضعیف بوده ، البته همه چی هم پردازنده نیست ...
                          منظور من از مدل های جدید سونی مدل های فعلی بازار هست که اکثرا از پردازنده هایی مثل 4500u یا مدل های مشابه استفاده میکنند
                          ولی برند های دیگه از پردازنده های معمولی موبایل استفاده میکنند مثل 4700mq/hq یا مدل های بالاتر
                          http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_4500u/
                          http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_4700mq/
                          http://ark.intel.com/products/75460/intel-core-i7-4500u-processor-4m-cache-up-to-3_00-ghz
                          http://ark.intel.com/products/75117
                          با سپاس
                          در کل واسه کارای مهندسی اونم مهندسی برق زیاد نباید روی کانفیگ تکیه کرد...من خودم به شخصه بیشتر به مانیتور اهمیت میدم...یه سونی FW هم دارم که مانیتورش 16.4اینچه...با اینکه سی پی یو Core2do و گرافیک intel hd ولی واسه کارای من خیلی بهتر از یه مانیتور 15 اینچه....الانم از همون استفاده میکنم..

www.intelart.ir

دیدگاه

سلام و عرض ادب
                            من میخوام یه لپ تاپ برای وب گردی و نرم افزارایی مثل پروتل altium و بقیه نرم افزارای الکترونیک بخرم .به من گفتن سری x ایسوز بده و بیشتر از دو ملیون هم ندارم که سری k بخرم . پروبوک اچ پی هم دوست ندارم .میشه راهنماییم کنید چی بخرم؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asti
                              سلام و عرض ادب
                              من میخوام یه لپ تاپ برای وب گردی و نرم افزارایی مثل پروتل altium و بقیه نرم افزارای الکترونیک بخرم .به من گفتن سری x ایسوز بده و بیشتر از دو ملیون هم ندارم که سری k بخرم . پروبوک اچ پی هم دوست ندارم .میشه راهنماییم کنید چی بخرم؟ :sad:
                              اگه به برند خاصی علاقه ندارید و کمتر از 2 تومن میخواید هزینه کنید اینا گزینه های خوبی هستند :
                              http://www.digikala.com/Product/DKP-...%A7%D9%84-G510

http://www.digikala.com/Product/DKP-...%BE%D8%AF-Z510

www.intelart.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X