اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

سلام خدمت دوستان گرامی
    من دارم با میکرو AVR و ارتباط سریال آن کار می کنم و نمی تونم چیزی از طرف میکرو به کامپیوتر و برعکس بفرستم از Max232 و Hyper Terminal استفاده می کنم و با کامپایلر Bascom نمی دونم مشکل کجاست برنامه هم را می گذارم ببینید ایراد از برنامه است
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 1000000
    $baud = 2400
    Dim A As Integer
    Dim B As Integer
    Dim Sum As Integer
    Do
    A = 2
    B = 3
    Sum = A + B
    Print "sum:" ; Sum
    Loop
    End
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

پاسخ : راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

نوشته اصلی توسط skiboys
    سلام خدمت دوستان گرامی
    من دارم با میکرو AVR و ارتباط سریال آن کار می کنم و نمی تونم چیزی از طرف میکرو به کامپیوتر و برعکس بفرستم از Max232 و Hyper Terminal استفاده می کنم و با کامپایلر Bascom نمی دونم مشکل کجاست برنامه هم را می گذارم ببینید ایراد از برنامه است
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 1000000
    $baud = 2400
    Dim A As Integer
    Dim B As Integer
    Dim Sum As Integer
    Do
    A = 2
    B = 3
    Sum = A + B
    Print "sum:" ; Sum
    Loop
    End
    سلام
    باود رو توی ترمینال بسکام درست انتخاب کردید ؟ باود پیش فرض ترمینال 9600 هستا ؟
    برنامت مشکل نداره
    بعد کریستال انتخاب شده باید توی میکرو و برنامه یکی باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
      سلام
      باود رو توی ترمینال بسکام درست انتخاب کردید ؟ باود پیش فرض ترمینال 9600 هستا ؟
      برنامت مشکل نداره
      بعد کریستال انتخاب شده باید توی میکرو و برنامه یکی باشه
      من اول باود را روی 9600 گذاشتم دیدم جواب نداد گفتم کمترش کنم شاید جواب بده برای همین 2400 نوشتم
      در مورد کریستال هم همون 1Mhz داخلی هستش تغییر ندادم
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
        من اول باود را روی 9600 گذاشتم دیدم جواب نداد گفتم کمترش کنم شاید جواب بده برای همین 2400 نوشتم
        در مورد کریستال هم همون 1Mhz داخلی هستش تغییر ندادم
        توی تنظیمات ترمینال باود رو هم 2400 بزارید
        بعد MAX 232 رو هم اینطوری وصل کنید 11 TXD میکرو 14 به RXD پورت کام کامپیوتر 12 RXD میکرو 13 TXD پورت کام میکرو اینطوری ببندید شاید مشکل حل شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
          توی تنظیمات ترمینال باود رو هم 2400 بزارید
          بعد MAX 232 رو هم اینطوری وصل کنید 11 TXD میکرو 14 به RXD پورت کام کامپیوتر 12 RXD میکرو 13 TXD پورت کام میکرو اینطوری ببندید شاید مشکل حل شد
          مدار من به این صورت است پایه T1in=11وR1 out=12 از max به ترتیب به پایه های TXDوRXD میکرو وصله وبرای خازن ها هم از4تا خازن 1u استفاده کردم
          آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
            مدار من به این صورت است پایه T1in=11وR1 out=12 از max به ترتیب به پایه های TXDوRXD میکرو وصله وبرای خازن ها هم از4تا خازن 1u استفاده کردم
            بعد به کام چه طوری وصل کردید شاید مشکل از اون باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              بعد به کام چه طوری وصل کردید شاید مشکل از اون باشه ؟
              پایه 13و14وmax به ترتیب به txd و Rxd کانکتور وصل کردم وپایه 5 به گراند مدار وصل شده
              یک سوال دیگه از کجا بفهمیم که پورت Com ما com1،یا Com3 یا غیره است :eek:
              آموزش Modelsim

دیدگاه

هایپر ترمینال هیچ وقت اون عددو نشان نخواهد داد .چون که تو عددو میفرستی .باید کد اسکیشونو بفرستی .
                Adc1 = Makebcd(adc1)
                تاپیک : مشکل با فرستادن یک عدد در پروتکل UART
                برو .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                  هایپر ترمینال هیچ وقت اون عددو نشان نخواهد داد .چون که تو عددو میفرستی .باید کد اسکیشونو بفرستی .
                  Adc1 = Makebcd(adc1)
                  برو .
                  ببخشید کامل تر توضیح می دهید یعنی هرموقع من یه چیزی خواستم از میکرو به کامپیوتر بفرستم یا برعکس حتما باید اسکی باشه در ضمن این برنامه من حداقل نباید یه چیزی حتی نامفهوم در ترمینال می نوشت لطفا راهنمایی کنید
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

بچه ها کسی راهنمایی نمی کنه :twisted:
                    آخر من نفهمیدم فرمت اطلاعاتی که تز کامپیوتر به میرو فرستاده می شه چیه؟ :eek:
                    برعکس چی من نمیتونم به هگز یا باینری اطلاعات را از میکرو به کامگیوتر بفرستم یا اینکه باید حواسم باشه که اسکی آن چی میشه بعد بفرستم
                    آیا این برنامه من حداقل نباید ی چیزی تو ترمینال نشون می داد
                    کسی یه برنامه با BAscom برای ارتباط سریال برای نمونه میگذاره oo: :angry: تا مشکل من رفع شه :angry: :angry:
                    آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                      پایه 13و14وmax به ترتیب به txd و Rxd کانکتور وصل کردم وپایه 5 به گراند مدار وصل شده
                      یک سوال دیگه از کجا بفهمیم که پورت Com ما com1،یا Com3 یا غیره است :eek:
                      کامپیوتر ها چند تا USB دارند و هم چنین چند تا هم پورت کام دارن باید پشتش نوشته باشه که کام 1 یا 2

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                      Adc1 = Makebcd(adc1)
                      برو .
                      فکر کنم با من بود oo:

نوشته اصلی توسط skiboys
                      ببخشید کامل تر توضیح می دهید یعنی هرموقع من یه چیزی خواستم از میکرو به کامپیوتر بفرستم یا برعکس حتما باید اسکی باشه در ضمن این برنامه من حداقل نباید یه چیزی حتی نامفهوم در ترمینال می نوشت لطفا راهنمایی کنید
                      منظورشون اینه که بجای S باید عدد دویی اسکی اونو بفرسی که 7 بیت خود حرف و 1بیت هم تشخیص خطا که میشه 8 بیت البته شما نیازی به تبدیل ندارید چون خودش تبدیل میکنه اگه هم به اوسیالوسکوپ وصل کنید این 8 بیت قابل ملاحظه هست
                      اگه هم به سیم دست بزنید باید یه سری چیز های نامشخص بیاد شاید همون پورت کام رو اشتباه زدید ؟

دیدگاه

اگه توی پروتوس شبیه سازی کنید بهتر بعد با کامپیوتر وصل کنید توی پروتوس هم ترمینال داره نیازی هم با گذاشتن MAX232 نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                          اگه توی پروتوس شبیه سازی کنید بهتر بعد با کامپیوتر وصل کنید توی پروتوس هم ترمینال داره نیازی هم با گذاشتن MAX232 نیست
                          آقاعرفان می شه یه برنامه برای نمونه با Bascom بنویسید
                          با پروتئوس دیگه نباید کابل رو وصل کنم پس چطوری ایراد کابل را بگیرم؟ :eek:
                          آموزش Modelsim

دیدگاه

یه سری به این قسمت بزن من این برنامرو خودم طراحی کردم مشگلی بود بگو راهنمایی کنم
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=59918.0

دیدگاه

آره راست میگی . حداقل باید چیزی نشون بده . بسکام کار نکردم . ولی اگه عین اونو تو vn.net بنویسی کلمه ی sum رو میفرسته .
                              مطمئنی که باود ریت و استاپ بیت هم تو هایپر و هم میکرو هم خوانی دارن؟
                              یه چیز دیگه ای هم بگم .از چه سیمی استفاده کردی . اگه احساس میکنی سیمات مناسب این کار نیست ، باود ریت و پایین بیار .
                              واسم یه بار پیش اومده . سیمام خیلی دراز بودن ، تو سرعتهای بالا کار نمی کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X