اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کامپایلر C یا ++C برای TMS320F28XX

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بر اساتید DSP
    دوستان کسی کامپایلر C یا ++C که خانواده DSP های TMS320F28XX را ساپورت کنه می شناسه لینک دانلود یا محل تهیه آن را به من بگید.
    ادوات پروگرام و دیباگینگ آن تو ایران گیر می یاد؟ :redface:
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

بابا یکی به داد ما برسه یکی نیست جواب ما را بده :angry:

دیدگاه

پاسخ : کامپایلر C یا ++C برای TMS320F28XX

سلام
      لینک زیر کامپایلرهای dsp هست
      http://kavirelectronic.ir/fa/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9 9#319

دیدگاه

4 تا آدم آماتور که نمی تونن به شما کمک کنند.
        کمپایلر texas instruments DSP به زبان c++,c است : code composer studio v3.1 جوان الکترونیک داره.CCS v3.3 هم میتونید از سایت www.ti.com بصورت trial بگیرید.حجمش حدود 600MB است!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryam_r
          4 تا آدم آماتور که نمی تونن به شما کمک کنند.
          سلام
          اینجا بحث آماتور یا غیر آماتور مطرح نیست که شما گفتین هر کسی توی یک زمینه خاصی تخصص داره و این دلیل بر آماتور بودن افراد سایت نیست هر کسی بتونه کمک می کنه
          این حرف شما واقعا........

دیدگاه

بابا صلوات بفرستید
            Maryam_r بابت اطلاعات شما ممنون هستم.
            من DSK مر بوط به F2812 را تو جمهوری حدود 800 هزار تومان قیمت کردم و خود آی سی آن را حدود 45 هزار تومان(خدا این ایادی Texas Instrument را لعنت کنه) بابا این ها DSP می سازند فکر ما بیچاره های ندار و تحریم شده را نمی کنند . بازم خدا خیرشون بده تحریم سایت شون رو برداشتند. تو رو خدا می بینی تو سایت شون هم ما را راه نمی دادند. تا همین چند وقت پیش با Proxy آمریکایی می رفتم توش
            این هم از کرامات دولت خدمت گذار است که آی سی 25 دلاری تو DigiKey را باید از ایران الکترونیک و جوان الکترونیک بخریم 60دلار
            خدا پدر این قنبری تو جوان الکترونیک رو بیامرزه Code Composer IDE را به قیمت 20 دلار می فروشه تا مشت محکمی بر دهان یاوه گویان غربی باشد راستی اگه قنبری رو نداشتیم چکار می کردیم ؟ :cry2:
            وسلام جمیعا صلوات ختم کن :wow:

دیدگاه

سلام
              اگر سرعت زیاد یا پردازش سنگینی نیاز ندارید میکروکنترلرهای 16 بیتی dsPIC با سرعت 30MIPS و قابلیت پردازش سیگنال مناسب هستند البته با این تفاوت که هم ارزون هستند و هم اینکه یک کامپایلر حرفه ای مجانی براشون هست(MPLAB-C30 ).

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=2529& param=en024856&link=TodaysFeatures
              http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=2035

دیدگاه

خدا لعنت کنه ایادی بازار الکترونیک تهران را ! F2812 را برو از جهان کیت بخر 30000.
                eca.ir اگه maryam_r رو نداشت چکار می کرد.
                بعد بگو چرا می گی آماتور . ببینم اگه تا 50 روز دیگه صبر می کردی کسی در"انجمن تخصصی الکترونیک" همین نکته کوچک را بهت می گفت ؟
                پروگرامر 800 تومانی هم لازم نیست برو با rs232 تو سایت ti.com یاد بگیر . مدارش 500 تا تک تومن خرج داره .
                مقالات منو تو صفحه dsp بخون بهت کمک می کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maryam_r
                  خدا لعنت کنه ایادی بازار الکترونیک تهران را ! F2812 را برو از جهان کیت بخر 30000.
                  eca.ir اگه maryam_r رو نداشت چکار می کرد.
                  بعد بگو چرا می گی آماتور . ببینم اگه تا 50 روز دیگه صبر می کردی کسی در"انجمن تخصصی الکترونیک" همین نکته کوچک را بهت می گفت ؟
                  پروگرامر 800 تومانی هم لازم نیست برو با rs232 تو سایت ti.com یاد بگیر . مدارش 500 تا تک تومن خرج داره .
                  مقالات منو تو صفحه dsp بخون بهت کمک می کنه.
                  سلام.
                  دوست محترم قدرت ECA همین هست که به اعضای مختلف و توانمندی های اونها اتکا داره و نه به چیز دیگه ای، در این جا سعی شده بستر رو برای فعالیت و کمک رسانی به همدیگه فرآهم کنیم که فکر می کنم ECAآ‌ تونسته این کار رو بکنه.

نشونه اش همین پاسخ شماست، هرچند که شما فقط پاسخ خودتون رو میبینید و بستری که امکان این گفتگو رو ایجاد کرده حذف کردید و اون رو مستقل از پاسختون میدونید.
                  ایرادی نداره، یکی از اهداف ECA اینه که کاربرا به پاسخشون برسن و این امر محقق شده امیدوارم شما هم با دید باز تری به این مسئله نگاه کنید.
                  موفق باشید.
                  شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                  هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                  چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

جناب maryam_r متاسفانه از صحبت های شما مشخص است که کلا هیچ چیز راجع به اهداف این سایت نمی دونید اینجا هیچ کس با کمک کردن به دیگران قصد نداره قدرت علمی خودش رو نمایش بده و به دیگران آماتور یا هرچیز دیگه بگه.
                    اینجا هدف ایجاد جو صمیمی هست که هر فرد هر سوالی خواست بپرسه و هر کس هرقدر که تونست کمک کنه و لاغیر .

با تشکر از دوستانی که با PM به من اطلاع دادند و از جواب دادن مستقیم خود داری کردند.
                    بهتر هست که علاوه بر علم اخلاقمون هم آماتور نبشه .

موفق باشید.

دیدگاه

به به ، چه عجب . بالاخره برای گیر دادن هم که شده سروکله رئیس و روسا پیدا شد!
                      خوبه ، حداقل به خودتان ثابت شد که دنبال آتو گرفتن هستید نه پیشرفت ، وگرنه تاپیک های منو هم می دیدید وبهتر قضاوت می کردید.
                      شما که انتقاد می کنید حتما می توانید جواب مرا هم تحمل کنید :
                      تا بحال 2-3 مقاله در eca داده ام که مقداری است از حاصل تجربه یکسال من روی dsp ، چرا آنجا پیدایتان نشد تا حد اقل تشکری کنید تا من هم دلم گرم شود و ادامه بدهم ولی همین که چیزی گفتم که به مذاقتان خوش نیامد سریع سروکله تان پیدا شد و جبهه گرفتید و انتقاد کردید . می تونم بپرسم تا بحال کجا بوده اید ؟ چرا فقط موقع آتوگیری پیدایان می شود ؟

عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو نفی حکمت مکن از بهر دل عامی چند

اگر انجمنتان تخصصی است چرا کسی جواب سوال من یا albert را نتوانست بدهد ( سوال به این سادگی !!! در ضمن من خودم آماتورم پس جواب سوالات ساده را هم نمی دانم )
                      جسارت نباشه ، نقل قول می کنم که : دوستی متخصص در AVR داشتم که می گفت فروم های ایرانی مفید نیستند زیرا یک سری آدم آماده طلب اونجا هستند که فقط بلدند اطلاعات بگیرند ، و اطلاعات به کسی نمی دهند .
                      من نمی گویم کل سایت شما اینطوری است ولی حداقل قسمت dsp اینطوری است.
                      شما که مدیر سایت و x و y و z و t هستید و قبول ندارید که صفت " تخصصی " برای انجمنتان زیاد است . شما که همه جای سایت سرک می کشید و مو را از ماست می کشید و در بین میلیون ها کلمه ، "آماتور" را پیدا می کنید و گیر می دهید. آیا برای پیدا کردن نقاط قوت سایت هم این قدر دقیق هستید ؟
                      احتمالا نه . وگرنه مقالات من را هم می دیدید یا در حد توان خودتان ( نه بیشتر ) به سوالات من پاسخی می دادید یا حداقل راهنمایی می کردید . نه اینکه بی تفاوت باشید ( بعد از 20 روز انتطار ) و اگر بگویید که وقت ندارید و نمی توانید به همه پیام ها سر بزنید پس برای گیر دادن هم لطفا پیدایتان نشود .
                      قابل توجه دوستان زیر آب زن که pm می دن : اگر شما dsp کار بودید مقالات منو خوانده بودید! واگر dsp کار نیستید چطور پیام من را دیدید ؟ ( حال می دانید که دنبال علم نیستید و دنبال نقطه ضعف می گردید .)
                      حداقل اخلاق خوبی که دارم این است که قبل از اینکه از کسی توقع کمک و اطلاعات دادن داشته باشم ، اطلاعات می دهم . (دیدید که داده ام ) و آماده طلب و پر توقع مثل بعضی ها نیستم
                      زکات علم نشر آن است .
                      و شما آقای admin یا هرچیز دیگه ای ، که در هر زمینه ای نظر می دهید و این جسارت را به خود می دهید که درباره سوالات پرسیده شده در زمینه dsp اظهار نظر کنید ( واز نظراتتان مشخص است که 2 خط برنامه با dsp ننوشته اید ) ، اگر بلد نیستید مجبور نیستید بر اساس حدس و گمان جوابی به بچه مردم بدهید و او را از چاله به چاه بیندازید. جسارت نباشه ، ولی 60% اظهار نظرها و و جواب های شما به سوالات دوستان dsp کار، صحیح نیستند.من هم آن قدر وقت ندارم که برای تک تک پیام هایی که شما جواب نادرست داده اید پیام تصحیح شده بگذارم.
                      درضمن :
                      یک نکته در باب رعایت آداب اجتماعی : برای خطاب به دختر یا زن می گویند " سرکار خانم " نه جناب .

موفق باشید.

دیدگاه

با سلام
                        متاسفانه یا خوشبختانه موقعیت من در این سایت این اجازه رو نمی ده که جواب خاص و شاید درخورتان بهتون بدم ولی قصد دارم که چند نکته کلی رو متذکر بشم.

1- عنوان ادمین نه از روی توان علمی بلکه از روی توان مدیریتی به دوستان و خودمن تعلق گرفته که در صورتی که اساسنامه انجمن رو مطالعه میکردین متوجه میشدین پس حتی اگر هم اشتباهی بوده دلیل بر ادعای حق از طرف کسی نیست.
                        2- اینکه فرمودین جناب نه و سرکار خانوم حق با شماست ولی در دنیای مجازی اینترنت یک نام کاربری مشخص کننده جنسیت فرد نیست و به دلیل احترامی که به تک تک اعضای این خانواده دارم از لفظ جناب استفاده می کنم جدا از جنسیت مخاطب .
                        3- اینکه فرمودید دوستان زیر آب زن که pm زدند ..... این حق هر کاربر هست که از شخصیت و اعتبار خود و وب سایت خود دفاع کند پس لطفا همچین برداشتی نداشته باشین.
                        4- لفظ تخصصی به این معنا نیست که افراد این مجموعه توانایی کمک و پاسخگویی به تمام سوالات را دارند بلکه بیانگر این مطلب هست که در این انجمن فقط راجع به مباحث تخصصی بحث خواهد شد .
                        ...
                        ...
                        و در نهایت ما اینجا جمع شدیم که به کمک دوستانی مثل شما مجموعه قوی تری برای کمک به پیشرفت جامعه علمی کشور ایجاد کنیم پس جایی برای بحث نیست اینکه شما بیشتر از همه در باره dsp بلدید مهم نیست اینکه بتونید با این مجموعه همراه بشید و به دوستان خودتون کمک کنید مهم و با ارزش هست. که انشاالله به این هدف هم میرسیم.

امیدوارم که این بحث ادامه نداشته باشه چون نتایج جالبی نخواهد داشت

با تشکر
                        بلورچیان

دیدگاه

سلام.
                          نوشته اصلی توسط maryam_r
                          به به ، چه عجب . بالاخره برای گیر دادن هم که شده سروکله رئیس و روسا پیدا شد!
                          یه انتقاد سازنده، ممنون حق با شماست . فقط یه نکته رو بگم، منظورتون از استفاده از الفاظ رئیس رو روسا چیه؟ من در حال حاضر وقت زیادی نمیتونم برای سایت بذارم ولی دوست عزیزم امیر جان یا فرشاد جان و بقیه دوستان دیگه روزی چندین ساعت خودشون رو با هزینه شخصی برای سایت میذارن و امورات اون رو انجام میدن. ولی از کسی توقعی ندارن، هدف های بزرگتری دارن .

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          خوبه ، حداقل به خودتان ثابت شد که دنبال آتو گرفتن هستید نه پیشرفت ، وگرنه تاپیک های منو هم می دیدید وبهتر قضاوت می کردید.
                          دوست عزیز مگه مسئولین سایت بیکارن که یازده هزار نفر رو ول کنن فقط نگاه کنن ببینن شما چیکار دارید میکنید که آتو بگیرن و بعد انتقاد کنن .
                          علت اینکه معمولا پست هایی از قبیل این پست و پست قبلی شما به سرعت پاسخ داده میشه اینه که در قوانین سایت این پیشبینی شده.
                          علتش هم اینه که پست شما بر خلاف چیزی که فکر میکنید نه تنها باعث پیشرف نیست بلکه باعث دلسردی بقیه اعضا هم میشه(انتقاد تخریبی) برای همین برای اینکه پست هایی از این قبیل مانع پیشرفت سایت نشن (مهمترین عامل پیشرفت سایت همبستگی بین اعضاست) به سرعت پاسخ داده میشن.

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          تا بحال 2-3 مقاله در eca داده ام که مقداری است از حاصل تجربه یکسال من روی dsp ، چرا آنجا پیدایتان نشد تا حد اقل تشکری کنید تا من هم دلم گرم شود و ادامه بدهم ولی همین که چیزی گفتم که به مذاقتان خوش نیامد سریع سروکله تان پیدا شد و جبهه گرفتید و انتقاد کردید . می تونم بپرسم تا بحال کجا بوده اید ؟ چرا فقط موقع آتوگیری پیدایان می شود ؟
                          دوست عزیز شما که برای تشویق به ادامه کار در سایت، دنبال دلگرمی هستی، چطور به خودت اجازه میدی زحمت سه ساله اعضای سایت رو با لفظ آماتور بی ارزش جلوه بدی و نه تنها دلگرمی ندی بلکه چند تا دل رو هم بشکنی؟(مطمئن باش منظورم مسئولین سایت نیست چون اگه قرار بود دست اندرکاران سایت با این حرفها پا پس بکشن سایت همون ماه اول تعطیل شده بود )
                          من واقعا متاسفم که از مقالاتی که شما گذاشتید قدرانی لازم نشده ولی اگه یه مقدار مثبت نگاه میکردید متوجه میشید که عمدی در کار نبوده، میتونید آمار تشکر های داده شده من رو نگاه کنید این روند دلگرمی و تشویق چیزی هست که از محور های اداره سایته ولی ممکن هم هست که گاهی پست هایی از قلم بیفته و خصوصا اینکه این بخش نو پا هست و ... .
                          دوست عزیز مذاق من و شما اینجا مطرح نیست، اینجا محور پیشرفت سایت هست نه ... .

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10106.0.html
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10100.0.html
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10094.0.html
                          یازده تا پست دارید 5 تا تشکر. امیدوارم نگید که اینها بعد از این دو پست آخر بوده. کم لطفید نه؟

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          اگر انجمنتان تخصصی است چرا کسی جواب سوال من یا albert را نتوانست بدهد ( سوال به این سادگی !!! در ضمن من خودم آماتورم پس جواب سوالات ساده را هم نمی دانم )
                          جسارت نباشه ، نقل قول می کنم که : دوستی متخصص در AVR داشتم که می گفت فروم های ایرانی مفید نیستند زیرا یک سری آدم آماده طلب اونجا هستند که فقط بلدند اطلاعات بگیرند ، و اطلاعات به کسی نمی دهند .
                          جواب سوالتون اینکه چون توی سایت، متخصص در زمینه DSPآ‌ نداشتیم. ولی جواب این سوال که اگه سایت در این زمینه متخصص نداره پس چرا این بخش رو ایجاد کرده اینه که خاصیتش اینه لااقل سوالات در این زمینه پرسیده میشه و ممکنه یه زمانی کسی مثل شما پیدا بشه که پاسخی براش داشته باشه یا مقاله ای ارائه بده، اگه همون موقع این پاسخ داده شد که چه بهتر اگر نه این دیتابیس سوال و جواب برای آیندگان مفید خواهد بود. در مورد فروم های ایرانی و ... متاسفانه حق با شماست همچین فرهنگی وجود داره و خدا رو شکر این سایت تونسته با این فرهنگ مبارزه بکنه و تا حد زیادی موفق شده، علت اینکه کسی جواب سوال شما رو نداده اینه که کسی در این زمینه اطلاعات نداشته نه اینکه از عمد اطلاعات نداده باشه. میتونید یه سری به قسمت AVR در این سایت بزنید تا متوجه منظورم بشید. .

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          من نمی گویم کل سایت شما اینطوری است ولی حداقل قسمت dsp اینطوری است.
                          این نشونه انصاف شماست ولی بهتر نبود این رو اول پستتون میذاشتید ؟؟ نه بعد از اینکه حسابی ... .

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          شما که مدیر سایت و x و y و z و t هستید و قبول ندارید که صفت " تخصصی " برای انجمنتان زیاد است . شما که همه جای سایت سرک می کشید و مو را از ماست می کشید و در بین میلیون ها کلمه ، "آماتور" را پیدا می کنید و گیر می دهید. آیا برای پیدا کردن نقاط قوت سایت هم این قدر دقیق هستید ؟
                          اولا که نمیدونم چرا اینقدر لفظ مدیر و مسئول برای شما سنگین هست. بذارید یه مطلبی رو برای شما و دیگر اعضا بگم: در حال حاضر با سابقه ترین عضو سایت من هستم.تقریبا چند دقیقه بعد از تاسیس اون شروع به کار کردم. من و تمام کسان دیگه ای که الان در سایت مسئولیت دارن همه کاربران عادی بودن مثل شما ولی چون اهداف این سایت، اهداف بلندی بوده همه ما رو دور هم جمع کرده تا برای تحقق این اهداف بیشتر تلاش کنیم.
                          ما (منظور مدیران) خیلی نباید دنبال نقاط قوت سایت باشیم (نقاط قوت سایت با نقاط قوت کاربران فرق داره) باید دنبال نقاط ضعف اون باشیم تا به فکر اصلاحشون باشیم و پیشرفت سایت رو تحقق بدیم .

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          قابل توجه دوستان زیر آب زن که pm می دن : اگر شما dsp کار بودید مقالات منو خوانده بودید! واگر dsp کار نیستید چطور پیام من را دیدید ؟ ( حال می دانید که دنبال علم نیستید و دنبال نقطه ضعف می گردید .)
                          حداقل اخلاق خوبی که دارم این است که قبل از اینکه از کسی توقع کمک و اطلاعات دادن داشته باشم ، اطلاعات می دهم . (دیدید که داده ام ) و آماده طلب و پر توقع مثل بعضی ها نیستم
                          زکات علم نشر آن است .
                          کاربرانی که با لفظ زیر آب زن خطاب کردید دقیقا مطابق با اساسنامه سایت عمل کردن برای اینکه بحث های اینچنینی در سایت سریع تر خاتمه پیدا کنه افراد مشخصی وظیفه پاسخ گویی دارن. بحث DSP کار بودن و ... نیست هر جا که اعضا احساس کنن پستی ممکنه دیدگاه غلطی رو ترویج بده باهاش مقابله میکنن چه اعضای عادی چه اعضایی که الان مسئولیت دارن. دوستان مجموعه سایت رو نگاه کردن و از پست شما انتقاد کردن نه اینکه بخوان دنبال نقطه ضعف پست های شما بگردن اینکه به حفظ تفکر حاکم به سایت کمک کنن خودش بزرگترین کمک برای ترویج علمه. توقع که داشتید، :rolleyes: منظورم تشکر هست ولی قول میدم که حق با شماست خیلی ها از سه سال پیش تا الان توی سایت کار می کنن بدون چشم داشت (حتی بدون توقع "تشکر" چون این سامانه با زحمت امیر جان تازه به سایت اضافه شده).

نوشته اصلی توسط maryam_r
                          شما آقای admin یا هرچیز دیگه ای ، که در هر زمینه ای نظر می دهید و این جسارت را به خود می دهید که درباره سوالات پرسیده شده در زمینه dsp اظهار نظر کنید ( واز نظراتتان مشخص است که 2 خط برنامه با dsp ننوشته اید ) ، اگر بلد نیستید مجبور نیستید بر اساس حدس و گمان جوابی به بچه مردم بدهید و او را از چاله به چاه بیندازید. جسارت نباشه ، ولی 60% اظهار نظرها و و جواب های شما به سوالات دوستان dsp کار، صحیح نیستند.من هم آن قدر وقت ندارم که برای تک تک پیام هایی که شما جواب نادرست داده اید پیام تصحیح شده بگذارم.
                          "به عنوان یه کاربر دارم پاسخ میدم": ممنون که بی پرده و صریح حرفتون رو میزنید . من در این بخش تمام سعیم رو کردم هر جا پاسخی میدم، یا نقل قول کنم، یا بگم که " من شنیدم" نه از این جهت که بخوام ادعای فضل کنم و بگم من خیلی خفنم بلکه از این جهت که شاید همون اطلاعات دست و پا شکسته به کسی کمک بکنه. .
                          در مورد بحث چاله و چاه و ...، قبل از این حرفها باید یه زمینی باشه تا بشه توش چاله یا چاه کند .
                          ----
                          دوست عزیز:

1- توی این انجمن هیچ کس ادعای خیلی با سواد بودن و ... رو نداره لفظ تخصصی برگرفته از روحیه همکاری اعضاست نه اتکا به توانایی فردی برخی اعضا.

2- هدف اینجا اینکه به رشد هم کمک کنیم. شما DSP بلد هستید یکی AVR یکی 8051، یکی با USBآ‌ کار کرده و ... اگه کسی جواب DSP شما رو نداد دلیل بر خساست در ترویج علم نیست بلکه دلیل بر کم اطلاعاتی هست(کما اینکه همون یه ذره اطلاعات غلط من رو هم که از باب کمک مطرح شده بود (با قید تضمینی نبودن) با دیده لطف بررسی کردید :rolleyes چقدر خوب میشد شما که بیشتر از بقیه اعضا DSP بلدید کمک میکردید تا بقیه هم در این زمینه رشد کنن و اونها هم به رشد شما در زمینه های دیگه کمک کنن.

3- شما بهتر از من میدویند که فرق وجود داره بین انتقاد، انتقاد تخریبی، تخریب.

4- امیدوارم این صحبت ها کمک کرده باشه که مسئولین سایت(اول از همه خودم رو میگم) دقت بیشتری رو نسبت به توانمندی های اعضا داشته باشن و شما هم مطمئن شده باشید که اعضای این سایت هدفشون کمک به رشد علمی هست.

موفق باشید.
                          یا علی.
                          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز از تک تک دوستانی که لطف کردند و پاسخ دادند تقاضا می کنم یکبار از اول تا به انتهای صفحه رو یک نگاهی بیندازند مخصوصا سرکار خانم maryam_r ببینید اون بنده خدایی که پست اول رو قرار داده بود کلا منصرف شد از سوالش (Mehdi1357 ( بهتر نیست که به جای ادامه این بحث ها به همدیگر کمک کنیم ؟ ( اول به خودم می گم :mrgreen: :mrgreen: )
                            یک دوستی داشتم که می گفت یک مهندس ایرانی این توانایی رو داره که بجای چهار مهندس ژاپنی کار انجام بده ولی 10 مهندس ایرانی نمی توانند جای 2 مهندس ژاپنی کار کنند میدونید چرا ؟ (( قضیه مورچه ها)) چون ما متا سفانه هیچ وقت دوست نداریم با هم کار کنیم ((team working (( و همین موضوع است که هیچ وقت نمی توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم .
                            یک روز به ما اعلام کردند که یکی از بستگان رئیس شرکت ما که اتفاقا مهندس الکترونیک بود و در شرکت microchip مشغول به کار است به ایران اومده و می خواد از شرکت بازدید داشته باشه وقتی ایشون برای بازدید از شرکت ما اومدند از من پرسیدند که طراح این مدار چاپی چه کسی است گفتم من گفت برنامه نویسی این میکرو که روی این برد نسب می شود رو چه کسی انجام می ده گفتم من ، گفت برنامه ای رو که روی pc نوشته میشه رو چه کسی انجام میده گفتم من ، حرفی به من زد که محال است فراموش کنم گفت مهندسین ایرانی دریایی هستند به وسعت خزر و به عمق یک بند انگشت...........!!!!!!!!!!
                            درست این است که هر کسی در یک زمینه تخصصی و به طور کامل فعالیت کند ولی چه کنیم که هیچ کارمان درست نیست که این یکی هم درست باشد
                            با حرف که فرمودید یک سری آدم آماده طلب اونجا هستند که فقط بلدند اطلاعات بگیرند ، و اطلاعات به کسی نمی دهند کاملا موافقم ولی بیایم سعی کنیم حداقل خودمان این رویه را نقض کنیم
                            در پایان از این که سر همه رو درد اوردم عذر خواهی می کنم ولی دیدم همه دردل کردند گفتم ما هم دردل کنیم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

یک شمع وقتی شمع دیگری را روشن می کند چیزی از نور خود را از دست نمی دهد
                            به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
                            bioosun@gmail.com

دیدگاه

خوب اخه مگه اون شرکت بیچاره چقدر در میاره که بخواد واسه هرکاری کارمند تخصصی استخدام کنه ؟! :rolleyes:
                              فتو بلاگ من
                              کاردستی ها :
                              روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                              فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                              کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X