اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت بارکد خوان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت بارکد خوان

سلام خسته نباشید خدمت تمام اساتید من میخوام یه بار کد خوان بسازم در نت هرچی سرچ کردم چیزی گیرم نیومد به جز لینک زیر

https://courses.cit.cornell.edu/ee476/FinalProjects/s2006/nrs27th257/nrs27th257/index.html

حالا به نظر شما دوستان ساخت این امکان پذیر هست یاخیر تمام قطعه هاشو هم دارم و فقط میمونه قسمت برنامه نویسیش که آیا عملی هست یا خیر لطفا دوستان کمک کنن پروژه پایانی من هست . لطفا کمک کنید

با تشکر

پاسخ : کمک در ساخت بارکد خوان

ساخت سنسور تماسی که خیلی ساده است مساله اصلی سر ساخت سنسور های لیزری است
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
      گرچه هیچ کاری نشد نداره ولی فکر کنم کارت خیلی سخت بشه اگه بخوای با avr کار کنی. در ضمن لیزرها و آی سی های درایو کننده اون جزو تجهیزات فرکانس بالا به حساب میان که میکروهای AVR نمی تونن با اون سرعت داده ها رو پردازش کنن. سرعت لیزر همون سرعت نور هست حالا خودت ببین چه قدر فرکانس بالا هست . الان تازگی ها برای خواندن بارکد از پردازش تصویر استفاده میکنن چون بی دردسر تر و راحت تر نسبت به لیزر هست.
      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

کسی می تونه به من تو ساخت بارکد خوان کمک کنه . والا حقیقتش من آشنایی با AVR ندارم و این پروژه زوری افتاده گردن من . اگه کسی می تونه کمک کنه اون لینک بالا من تمام فطعاتشو خریداری کردم و فقط تو قسمت برنامه نویسیش مشکل دارم وبلد نیستم . اگر نمونه های دیگه ای می دونید دریغ نکنید اعلام کنید و به من کمک کنید. با تشکر

دیدگاه

اینم آدرس برنامه های مورد نیاز
          https://courses.cit.cornell.edu/ee476/FinalProjects/s2006/nrs27th257/nrs27th257/index.html#Appendix
          حالا کی میتونه به من کمک کنه لطفا

دیدگاه

کسی نیست کمکی بکنه یا راهنمایی

دیدگاه

تماسی میخواهی یا پردازش تصویری ؟

مشکلت سر الگوریتم کدگشایی است یا ساخت سنسور تشخیص عرض میله ها ؟

دیدگاه

:nice:
                نوشته اصلی توسط aliila
                تماسی میخواهی یا پردازش تصویری ؟

مشکلت سر الگوریتم کدگشایی است یا ساخت سنسور تشخیص عرض میله ها ؟

https://courses.cit.cornell.edu/ee476/FinalProjects/s2006/nrs27th257/nrs27th257/index.html#Appendix
                لینک سایت رو که گذاشتم هم شماتیک مدار داخلشه هم برنامه ها حالا این برنامه تو کدویژن 3 تا خطا میده که از دوستان میخوام کمک کنن برطرف بشه اگه خودتون هم مدل های دیگه ای بلدین بفرمایید

دیدگاه

مدارت کامله و خوبه

وارنینگ ها مهم نیستن برنامت کامپایل شده و فایل بینت آماده است
                  میگه متغیر تعریف کردی ولی استفاده نکردی میتونی متغیر هات رو مقدار دهی کنی تا وارنینگ ها برن یا اصلا متغر ها رو حذف کنی تا برنامه سبک تر بشه

به هر حال اگه این سورس هم کار نکرد میتونی خیلی راحت برنامه رو تغییر بدی و حتی مدارت رو تغییر بدی کار خیلی ساده است میتونی از دو پ امپ در مد مقایسه کننده فاصله استفاده کنی تا بین یک محدوده یک بده و خارج محدوده صفر بده بعد بدی به پایه اینتراپت و با فعال کردن تایمر عرض میله های سیاه رو بدست بیاری

دیدگاه

تو جستجو از این عبارات استفاده کن

Barcode Scanner , Barcode Reader , Barcode Converter

دیدگاه

میتونی سنسور هات رو اینطوره هم ببندی

هم فرستنده و گیرنده مادون قرمز ارزون است هم میتونی مستقیما ولت متر به خروجی ببندی و فرق نوار سیاه رو با سفید ببینی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                        مدارت کامله و خوبه

وارنینگ ها مهم نیستن برنامت کامپایل شده و فایل بینت آماده است
                        میگه متغیر تعریف کردی ولی استفاده نکردی میتونی متغیر هات رو مقدار دهی کنی تا وارنینگ ها برن یا اصلا متغر ها رو حذف کنی تا برنامه سبک تر بشه

به هر حال اگه این سورس هم کار نکرد میتونی خیلی راحت برنامه رو تغییر بدی و حتی مدارت رو تغییر بدی کار خیلی ساده است میتونی از دو پ امپ در مد مقایسه کننده فاصله استفاده کنی تا بین یک محدوده یک بده و خارج محدوده صفر بده بعد بدی به پایه اینتراپت و با فعال کردن تایمر عرض میله های سیاه رو بدست بیاری
                        میشه یکم بیشتر توضیح بدی من تمام قطعات این مدار رو خریداری کردم مشکلی از نظر قطعه ها ندارم فقط برنامش مونده که چجوری بریزمش رو آی سی اونجا مشکل دارم که وارنینگ میده نمیزاره بریزم رو آی سی این متغییر ها رو هم حذف میکنم بازم خطا میده

دیدگاه

من وقتی میخوام برنامه رو کامپایل کنم این پیغامو میده کسی میدونه این چیه و باید چکارش کنم

دیدگاه

برای سنسور میتونین ازیک اشعه لیزر استفاده کنین همونا که مثل مداد و خودکار و از این قبیل اراعه میشن البته در فروشگاهها چکیج اون موجوده ببخشید منظورم پکیج بود روی این لامپها در قسمتی که اشعه از اون خارج میشه یک لنز هست با چرخوندن اون اشعه باز وبسته میشه یعنی از حالت موازی بودن در میاد و همگرا یا واگرا میشه
                            خوشبختانه این نور توسط فتوسل معمولی قابل رویته و انواع دیگر گیرنده های نوری
                            حالا نکته مهم اینجاست این اشعه در صورت برخورد با نوار سیاه (بارکد) محو میشه و در صورت برخورد با لبه سفید بارکد منعکس میشه
                            شما باید یک لامپ لیزری رو در فاصله مناسب به صورت 45 درجه با بارکد قرار بدین بعد یگ گیرنده مثلا فتوسل را با همین زاویه روبروی اون قراربدین بعد لنز رو طوری تنظیم کنین که با رسیدن اشعه به کارت اشعه تبدیل به نقطه بشه حالا با قرار حرکت بارکد از مقابل اشعه در خطوط سیاه هیچ و ذر خطوط سفید انعکاس اشعه را دارین
                            کدهای بارکد در ایران استاندارد زیادی ندارن میشه اونا رو از وزارت بازرگانی تهیه کرد
                            بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
                              برای سنسور میتونین ازیک اشعه لیزر استفاده کنین همونا که مثل مداد و خودکار و از این قبیل اراعه میشن البته در فروشگاهها چکیج اون موجوده ببخشید منظورم پکیج بود روی این لامپها در قسمتی که اشعه از اون خارج میشه یک لنز هست با چرخوندن اون اشعه باز وبسته میشه یعنی از حالت موازی بودن در میاد و همگرا یا واگرا میشه
                              خوشبختانه این نور توسط فتوسل معمولی قابل رویته و انواع دیگر گیرنده های نوری
                              حالا نکته مهم اینجاست این اشعه در صورت برخورد با نوار سیاه (بارکد) محو میشه و در صورت برخورد با لبه سفید بارکد منعکس میشه
                              شما باید یک لامپ لیزری رو در فاصله مناسب به صورت 45 درجه با بارکد قرار بدین بعد یگ گیرنده مثلا فتوسل را با همین زاویه روبروی اون قراربدین بعد لنز رو طوری تنظیم کنین که با رسیدن اشعه به کارت اشعه تبدیل به نقطه بشه حالا با قرار حرکت بارکد از مقابل اشعه در خطوط سیاه هیچ و ذر خطوط سفید انعکاس اشعه را دارین
                              کدهای بارکد در ایران استاندارد زیادی ندارن میشه اونا رو از وزارت بازرگانی تهیه کرد

با تشکر از شما .ولی من که گفتم تمام قطعاتشو خریداری کردم و مشکل من تو برنامه نویسی AVR ای سی هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X