اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب و غریب توی تابلو روان 16*200

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب و غریب توی تابلو روان 16*200

سلام
    آقا یک مشکل عجیب و غریب توی تابلو روان 16*200 دارم از اساتید تقاضای کمک دارم.مشکل اینه:
    وقتی اطلاعات فارسی رو داریم روی تابلو نمایش می دیم یه چند تایی از LED های اطراف حروف، بعضی وقتا روشن و خاموش می شن تابلوها به صورت 16*40 طراحی شدن و 5 از این تابلوها رو کنار همدیگه داریم استفاده می کنیم و جاروب این 16 سطر به صورت یک در میان است .از 74595 و ULN2003 برای درایو ستون هاداریم استفاده می کنیم وجالب هست که بدونید مثلا وقتی ارتباط تابلو اول و دوم (یعنی خروجی اخرین 74595 رو به ورودی اولین 74595 تابلو بعدی )رو قطع می کنیم اون اشکالات برطرف می شه یا مثلا وقتی روی پایه خروجی سریال آخرین ای سی 74595 دست می زنیم اشکالات برطرف می شه.البته ما داریم 74595 رو با سرعت 8 مگا هرتز درایو می کنیم. از دوستان اگر کسی تجربه ای در زمینه کار با تعداد زیاد 74595 داره کمک می خام.ضمنا از خازن و این چیزا هم برای نویز گیری روی 74595 استفاده کردیم اما توفیری نداشت.

پاسخ : مشکل عجیب و غریب توی تابلو روان 16*200

ممکنه از 74hc595 و نویز گیری آن در این مسیر طولانی باشد به هر حال ایراد جالبی است امیدوارم دوستان دراین موضوع شرکت کنند .

دیدگاه

دوست عزیز تمامی پایه های خروجی 74595 رو پول پ کن احتمال بسیار زیاد درست میشه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        به چه دلیل فکر می کنید با پول اپ پایهای خروجی ایراد برطرف میشه لطفا توضیح بدید
        ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojy_1
          سلام
          آقا یک مشکل عجیب و غریب توی تابلو روان 16*200 دارم از اساتید تقاضای کمک دارم.مشکل اینه:
          وقتی اطلاعات فارسی رو داریم روی تابلو نمایش می دیم یه چند تایی از LED های اطراف حروف، بعضی وقتا روشن و خاموش می شن تابلوها به صورت 16*40 طراحی شدن و 5 از این تابلوها رو کنار همدیگه داریم استفاده می کنیم و جاروب این 16 سطر به صورت یک در میان است .از 74595 و ULN2003 برای درایو ستون هاداریم استفاده می کنیم وجالب هست که بدونید مثلا وقتی ارتباط تابلو اول و دوم (یعنی خروجی اخرین 74595 رو به ورودی اولین 74595 تابلو بعدی )رو قطع می کنیم اون اشکالات برطرف می شه یا مثلا وقتی روی پایه خروجی سریال آخرین ای سی 74595 دست می زنیم اشکالات برطرف می شه.البته ما داریم 74595 رو با سرعت 8 مگا هرتز درایو می کنیم. از دوستان اگر کسی تجربه ای در زمینه کار با تعداد زیاد 74595 داره کمک می خام.ضمنا از خازن و این چیزا هم برای نویز گیری روی 74595 استفاده کردیم اما توفیری نداشت.
          با سلام

حدس میزنم ، احتمالا نویز ، توی منبع تغذیه تابلو باشه ، که وقتی قطعه ( ماتریس ) جدید رو وصل میکنید ، مدار کلی ، جریان زیاد تری میکشه و احتمالا این مورده که باعث ایراد مذکور میشه ، که با خازن کوپلینگ هم ، بعیده که برطرف بشه . منبع تغذیه رو بررسی بفرمایید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojy_1
            سلام دوست عزیز
            به چه دلیل فکر می کنید با پول اپ پایهای خروجی ایراد برطرف میشه لطفا توضیح بدید
            ممنون.
            خب اگه پول پ بشه دیگه معلومه نویز روش تاثیر نداره
            من فکر کردم تا حالا مشکلت حل شده
            این کاری رو که گفتم اگه انجام بدی مطمئنا مشکلت حل خواهد شد

دیدگاه

سلام دوستان
              ما با قرار دادن یک بافر74hc245 در آخرین ماژول pcb مشکل رو حل کردیم.البته از راهنمایی همه دوستان ممنون.ضمنا پاور ما پاور کامپیوتر هست و تمام بردها هم خازن نویز گیر داشتن.ضمنا از سایتwww.edaboard.com هم که یه سایت مثل eca هست کمک گرفتیم.

دیدگاه

ترانزیستور بافر مورد نظر نیز از داخل پول پ شده اند در حقیقت شما هزینه ساخت مدار را بالا بردید
                در ضمن 244 بهترین گزینه نیست
                میشه بگی کدوم قسمت سایت www.edaboard.com در مورد تابلو روان هست
                موفق باشی

دیدگاه

سلام
                  متوجه منظور شما نمی شوم میشه توضیح بدی چطوری هزینه کمتر میشد؟
                  ضمنا مباحث مربوط به تابلو روان در قسمت خاصی از اون سایت نیست ما سوالمون رو تو قسمت میکرو مطرح کردیم.

دیدگاه

مقاومت 20 ریال می باشد در صورتی که بافر 2000 ریال
                    ابعاد فیبر نیز مقداری افزایش می یابد ( با قرار دادن بافر نسبت به مقاومت)

دیدگاه

راستی یادم رفت سئوال کنم ، حالا این تابلویی که شما با 74595 ساختید توانایی حرکت متن به سوی چپ و راست ( هر دو جهت )را دارد؟

دیدگاه

تو EDAboard آدم های خیلی قوی ای فعالیت می کنند. هر سوالی بکنید بدون جواب نخواهد ماند، حتی این: http://www.edaboard.com/ftopic276971.html
                        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

شاکلی جان خیلی مخلصیم!!!!!!!!!

دیدگاه

سلام دوستان من یک تابلو 8*64 درست کردم که مشکلی شبیه به مشکل شما داره با این تفاوت که علاوه بر متن تمام لامپهای دیگه اما کم نور تر روشن می شن من از لچها74373ومگا16استفاده کردم خوشحال می شم کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh_majd
                              شاکلی جان خیلی مخلصیم!!!!!!!!!
                              همچنین :smile:
                              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X