اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سنسورهای موقعیتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سنسورهای موقعیتی

سلام
    آقایون خروجی هر یک از سنسورهای زیر چی هست؟(یعنی مشخصات x و y , ....)
    1سنسور شتاب سنج
    2-سنسور ژیروسکوپ
    3-قطب نما

دقت هر یک با توجه به سنسورهای موجود در بازار چقدر هست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : سوال در مورد سنسورهای موقعیتی

کســـــــــــــــــــــــــــــــــی نیست کمک کنه؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام
      اولیش با خودم :
      من خودم این مدل شتاب سنج (ZCT245AL RS232 ) دو محوره و دارای خروجی RS232 اون رو گرفتم 65 هزار تومن و ضد آب هم بود . ولی چون نمی دونستم داخلش MAX 232 داره خودم یکی براش گذاشتم و خلاصه اینکه کل ماژول رفت هوا . (البته ماژولش کاملا پلمپ بود و نمی تونستم بازش کنم ببینم چی شده). اونطوری که توی دیتاشیتش نوشته بود این ماژول زاویه هر محور رو با یک فرمت خاص (فکر کنم اینطوری بود : x+23.6 و y-10) به پورت سریال می فرستاد که می تونستی توی ترمینال اون رو ببینی.خلاصه حیف که سوخت ولی فکر کنم کار باهاش خیلی راحته . این لینکش :
      http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlinkeditorial&lid=1230
      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام محمد عزیز
        به سوال چرا به این سنسور که موقعی رو ارسال می کنه می گن شتاب سنج چون اگر شتاب دستگاه هم تند باشه ما بخوایم یا عملیت ریاضی شتاب رو بدست بیاریم نمی تونیم سرعت لحظه ای رو بگیم و شاید با گم کردن دیتایی اصلا سرعت رو تغییرات رو حس نکنیم
        یه سوال دیگه
        این سنسور چه موقع مختصات می داد؟یعنی اگر عقب و جلو می رفت مختصات x , y می داد یا اگر سطح زیرینش پستی و بلندی داشت x و y می داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
          سلام محمد عزیز
          به سوال چرا به این سنسور که موقعی رو ارسال می کنه می گن شتاب سنج چون اگر شتاب دستگاه هم تند باشه ما بخوایم یا عملیت ریاضی شتاب رو بدست بیاریم نمی تونیم سرعت لحظه ای رو بگیم و شاید با گم کردن دیتایی اصلا سرعت رو تغییرات رو حس نکنیم
          حدس می زنم چون برای اندازه گیری سرعت باید از شتاب یک انتگرال بگیرید و این انتگرال گرفتن یک ثابت C رو برای ما بوجود میاره که مجهول هست . واین ثابت مجهول همون خطا هست . واین باعث میشه نتونید توی کارتون دقت لازم رو داشته باشید. در ضمن این انتگرال گیری رو هم نمی دونم چطوری میشه با میکرو کرد . ولی بوسیله پ امپ میشه .
          نوشته اصلی توسط baby_1
          این سنسور چه موقع مختصات می داد؟یعنی اگر عقب و جلو می رفت مختصات x , y می داد یا اگر سطح زیرینش پستی و بلندی داشت x و y می داد
          همونطور که گفتم نتونستم با این ماژول کار کنم چون سوخت . :sad: توی دیتاشیتش یک حالت Defult رو در نظر گرفته بود و زاویه ماژول رو نسبت به اون حالت اصلی و همچنین نسبت به محورهای مختلف می گفت.
          این عکس رو ببینید :
          حالت قرار گیری درست و Defult رو توی شکل زیر گفته :
          تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
          دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
          مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
          حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

ممنونم محمد جان
            دیتاشیتش رو بخونم احتمالا بتونم وضعیت دقیق این سنسور رو به دست بیارم

حدس می زنم چون برای اندازه گیری سرعت باید از شتاب یک انتگرال بگیرید و این انتگرال گرفتن یک ثابت C رو برای ما بوجود میاره که مجهول هست . واین ثابت مجهول همون خطا هست . واین باعث میشه نتونید توی کارتون دقت لازم رو داشته باشید. در ضمن این انتگرال گیری رو هم نمی دونم چطوری میشه با میکرو کرد . ولی بوسیله پ امپ میشه .
            چون داده دیجیتال هست از پ امپ نمی شه استفاده کرد اپ امپ برای سیگنال های پیوسته و آنالوگ کاربرد دارن.برای انتگرال گیری اعداد به دست آمده را با هم جمع می کنیم و در بازه به دست آمده بر پریود زمانی تقسیم می کنیم

ممنونم باز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
              برای انتگرال گیری اعداد به دست آمده را با هم جمع می کنیم
              و در بازه به دست آمده بر پریود زمانی تقسیم می کنیم
              سلام
              ببخشید یه سوال : مشتق چه طوری میشه گرفت؟؟
              من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
              پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X