اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این ولتاژ سینوسی رو چه طوری به دی سی تبدیل کنم ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این ولتاژ سینوسی رو چه طوری به دی سی تبدیل کنم ؟

سلام
    دوستان بزرگوار من یه ولتاژ سنوسی تمام موج دارم چه طوری این رو تبدیل به دی سی کنم که بشه ماکزیمم این ولتاژ رو با میکرو خوند ؟
    فرکانس 2 کیلو هرتز

پاسخ : این ولتاژ سینوسی رو چه طوری به دی سی تبدیل کنم ؟

سلام
    با یک خازن صافی بین خروجی و زمین می تونی خروجی رو صاف کنی. . بعد با یک تقسیم مقاومتی بده به adc میکرو .تقسیم مقاومتی برای اینکه ماکزیمم 5 ولت بیشتر نمی تونی بدی به adc . اینطوری ولتاژت رو با یک مقیاس کوچیک می کنی ومیدی به adc و بعد داخل برنامت اون رو ضربدر همون مقیاس کن تا به مقدار ولتاژ اصلی برسی .
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
      سلام
      با یک خازن صافی بین خروجی و زمین می تونی خروجی رو صاف کنی. . بعد با یک تقسیم مقاومتی بده به adc میکرو .تقسیم مقاومتی برای اینکه ماکزیمم 5 ولت بیشتر نمی تونی بدی به adc . اینطوری ولتاژت رو با یک مقیاس کوچیک می کنی ومیدی به adc و بعد داخل برنامت اون رو ضربدر همون مقیاس کن تا به مقدار ولتاژ اصلی برسی .
      به خدا من اولین کاری که کردم همین بود ولی نمی دونم چرا جواب نمیده پروتئوس داری فایل رو ضمیمه می کنم خودتون بزار ید ببیند میشه ؟
      اگه با خازن میشد که مزاحم نمی شدم
      http://www.up98.org/upload/server1/02/j/043wwxem6mullrxt346r.rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
        به خدا من اولین کاری که کردم همین بود ولی نمی دونم چرا جواب نمیده پروتئوس داری فایل رو ضمیمه می کنم خودتون بزار ید ببیند میشه ؟
        اگه با خازن میشد که مزاحم نمی شدم
        http://www.up98.org/upload/server1/02/j/043wwxem6mullrxt346r.rar
        فایلتون رو دیدم و البته بدون میکرو اجراش کردم چون فایل هگزش رو نفرستاده بودید .
        این به نظر من متاسفانه ضعف پروتوس هست . من قبلا هم همین مشکل رو داشتم . ولی اصلش اینه که خروجی رو صاف کنه و شما هم از این نظر مطمئن باشید که با گذاشتن یک خازن بین گره خروجی و زمین این مشکل حل میشه . اگه می خواید حتما جواب رو توی شبیه ساز ببینید پیشنهاد می کنم قسمت آنالوگ مدارتون رو همراه همون خازن توی اورکد ببنیدین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
          فایلتون رو دیدم و البته بدون میکرو اجراش کردم چون فایل هگزش رو نفرستاده بودید .
          این به نظر من متاسفانه ضعف پروتوس هست . من قبلا هم همین مشکل رو داشتم . ولی اصلش اینه که خروجی رو صاف کنه و شما هم از این نظر مطمئن باشید که با گذاشتن یک خازن بین گره خروجی و زمین این مشکل حل میشه . اگه می خواید حتما جواب رو توی شبیه ساز ببینید پیشنهاد می کنم قسمت آنالوگ مدارتون رو همراه همون خازن توی اورکد ببنیدین.
          نه اصراری به شبیه سازی ندارم فقط این مقدار خازن رو چی بزارم که مقدار امپدانس خازن تاثیری روی اون ولتاژ نزاره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re_bita
            نه اصراری به شبیه سازی ندارم فقط این مقدار خازن رو چی بزارم که مقدار امپدانس خازن تاثیری روی اون ولتاژ نزاره ؟
            یک مقاله ای هست در رابطه با محاسبه خازن خروجی یکسو ساز دیودی از جناب آقای کی نژاد . اینجا برای دانلود براتون می ذارم :
            از اینجا دانلود کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X