اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوشنبه همین هفته ؛ «قطع اینترنت» در کمین ۳۰۰ هزار کاربر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوشنبه همین هفته ؛ «قطع اینترنت» در کمین ۳۰۰ هزار کاربر

کاربران باید با تماس با ISPها یا با استفاده از ابزارهای مخصوص، این ویروس را از سیستمآ‌ها پاک کنند

نزدیک به ۳۰۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان ممکن است روز دوشنبه امکان اتصال به اینترنت را از دست بدهند. این قطعی موقت، ناشی از آلودگی این سیستمآ‌ها به ویروسی موسوم به " DNS Changer" است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کاربرانی که کامپیوترهایشان به ویروس DNS Changer آلوده شده، ممکن است روز دوشنبه هفته آینده (۱۹ تیر، ۹ ژوئیه) با قطعی اینترنت مواجه شوند. به رغم هشدارهای متخصصان امنیت شبکهآ‌، اکنون هزاران سیستم و شبکه کامپیوتری در سراسر جهان به این ویروس آلوده شدهآ‌اند.

این ویروس که FBI مدعی کشف آن شده است در ابتدا چندان مخرب به نظر نمیآ‌رسید و در روزهای گذشته، هشدارها نسبت به ماهیت این ویروس و راهآ‌های مقابله با آن در شبکهآ‌های اجتماعی دست به دست میآ‌چرخد.

کاربران باید با تماس با ISPها یا با استفاده از ابزارهای مخصوص، این ویروس را از سیستمآ‌ها پاک کنند

بسیاری از شرکتآ‌های خدماتآ‌دهنده اینترنت پیامآ‌های ویژهآ‌ای برای کاربران فرستادهآ‌اند و پلیس فدرال آمریکا (FBI) هم ­وبآ‌سایتی راهآ‌اندازی کرده که به کاربران کمک میآ‌کند تا بهآ‌صورت آنلاین بتوانند سیستم خود را اسکن کنند و بفهمند که سیستمآ‌شان در دام DNS Changer گرفتار شده یا نه.

سیستمآ‌های آلوده به این ویروس، روز دوشنبه امکان آنلاین شدن نخواهند داشت. کاربران این سیستمآ‌ها باید با تماس با خدماتآ‌دهنده اینترنت، یا با ابزارهای مخصوصی که برای این کار طراحی شده، این ویروس را از سیستم خود پاک کنند تا بتوانند بار دیگر به اینترنت وصل شوند.

بر اساس گزارش FBI بیش از ۲۷۷ هزار کامپیوتر در کشورهای گوناگون جهان به این ویروس آلوده شدهآ‌اند. در ماه آوریل تعداد سیستمآ‌های آلوده به DNS Changer از مرز ۳۶۰ هزار هم گذشته بود، اما با بهآ‌کار بستن توصیهآ‌های امنیتی متخصصان، اکنون از تعداد قربانیان بالقوه آن کاسته شده است.

از این تعداد، نزدیک به ۶۴ هزار سیستم آلوده در آمریکا قرار دارند. در کانادا هم بیش از ۲۵ هزار سیستم به این ویروس آلوده شده بودند، اما مسئولان ارتباطات این کشور با پخش توصیهآ‌های امنیتی در شبکهآ‌های رادیویی و تلویزیونی، تعداد سیستمآ‌های آلوده را به ۷ هزار رساندآ‌هآ‌اند.

نشر ویروس از طریق کلیک روی دامآ‌های تبلیغاتی

پس از کشف DNS Changer مشخص شد که سیستمآ‌های آلوده به این ویروس، در هنگام اتصال به اینترنت کندتر عمل میآ‌کردند، اما نشانهآ‌ای از آسیبآ‌های جدی امنیتی بروز نیافته بود. هکرهای استونیایی با طراحی دامآ‌های تبلیغاتی، بیش از ۵۷۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان را هدف حمله سایبری خود قرار داده بودند.

فیسآ‌بوک و گوگل هم پیغامآ‌های ویژهآ‌ای برای اطلاعآ‌رسانی به کاربران درباره این ویروس طراحی کردهآ‌اند

ماموران FBI که مدعی کشف این ویروس هستند دریافتند که اگر بخواهند سرورهای متصل به این ویروس را قطع کنند، کاربران سیستمآ‌های آلوده به DNS Chnger امکان اتصال به اینترنت را برای مدتی از دست خواهند داد.

کاربرانی که از آلوده بودن سیستم خود به این ویروس بیآ‌اطلاعآ‌اند، در معرض تهدیدهای امنیتی بزرگآ‌تری قرار میآ‌گیرند؛ چون DNS به صورت اتوماتیک آنتیآ‌ویروس و نرمآ‌افزارهای امنیتی موجود در سیستم را غیرفعال میآ‌کند.

چگونه از عدم آلودگی DNSChanger مطئن شویم؟

با استفاده از ابزار (DNS changer Eye chart ۱) به سادگی میآ‌توانیم از آلودگی ابزار و یا عدم آلودگی ابزار و مسیرهای مورد استفاده برای اتصال به اینترنت اطمینان حاصل کنیم.

اگر با مراجعه به صفحه اینترنتی این ابراز، با یک پنجره بزرگ سبز رنگ مواجه شدید رایانه شما به ویروس DNS changer آلوده نیست. امّا در صورت مشاهده پنجره قرمز رنگ رایانه و یا یکی از مسیرهای دسترسی شما، به اینترنت،آ‌آلوده به این بدافزار خطرناک است که باید در اولین فرصت نسبت به پاکسازی آن اقدام کنید.

در همین رابطه PandaLabs، لابراتوارهای امنیتی شرکت پاندا اعلام کرده است که برای پاکسازی ویروس DNSChanger،میآ‌آ‌توانید از انواع نرمآ‌افزارهای قدرتمند ضدویروس مانند Cloud Antivirus و یا ابزار مکمل ضدبدافزار مانند Panda ActiveScan که با هر نوع ضدویروس فعلی نصب شده در سیستم شما سازگار هستند، استفاده کنید و صحت تنظیمات دسترسی خود به اینترنت را از طریق تماس با شرکتآ‌های سرویس دهنده اینترنت، آ‌بررسی کنید.

اما به هر حال، متأسفانه در برخی موارد به علت شدت آلودگی، برخی از کاربران ناچار به تعویض سیستمآ‌های عامل خود میآ‌شوند.
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

پاسخ : دوشنبه همین هفته ؛ «قطع اینترنت» در کمین ۳۰۰ هزار کاربر

hoax

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
      hoax
      شاید . ولی اکثر خبرگزاری ها این خبر رو منتشر کردن . درستی یا نادرستیش با اونها.

دیدگاه

http://dns-ok.us/
        http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
          لینکی که گذاشتی چیه؟
          نشون میدده سیستم ویروسیه یا نه؟
          **** k i n j ****

دیدگاه

پاسخ : دوشنبه همین هفته ؛ «قطع اینترنت» در کمین 300 هزار کاربر

من امروز برام یه پبام اومده نمیدونم برای همه رفت یا ز طرف آیسپی من بوده که نوشته برای پاکسازی ویروس مهاجم از ساعت 3 تا 8 عصر امروز و فردا استفاده از اینترنت ممنوع است !!
            راستی من سرعتم خیلی پایین اومده زنگ زدم به مدیر آیسپی می گفت که تا یکسنبه درست میشه و وقتی هم که شبکه کامپیوترم رو dignose می کنم میگه دی ان اس مشکل داره !
            با تشکر
            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نمیدونم تا چه حد خبرتون صحت داره ولی امروز سرعت 400k ما شده 5k
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

کلاً چند هفتست ، خبر میدن این دوشنبه شاید بشود، بشود ، بشود

دیدگاه

والا فکر کنم چون مسئولین میهن عزیز دیدن بهانه عبور کشتی و قطع کابل تو دریا و چمیدونم گاز کوسه و ... خریدار نداره به فکرشون رسیده اینجوری شیر اینترنت رو یه چند دور بپیچونن تا کمتر شه :biggrin:
                  مثل قدیما که قطع و وصل برق جدول زمانبندی داشت و بر مبنای تقویم پیش میرفت اینترنت هم در حال حاضر مطابق تقویم شده
                  خیلی راحت میشه از الان پیش بینی کرد که سال دیگه حوالی انتخابات یهو قراره یه کشتی دیگه بزنه کابل اینترنت کل کشور رو تیکه پاره کنه! همش یهویی ها!
                  و یا تو بهمن ماه که در پیشه برا یه چند روزی همینجوری شیر فلکه اینترنت بسته میشه و دلیلش هم به کوسه ها و ماهی های مادر مرده خلیج فارس ربط پیدا میکنه
                  چه کنیم دیگه. فعلا که اونا سواره اند و ما پیاده
                  به قول پروین اعتصامی : مارا به رخت و چوب شبانی فریفته اند!
                  [-(
                  با سپاس

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

من سرعتم از روی 70 اومده روی 15 دارم میمیرم !!!!!!!
                    بعد به خاطر شبکه های اجتماعی مجبورم از س ا ک س استفاده کنم که معنای واقعی کلمه یعنی آسفالت شدن !!!!!

دیدگاه

از دیشب تا الان یک ددم وای مکس مبین نت قطع بود اینترنت مخابرات هم بدون سرعت بود !!
                      :eek:
                      الان وصل شد
                      نمیدونم این دوشنبه بود یا گذشته اون دو شنبه ای که میگفتید !! :eek: :eek:
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

به قول پروین اعتصامی : مارا به رخت و چوب شبانی فریفته اند!
                        چقدر عالی گفته!
                        کلافه ام از این روزگار!
                        نسل ما دهه 60 ها واقعا نسل سوخته ای شد!(به معنای واقعی کلمه)

دیدگاه

احتمالا کابل تلفن خونه ما از قبل از جایی که کوسه گاز گرفته یا لنگر افتاده یا ..... هست . :biggrin: چون سرعتم تغییر نکرده .
                          در ضمن این خبر رو من همون روزی که این تاپیک رو زدم یا چند روز قبلش توی صفحه اول یاهو هم دیدم .

دیدگاه

پس چرا از همه اینجور نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            بعضی آی اس پی ها اینجوره !!!!!!
                            یعنی ما اینقدر بد شانسیم ؟؟؟

دیدگاه

جالب اینجاست اینترنت منم هم مشکل شدید و مسخره ای پیدا کرده بود که میخواستم یه جور فقط یه بار وصل بشم تا از دوستان دلیلشو بپرسم / به بعضی سایت ها از جمله اکا وصل نمیشد . فقط با فی..شکن وصل میشد . با VPN هم وصل نمیشد یه گزینه SSH تو نرم افزار ف ...شکن هست فقط با اون متوجه شدم باز میشه ولی 5 دقیقه بیشتر کار نمیکرد . از یه شبکه دیگه استفاده کردم درست شد . کارت دیگه

مونده بودم مشکل از اکا است یا ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X