اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور

من مداری رو برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور سه فاز میخوام کمکم کنید

پاسخ : من مداری رو برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور سه فاز میخوام کمکم کنید

سلام:
    این 3 تریاک قرار است با چی کنترل بشه؟

دیدگاه

پاسخ : من مداری رو برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور سه فاز میخوام کمکم کنید

من تا اونجا که می دونم ، برای کارای صنعتی ، یه جور ترایاکهایی هستند که 3 تا با هم یه بسته رو تشکیل میدند و فرمان هر سه هم از یه جاس ! درست مثل یه کنتاکتور با سه تا تیغه !
      ندیدم ولی شنیدم !
      البت یه بار تو یه جه دیدم یه همچین چیزی ولی نمی دونم خودشون بودن یا نه ! یه چیز مکعب مستطیل مانند جمع و جور که هر طرف سه تا جای پیچ داشت !
      حالا به غیر اینا ! بنا به فرمایش دوست عزیزمون saleh . این مدارتون برای چه کاری می خواین تا بتونیم راحتتر راهنماییتون کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Farshad
        من تا اونجا که می دونم ، برای کارای صنعتی ، یه جور ترایاکهایی هستند که 3 تا با هم یه بسته رو تشکیل میدند و فرمان هر سه هم از یه جاس ! درست مثل یه کنتاکتور با سه تا تیغه !
        ندیدم ولی شنیدم !
        البت یه بار تو یه جه دیدم یه همچین چیزی ولی نمی دونم خودشون بودن یا نه ! یه چیز مکعب مستطیل مانند جمع و جور که هر طرف سه تا جای پیچ داشت !
        سلام:
        اگر اسمی یا مشخصاتی از این قطعه رو داشته باشم خیلی عالیه به دردم خیلی می خوره :wow:
        البته اگر گیر بیاد :mrgreen: :cry:

دیدگاه

البت برای کارای صنعتی معمولا از تریستور استفاده می کنند ! چون ترایاک برای توانای خیلی بالا وجود نداره !

توی این سایت یه چرخی بزنین ! چیزای جالبی داره !
          http://www.unisoncontrols.com
          به عنوان نمونه
          http://www.unisoncontrols.com/ssr_dc_to_ac_&_ac_to_ac-3ph.php
          http://www.unisoncontrols.com/ssr_interface_relay_card.php

یا این سایت !
          http://www.instrumart.com/ProductList.aspx?CategoryID=5069

تو اینترنت پره عکساش متاسفانه تو ایران کاربردش کمه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Farshad
            تو اینترنت پره عکساش
            سلام:
            عکسش ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
            آقا فرشاد نمی دونید توی بازار گیر میاد یا نه؟

دیدگاه

نمی دونم گیر بیاد یا نه ! ولی بهتره خودتون برید و یه پرس و جویی بکنید !
              احتمال هم میدم گیر بیاد ولی نه خیلی راحت !
              چون چیز خیلی جدیدی نیستن ! از خیلی وقت پیش بودن ، ولی چون تو ایران تازه تازه دارن میرن به این سمت ، شاید سخت گیر بیاد !

دیدگاه

من می خوام بکمک یک میکرو که برنامه اش رو نوشتم موتور سه فازی رو چپگرد راستگرد کنم

دیدگاه

من می خوام بایک میکرو موتور سه فازی رو قطع ووصل کنم و این کار رو میخوام با ترایاک انجام بدم

دیدگاه

سلام:
                    توی چه قسمتی گیر دارید
                    اتصال ترایاک به میکرو

دیدگاه

من مداری رو برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور سه فاز میخوام کمکم کنید
                      من در قسمت تحریک ترایاک با میکرو در سیستم سه فاز مشکل دارم یعنی وقتی ترایاکها رو تحریک میکنم با اینکه جریانها مناسب ومصرف کننده لامپ می باشند ترایاکهام میترکند.

دیدگاه

سلام:
                        شما خروجی میکرو رو با یک مقاومت 1K بدید به B ترانزیستور BC327 سپس E رو به مثبت 5 ولت و C رو با مقاومت220 اهم به گیت ترایاک (BT136 مشکلی نداره اما برای ترایاک های قوی تر اگر جواب نداد باید مقدار رو کمتر کنید) متصل کنید
                        فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

دیدگاه

سلام
                          من هنوز منتظر کمک شما هستم
                          میخوام سه تا ترایاک رو در سیستم سه فاز و با هم برای قطع و وصل موتور سه فاز استفاده کنم ولی وقتی اونها رو تو مدار قرار میدم و ولتاژ رو وصل میکنم در لحظه تحریک گیتها ترایاکهام میترکند:-?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rohi
                            سلام
                            من هنوز منتظر کمک شما هستم
                            میخوام سه تا ترایاک رو در سیستم سه فاز و با هم برای قطع و وصل موتور سه فاز استفاده کنم ولی وقتی اونها رو تو مدار قرار میدم و ولتاژ رو وصل میکنم در لحظه تحریک گیتها ترایاکهام میترکند:-?
                            سلام:
                            شما مدار رو به صورت پایین ببندید نباید مشکلی پیش بیاد

نوشته اصلی توسط saleh
                            سلام:
                            شما خروجی میکرو رو با یک مقاومت 1K بدید به B ترانزیستور BC327 سپس E رو به مثبت 5 ولت و C رو با مقاومت220 اهم به گیت ترایاک (BT136 مشکلی نداره اما برای ترایاک های قوی تر اگر جواب نداد باید مقدار رو کمتر کنید) متصل کنید
                            فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد

دیدگاه

پاسخ : من مداری رو برای راه اندازی سه ترایاک بجای کنتاکتور سه فاز میخوام کمکم کن

به نظر من شما نیاز به مدار اسنابر و دیودهای سریع دارید تا تریاکهاتون نسوزند مشکل سوختن تریاکها از ولتاژ زیاد حاصل از سلف هاست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X