اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول WIFI TO RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول WIFI TO RS232

سلام دوستان عزیز
    جدیدا توی بازار یه سری ماژول پدید اومده :mrgreen: به اسم WIFI TO RS232 خوب تا اینجا که هیچی ، من در مورد این ماژول توی اینترنت یه تحقیق کردم اما چیز زیادی دستم نیومد
    فقط اینکه این ماژول به روتر وایرلس میتونه کانکت بشه و ای پی بگیره و دیتایی رو که از سمت وایر لس میاد به سریال و دیتای سریال رو به وایرلس تبدیل کنه!
    این ماژول 4 تا پایه داره به نام های rx-tx-gnd-vcc و به نظر ماژول ساده ای میاد
    حالا من میخوام با این ماژول از طریق پی سی با میکرو ارتباط برقرار کنم ، و یه سری دیتا به میکرو بدم و یه سری دیتا رو از میکرو بگیرم ، مثلا پین 3 پورت سی رو خاموش کنم یا روشن کنم ، یا اینکه میکرو وضعیت اون پین رو به من بده ( ساده ترین حالتها )
    خوب به نظرتون چجوری باید به این ماژول دیتا داد؟ اصلا این دیتا چه شکلی باید باشه؟
    به چنتا از اینایی که پروژه انجام میدن ، زنگ زدم ، یکیشون میگفت با c# باید بنویسی ! اما بعلت مسائل معنوی :mrgreen: از ادامه راهنمایی خود داری کرد! گفت میتونی سورس رو ازم بخری (300 هزار تومن!!! )
    خوب حالا اگه کسی کار کرده یا آشنایی داره ، یه کمکی بکنه! ثواب داره بخدا :redface:

راستی اینم یه عکس از این ماژول هست که قیمتش حدود 65 تومنه!

پاسخ : راه اندازی ماژول WIFI TO RS232

خوب !
    پس از پاسخ های دلگرم کننده ای که بروبچ به این پست ما دادن ، بر این شدیم که دل رو بزنیم به دریا و این ماژول رو بخریم ! عجب ماژول با حالیه !
    خوب برای دوستانی که دوست دارن اطلاعات عمومی داشته باشن از این ماژول اینم یه سری اطلاعات که توی این چند ساعته که ماژول پاش رسیده به خونمون دستم اومده
    اول این سایت سازندش که شامل دیتا شیت و راه اندازی قدم به قدمه ! :mrgreen:
    http://www.linksprite.com/product/sh...g=en&id=26
    این ماژول میتونه مستقیم به کامپیوترهایی که دارای پورت کام هستن متصل بشن ، ( روی خود بردش max232 داره ) ولی برای اونایی که مثل من از ft232 استفاده میکنن باید دوباره یه max232 بذارن
    بعد برنامه configure tools رو از سایتش دانلود میکنن ، و تنظیمات ای پی و رمز روتر و نام ssid رو انجام میدن ، یه گزینه داره بنام auto connect که هر وقت ماژول توی اون جایی که وای فای تعریف شده قرار بگیره ، اتوماتیک وصل میشه بهش ، خیلی تنظیمات اسونی داره ، فقط بعضی وقتها یکم بازی در میاره ماژول کانکت نمیشه!
    ماژول 2 تا پایه Rx-tx داره که دیتا رو میده و میگیره! که سرعتش رو از توی تنظیمات Configuration میتونید تنظیم کنید.
    گفتنیا رو گفتیم ، حالا فقط مونده که برنامه براش بنویسیم! از دوستایی که میتونن کمک کنن ، خواهش میکنم یه یاری برسونن!! :cry2:
    ایم عکسش تا این مرحله :icon_razz:

دیدگاه

سلام
      اینجوری که من از دیتاشیتش متوجه شدم باید اول ماژول تنظیم کنی رو TCP Server بعد با سوکت براش برنامه بنویسی حالا با هر زبونی که دلت خواست (با سوکت وصل شی بهش و اطلاعات رو بفرستی براش که اون طرف رو سریال ظاهر بشه)
      ماژول رو از کجا خریدی؟

دیدگاه

از جوان الکترونیک گرفتم 50 تومن
        ببینم ، این سوکت چیه اونوقت؟! تا حالا کارای شبکه نکردم ! :cry: :angry:

دیدگاه

سلام

خوب اگر ماژول با پروتکل سریال کار می کنه که خیلی خوبه
          من هم دنبال یه چنین ماژولی میگشتم
          فقط یه سوالی که دارم اینه که برد این ماژول چقدر هست و آیا مثل HMTR هست که هر چی دلش خواست دریافت میکنه یا داده هاش مطمئن و بدون نویز هست ؟

برای برقراری ارتباط با ماژول هم ، ابتدا باید با نرم افزار 2 ماژول رو تنظیم کنید و بعد یکی رو به USART میکروکنترلر و یکی رو به رایانه متصل کنید
          برای دریافت با میکروکنترلر که کاری نداره!!!
          برای ارسال با رایانه هم باید با HyperTerminal یا VirtualBasic یا Matlab یا ... یه برنامه بنویسید و با پورت سریال رایانه بتونید داده ارسال یا دریافت کنید

با سپاس
          http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x_force
            از جوان الکترونیک گرفتم 50 تومن
            ببینم ، این سوکت چیه اونوقت؟! تا حالا کارای شبکه نکردم ! :cry: :angry:
            برای تست میتونی از هایپر ترمینال ویندوز استفاده کنی تا بعد براش با یه کامپایلر براش برنامه بنویسی ( توی VS6 از winsock و ... )

اینا رو یه نگاهی بنداز یه چیزایی دستت میاد

http://ashiyane.org/forums/showthread.php?t=24527
            http://www.parsbook.org/cgi-bin/mt/mt-search.cgi?blog_id=1&tag=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8 %A7%D9%85%D9%87%20%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%2 0%D8%B3%D9%88%DA%A9%D8%AA&limit=20

دیدگاه

اینم یه آموزش خوب بود :
              http://food.lums.ac.ir/reza/files/c--140-.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                سلام

خوب اگر ماژول با پروتکل سریال کار می کنه که خیلی خوبه
                من هم دنبال یه چنین ماژولی میگشتم
                فقط یه سوالی که دارم اینه که برد این ماژول چقدر هست و آیا مثل HMTR هست که هر چی دلش خواست دریافت میکنه یا داده هاش مطمئن و بدون نویز هست ؟

برای برقراری ارتباط با ماژول هم ، ابتدا باید با نرم افزار 2 ماژول رو تنظیم کنید و بعد یکی رو به USART میکروکنترلر و یکی رو به رایانه متصل کنید
                برای دریافت با میکروکنترلر که کاری نداره!!!
                برای ارسال با رایانه هم باید با HyperTerminal یا VirtualBasic یا Matlab یا ... یه برنامه بنویسید و با پورت سریال رایانه بتونید داده ارسال یا دریافت کنید

با سپاس
                فکر کنم دوستان موضوع رو بد متوجه شدن
                این ماژول همونطور که از اسمش معلومه wifi to rs232 هست ، کاری که انجام میده اینه که به شبکه های وایر لس مثل مودم روتر ها یا مودم های ADSL که قابلیت وای فای یا بی سیم دارن کانکت بشه ،
                حالا به چه دردی میخوره؟
                شما مودمتون رو روشن میکنید و با لپ تابتون ار هر نقطه خونه به مودمتون کانکت میشین ، و از اینترنت استفاده میکنید . یا اینکه به واسطه مودمتون از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگه فایل انتقال میدین حالا ما با این ماژول متصل شدیم به مودم ! از اونطرف هر کسی که به مودم متصل باشه و بتونه دیتایی رو ارسال کنه ، میتونه به ماژول کانکت بشه!
                حالا مثلا این ماژول به یه میکرو از طریق uart وصله ، ما یه وب سرور روی میکرو بارگذاری میکنیم ، که وقتی ای پی ماژول رو کاربر وارد کرد ، به میکرو کنترلرش وصل بشه و وب سرور باز بشه ، حالا میتونه از طریق وای فای مثلا دمای محیط رو بخونه!
                و خیلی خیلی خیلی کارهای بیشتر و جالب تر!!!
                اما کار hmtr دریافت دیتا از طریق پورت سریال و انتقالش به یه پورت سریال دیگه هستش! که مثلا دوتا میکرو رو بصورت بی سیم بهم متصل میکنیم و دیتا رو از این میکرو به اون میکرو انتقال میدیم! :mrgreen:

دیدگاه

وب سرور هم با TCP server کار میکنه !
                  در واقع یه اتصال TCP با هدر HTTP هست.
                  برای شبکه سیمی میتونید از ENC28J60 استفاده کنید اونم تقریبا همینجوریه ولی دیگه لایه های شبکه رو پیاده سازی نمیکنه و خودت باید پیاده سازیشون کنی ولی این ماژول کارو راحت کرده و خودت TCP و UDP رو پیاده سازی کرده.

دیدگاه

نمیدونم چرا هر کاری میکنم نمیتونم به این ماژول دیتا بفرستم!!
                    با نرم افزارایی که همراه خودشه خیلی راحته ، اما نمیدونم چرا از جای دیگه سعی میکنم نتیجه نداره

دیدگاه

سلام به همه

امکانش هست اسم آی سی های روی بردش رو بخونید؟ اگه پاکش نکرده باشن شاید خودمون بتونیم بسازیمش.
                      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

این عکس نشون میده مشخصاتش رو پاک کردن.
                        اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی
                          این عکس نشون میده مشخصاتش رو پاک کردن.
                          ولی این عکس از سایت سازندش حداقل نشون میده یکی از آی سی هاش مشخصات داره :

دیدگاه

:eek:
                            اون ای سی گندهه شمارش
                            HED05W01SU
                            و اون کوچیکه
                            AL2230 مال شرکت AIROHA هست
                            والا ما توی راه انداختنش موندیم ! شما میخوای اینو بسازی!!!!؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x_force
                              :eek:
                              اون ای سی گندهه شمارش
                              HED05W01SU
                              و اون کوچیکه
                              AL2230 مال شرکت AIROHA هست
                              والا ما توی راه انداختنش موندیم ! شما میخوای اینو بسازی!!!!؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek:
                              ممنون که شماره ها رو زدی . دیگه ما بدبخت بیچاره ها که پولی نداریم تاجایی که میتونیم باید خودمون دست به کار بشیم دیگه :biggrin:

بعضی موقع ها ساختن یک وسیله توسط خودت از راه اندازی یک نمونه آمادش سخت تره ! چون وقتی خودت می سازی کاملا به اون اشراف داری و بهش مسلطی و می دونی باید چکار کنی ولی وقتی بک نمونه آماده اون رو می گیری با کلی مجهولات روبرو میشی .

دیتاشیت آی سی اول رو پیدا کردم .ولی فقط آی سی رو معرفی کرده بود و پایه ها رو نگفته بود . فکر کنم یک جورایی انحصاری خود اون شرکت بوده . ولی خود ای سیش رو فروشگاه های خارجی داشتن ولی طبق معمول داخلی ها نه .

اینم لینک حاوی دیتاشیت : http://www.hed.com.cn/en/WebPage_51_79.aspx

Al2230 رو هم پیدا نکردم . شما پیدا کردید لینکش رو بذارید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X