اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیایم قطعات صنعتی با میکروکنترلر PIC تولید کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بیایم قطعات صنعتی با میکروکنترلر PIC تولید کنیم

با سلام خدمت اساتید
    در شرایط فعلی که کشور قرار دار بهترین فرصت برای تولید قطعات صنعتی وتولید انبوه آن است
    چون قطعات صنعتی وارداتی بسیار گران بوده و باعث شده که صنعت در حالت تعطیل برود
    من مهندسی را می شناسم که با میکروکنترلر PIC 18F8722 یک PLC و HMI طراحی کرده وتمام پروژه های صنعتی خود را با این PLC و HMI ساخت خودش انجام می دهد قابلیت PLC هایش هم بسار بالاست ختی به راحتی با آن سروو موتور راه انازی می کند وپروژه های POSITIONING انجام می دهد و در دستگاه های مختلفی از آنها استفاده کرده است
    پس کار شدنی است فقط عمده مشکل اینه که اگه ما می خوایم تولید عمده کنیم از کجا شروع کنیم من نظرم این است که از ساخت یک HMI ساده کلید دار شروع کنیم چون اول باید مشتری ببیند جنس ما هم ارزان وهم خوب است چون HMI معمولی را می توان با قطعات کم و هزینه پایین تولید کرد بعد می توان یک HMI و PLC کامپکت نیز تولید کرد اما برنامه PC این طرح یک مقدار دشوار است
    یکی دیگر از محصولاتی که در شرایط فعلی تولید آن به صرفه است ساخت کنترل کننده دور موتور سه فاز اینورتر است چون درحال حاضر ارزان ترین اینورتر حداقل 300 هزار تومن هست بعد برای تولید اولیه می شه فقط اینورتر تکفاز با توان های 0.37 و 0.75 و 1.5 و 2.2 و 3.7 کیلو وات تکفاز تولید کرد من قیمت تمام شده تولید تک رو که حساب کرده بودم دورو بر 120 هزار تومن میشه که میشه اینها رو باقیمت 200 تومن راحت فروخت لازم نیست خیلی اپشن های زیادی داشته باشه فقط فرکانس رو بشه بین رنج 10 تا 100 هرتز تنظیم کرد بشه زمان شتاب گیری وکاهش شتاب داد با ولوم خارجی فرکانسش تنظیم شود بشه با کنتاکت خروجی استارت و استاپ کرد وهمچنین یک ارتباط مد باس برای فقط تنظیم فرکانس داشته باشه
    ضمنا همه محصولات تولیدی برای اعتماد مشتری باید یک گارانتی تعویض یک ساله باید داشته باشد
    از دوستان هر کس تمایل به همکاری با من داشته باشد استقبال می کنم
    ضمنا این نوشته بیشتر برای دانشجویانی است که وقت دارند وفقط کاردستی می سازن بیان شروع کنن به ساخت وسایل صنعتی ضمنا سعی کنن طوری تولید کنن که محصولشون قابل اعتماد باشه
    از مدیران انجمن خواهش می کنم این تاپیک را پاک نکنند چون شاید این حرف ها تکانی در تعدادی از افراد ایجاد کرد تاپیک قبلیم رو که پاک کردید لطفا این رو پاک نکنید لطفا جای تاپیک را نیز تعویض نکنید با تشکر
    امام علی (ع) فرصتها چون ابر می گذرند ودیر باز می گردند
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : بیایم قطعات صنعتی با میکروکنترلر PIC تولید کنیم

سلام

تاپیک قبلیتون پاک نشده . اینجا هست :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69521.0

از قسمت " دیدن پاسخ های جدید به ارسالهای شما" بالای صفحه فروم سمت راست می تونید تاپیک هایی که زدید و بچه ها به اون ها جواب دادن رو ببینید .
    تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
    دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
    مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
    حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

سلام دوستان نمی دونم تا حالا کار صنعتی کردید یا خیر اما hmi d یک مانیتور صنعتی است که دارای یک سری قابلیت های گرافیکی وتا اندازه ای کنترلی است
      به وسیله hmi می توان به رجیستر ها و فلگ ها وروودی وخروجی plc ها اینورتر ها سروو موتور ها کنترلر حرارت ها درسترسی پیدا کرد و مانیتور ویا تغییر داد hmi ها معمولا با پروتکل های استاندارد modbus و tcp ip و profibus و canbus می تواند به کنترلر های صنعتی متصل شود برنامه hmi از طریق یک نرم افزار کامپیتوری نوشته و در داخل آن دانلود می شود البته تولید نرم افزار hmi رنگی تاچ نیز در ایران توجیه اقتصادی دارد اما اول بهتر است از یک پروژه کوچکتر شروع کرد یک hmi ساده که حتی تاچ نباشد چون دردسر تولید hmi تاچ به مراتب بیشتر است ضمنا لازم نیست حتما با pic باشد حتی می تواند با یک arm ویا avr باشد به شرط اینکه توانایی پاسخگویی محیط صنعتی را داشته باشد
      http://www.array.sh/sh300E.htm
      این لینک ارزانترین hmi در بازار ایران است که تقربا قیمت 200 هزار تومان دارد ساده ولی کارآمد است ما چیزی برای شروع در این حد می خواهیم نرم افزارش را نیز از همان سایت می توانید دانلود کنید فردا یک عکس از بردش ولیست قطعات داخلش می گیرم ودر سایت قرار می دهم
      در مورد ساخت اینورتر بیشتر فکر کنید چون ساده تر وبدن نیاز به نرم افزار است وکارهای انجام شده در ایران در حد آزمایشگاهی دارد مثلا همین تبلیغات سایت eca یکی را دارد
      باز از توجهتان ممنون
      http://knowledgeplus.ir/
      آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوستان لیست قطعات داخلی یک hmi sh-300 به این شرح است
        1- میکروکنترلر اصلی یک میکروکنترلر از خانواده 8052 است با 44 پایه به نام SM59264
        2- 74HC245 دو عدد
        3-MAX489
        4- Z232EEN
        5- 2201184
        6- JM12AN

دیدگاه

سلام
          فکر خیلی خوبیه فقط تا جا بیفته زمان میبره....
          قیمت هم فکر میکنم خیلی پایین تر در میاد
          یه سوال این مدل HMI چه شبکه های صنعتی رو پشتیبانی میکنه؟
          من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
          پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

پاسخ : بیایم قطعات صنعتی با میکروکنترلر PIC تو&#160

برای HMI و PLC به لینک های زیر مراجعه کنید:
            http://www.atmel.com/applications/industrialautomation/human_machine_interface/default.aspx
            http://www.atmel.com/applications/industrialautomation/plc_io_modules/default.aspx

دیدگاه

سلام
              به راحتی میشه
              نرم افزار tft میکروای رو دیدید؟
              تقریبا مثل نرم افزارهای hmi هستش کدهای تاچ و ال سی دی رنگی رو به راحتی میسازه
              خلاصه سخته ولی نشد نداره و برای کارای معمولی مثل مانیتورینگ و bms ساختمان کاملا جواب میده
              اگه با سری pic32 و dspic کاربشه که عالیه

دیدگاه

من با GLCD اون کار کردم عالیه ولی برای نمایش یک پیغام ساده(ارور و...) کار سخت میشه

دیدگاه

به نام خدا

سلام به همه دوستان

برای دانلود فایل "اینورتر تکفاز با خروجی تمام سینوسی می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

http://simaafarin.com/Articles.html

http://simaafarin.com/Downloads/Pure%20Sin%20Wave%20Inverter%20Project.pdf

با آرزوی موفقیت

دیدگاه

تاپیک خوبی و اگه درست مدریت بشه حتما به نتیجه میرسه ولی چندتا توصیه
                    1- اولا arm به جای pic
                    2- کنترلر vc به جای اینورتر
                    3- موتور سه فاز به جای تک فاز
                    4- شبکه های tcp/ip به جای hmi
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X