ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2008/02/20
    44
    10

بيايم قطعات صنعتي با ميکروکنترلر PIC توليد کنيم

با سلام خدمت اساتيد
    در شرايط فعلي که کشور قرار دار بهترين فرصت براي توليد قطعات صنعتي وتوليد انبوه آن است
    چون قطعات صنعتي وارداتي بسيار گران بوده و باعث شده که صنعت در حالت تعطيل برود
    من مهندسي را مي شناسم که با ميکروکنترلر PIC 18F8722 يک PLC و HMI طراحي کرده وتمام پروژه هاي صنعتي خود را با اين PLC و HMI ساخت خودش انجام مي دهد قابليت PLC هايش هم بسار بالاست ختي به راحتي با آن سروو موتور راه انازي مي کند وپروژه هاي POSITIONING انجام مي دهد و در دستگاه هاي مختلفي از آنها استفاده کرده است
    پس کار شدني است فقط عمده مشکل اينه که اگه ما مي خوايم توليد عمده کنيم از کجا شروع کنيم من نظرم اين است که از ساخت يک HMI ساده کليد دار شروع کنيم چون اول بايد مشتري ببيند جنس ما هم ارزان وهم خوب است چون HMI معمولي را مي توان با قطعات کم و هزينه پايين توليد کرد بعد مي توان يک HMI و PLC کامپکت نيز توليد کرد اما برنامه PC اين طرح يک مقدار دشوار است
    يکي ديگر از محصولاتي که در شرايط فعلي توليد آن به صرفه است ساخت کنترل کننده دور موتور سه فاز اينورتر است چون درحال حاضر ارزان ترين اينورتر حداقل 300 هزار تومن هست بعد براي توليد اوليه مي شه فقط اينورتر تکفاز با توان هاي 0.37 و 0.75 و 1.5 و 2.2 و 3.7 کيلو وات تکفاز توليد کرد من قيمت تمام شده توليد تک رو که حساب کرده بودم دورو بر 120 هزار تومن ميشه که ميشه اينها رو باقيمت 200 تومن راحت فروخت لازم نيست خيلي اپشن هاي زيادي داشته باشه فقط فرکانس رو بشه بين رنج 10 تا 100 هرتز تنظيم کرد بشه زمان شتاب گيري وکاهش شتاب داد با ولوم خارجي فرکانسش تنظيم شود بشه با کنتاکت خروجي استارت و استاپ کرد وهمچنين يک ارتباط مد باس براي فقط تنظيم فرکانس داشته باشه
    ضمنا همه محصولات توليدي براي اعتماد مشتري بايد يک گارانتي تعويض يک ساله بايد داشته باشد
    از دوستان هر کس تمايل به همکاري با من داشته باشد استقبال مي کنم
    ضمنا اين نوشته بيشتر براي دانشجوياني است که وقت دارند وفقط کاردستي مي سازن بيان شروع کنن به ساخت وسايل صنعتي ضمنا سعي کنن طوري توليد کنن که محصولشون قابل اعتماد باشه
    از مديران انجمن خواهش مي کنم اين تاپيک را پاک نکنند چون شايد اين حرف ها تکاني در تعدادي از افراد ايجاد کرد تاپيک قبليم رو که پاک کرديد لطفا اين رو پاک نکنيد لطفا جاي تاپيک را نيز تعويض نکنيد با تشکر
    امام علي (ع) فرصتها چون ابر مي گذرند ودير باز مي گردند
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2012/02/14
    1,185
    73

پاسخ : بيايم قطعات صنعتي با ميکروکنترلر PIC توليد کنيم

سلام

تاپیک قبلیتون پاک نشده . اینجا هست :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=69521.0

از قسمت " ديدن پاسخ هاي جديد به ارسالهاي شما" بالای صفحه فروم سمت راست می تونید تاپیک هایی که زدید و بچه ها به اون ها جواب دادن رو ببینید .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/02/20
    44
    10

سلام دوستان نمي دونم تا حالا کار صنعتي کرديد يا خير اما hmi d يک مانيتور صنعتي است که داراي يک سري قابليت هاي گرافيکي وتا اندازه اي کنترلي است
    به وسيله hmi مي توان به رجيستر ها و فلگ ها وروودي وخروجي plc ها اينورتر ها سروو موتور ها کنترلر حرارت ها درسترسي پيدا کرد و مانيتور ويا تغيير داد hmi ها معمولا با پروتکل هاي استاندارد modbus و tcp ip و profibus و canbus مي تواند به کنترلر هاي صنعتي متصل شود برنامه hmi از طريق يک نرم افزار کامپيتوري نوشته و در داخل آن دانلود مي شود البته توليد نرم افزار hmi رنگي تاچ نيز در ايران توجيه اقتصادي دارد اما اول بهتر است از يک پروژه کوچکتر شروع کرد يک hmi ساده که حتي تاچ نباشد چون دردسر توليد hmi تاچ به مراتب بيشتر است ضمنا لازم نيست حتما با pic باشد حتي مي تواند با يک arm ويا avr باشد به شرط اينکه توانايي پاسخگويي محيط صنعتي را داشته باشد
    http://www.array.sh/sh300E.htm
    اين لينک ارزانترين hmi در بازار ايران است که تقربا قيمت 200 هزار تومان دارد ساده ولي کارآمد است ما چيزي براي شروع در اين حد مي خواهيم نرم افزارش را نيز از همان سايت مي توانيد دانلود کنيد فردا يک عکس از بردش وليست قطعات داخلش مي گيرم ودر سايت قرار مي دهم
    در مورد ساخت اينورتر بيشتر فکر کنيد چون ساده تر وبدن نياز به نرم افزار است وکارهاي انجام شده در ايران در حد آزمايشگاهي دارد مثلا همين تبليغات سايت eca يکي را دارد
    باز از توجهتان ممنون
    http://knowledgeplus.ir/
    آيا تا به حال به اين فکر کرده ايم که نبود قانون کپي رايت در کشور ما چه لطمه بزرگي به کشور ما زده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2008/02/20
    44
    10

سلام دوستان ليست قطعات داخلي يک hmi sh-300 به اين شرح است
    1- ميکروکنترلر اصلي يک ميکروکنترلر از خانواده 8052 است با 44 پايه به نام SM59264
    2- 74HC245 دو عدد
    3-MAX489
    4- Z232EEN
    5- 2201184
    6- JM12AN
    2011/06/21
    135
    1

سلام
    فکر خیلی خوبیه فقط تا جا بیفته زمان میبره....
    قیمت هم فکر میکنم خیلی پایین تر در میاد
    یه سوال این مدل HMI چه شبکه های صنعتی رو پشتیبانی میکنه؟
    من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
    پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی
    2012/06/02
    1,305
    17
    IRT

پاسخ : بيايم قطعات صنعتي با ميکروکنترلر PIC تو 

برای HMI و PLC به لینک های زیر مراجعه کنید:
    http://www.atmel.com/applications/industrialautomation/human_machine_interface/default.aspx
    http://www.atmel.com/applications/industrialautomation/plc_io_modules/default.aspx

2010/04/07
    139
    1

سلام
    به راحتی میشه
    نرم افزار tft میکروای رو دیدید؟
    تقریبا مثل نرم افزارهای hmi هستش کدهای تاچ و ال سی دی رنگی رو به راحتی میسازه
    خلاصه سخته ولی نشد نداره و برای کارای معمولی مثل مانیتورینگ و bms ساختمان کاملا جواب میده
    اگه با سری pic32 و dspic کاربشه که عالیه
    2012/06/02
    1,305
    17
    IRT

من با GLCD اون کار کردم عاليه ولي براي نمايش يک پيغام ساده(ارور و...) کار سخت ميشه
    2013/08/16
    6
    0

به نام خدا

سلام به همه دوستان

براي دانلود فايل "اينورتر تکفاز با خروجي تمام سينوسي مي توانيد از لينک زير استفاده نماييد.

http://simaafarin.com/Articles.html

http://simaafarin.com/Downloads/Pure%20Sin%20Wave%20Inverter%20Project.pdf

با آرزوي موفقيت
    2007/03/15
    تبريز
    2,709
    154

تاپیک خوبی و اگه درست مدریت بشه حتما به نتیجه میرسه ولی چندتا توصیه
    1- اولا arm به جای pic
    2- کنترلر vc به جای اینورتر
    3- موتور سه فاز به جای تک فاز