ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2011/03/23
    241
    1

گرفتن برق دقيقا 5 ولت از آداپتور 5 ولت !!!

سلام
    توي مدارم يک سري آيسي دارم که با 5 ولت کار مي کنن يعني از 3 تا 5 ولت ، ميخوام از آداپتور 5 ولت استفاده کنم اما اکثر آداپتور ها 5.5 يا حتي 5.7 ميدن بيرون ! ميخوام کاري کنم که توي مدار هميشه 5 ولت باشه و بيشتر نشه .
    اگر از رگولاتور 5 ولت استفاده کنم بايد منبع تغذيه را 9 يا 6 انتخاب کنم اما من ميخوام فقط از منبع تغذيه 5 ولت استفاده کنم
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    100

پاسخ : گرفتن برق دقيقا 5 ولت از آداپتور 5 ولت !!!

اگه مدارتون جربان کمی میکشه و از آداپتور های شارژر موبایل استفاده کردین میتونید با دیود هایی که به صورت سری به هم وصل کردین ولتاژ رو کم کنید
    روی هر دیود تقریبا 0.7 ولت افت ولتاژ ایجاد میشه
    مدت هاست نیستم
    2011/03/23
    241
    1

مرسي
    نه . رله دارم توي مدار و ال سي دي .
    از آداپتور سوئيچينگ 5 ولت 2 آمپر استفاده مي کنم ، ترسم از اينه که اون 5 دقيق نباشه و آيسي بسوزه
    با اين شرايط از ديود استفاده کنم ؟! اگه آداپتور دقيق 5 بده چي ؟ اون وقت 4.3 ولتاژ دارم که براي بعضي قطعات فکر کنم کم باشه

کلا روش درست کدوم هست ؟ ارزشش رو داره که آداپتور 9 ولت استفاده کنم و توي مدار رگولاتور قرار بدم يا نه همين 5 ولت خوبه ؟!
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    100

بهتر بود میگفتین ای سی هاتون چی هست
    اما آره بازم با دیود به راحتی کار میکنه
    برای اینکه جریانتون میخواد 2آمپر از دیود رد بشه شما یه دیود قوی تر مثل دیود های 6آمپری بزارین براش
    مدت هاست نیستم
    2008/09/29
    6,000
    438

فقط رگولاتور
    آدابتور باید عوض بشه
    2012/03/27
    چهارمحال و بختياري
    815
    13

استفاده از رگلاتور مثل lm2576 ميتوني 3 امپر خروجي و 5 ولت رگوله داشته باشي
    [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0
    2012/07/27
    اصفهان
    126
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas1390
    کلا روش درست کدوم هست ؟ ارزشش رو داره که آداپتور 9 ولت استفاده کنم و توي مدار رگولاتور قرار بدم يا نه همين 5 ولت خوبه ؟!
    سلام.روش درست اینه که یه اداپتور مثلا 12 ولت بگیری بعد بارگولاتور 5 ولتش کنی فکر کنم ارزششم داشته باشه.
    در ضمن میتونی تست کنی که اداپتور 5 ولته زیر بار چند ولت میده شاید اصلا مشکلی نداشته باشه.
    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget
    2009/05/27
    کرج
    250
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط mohele
    سلام.روش درست اینه که یه اداپتور مثلا 12 ولت بگیری بعد بارگولاتور 5 ولتش کنی فکر کنم ارزششم داشته باشه.
    در ضمن میتونی تست کنی که اداپتور 5 ولته زیر بار چند ولت میده شاید اصلا مشکلی نداشته باشه.
    بله همنطور که ایشون فرمودند حتما ببینید که اداپتورتون تحت بار چند ولت رو می دهد.چون من یک اداپتور با رنج های مختلف که خریدم بدون بار معمولا چند ولتی بیشتر از اونی که روش نوشته نشان می دهد.به نظر بهترین راه همینه یک اداپتور که رنج های مختلف دارد(قیمتشم مناسبه) بگیرید و برای تثبیت ولتاژازرگولاتور استفاده کنید.
    [img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    وبسایت ختم صلوات

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/03/23
    241
    1

مرسي دوستان خيلي لطف کرديد
    آداپتور زير بار هم همون 5.6 را ميده ! جالبه !
    آداپتور شايد بعد ها عوض بشه و معلوم نيست که اون آداپتور 5 ولت چه ولتاژي بده ! و من بايد مدار را جوري طراحي کنم که بعدا دچار مشکل نشه .

من رشتم نرم افزار هست و زياد از اين مباحث سر در نميارم ، اين رگولاتور lm2576 با آداپتور 5 ولت هم خروجي 5 ميده ؟!!!

رگولاتور 5 ولت اگه قرار بدم با آداپتور 9 استفاده کنم يا 12 ؟! با 9 جواب نميده ؟
    توي مدار آيسي 1307 هم دارم که کار بدست آوردن ساعت و تاريخ را انجام ميده ، الان با اين آداپتور 5 ولت هر 6 ساعت 1 ثانيه جلو ميزنه ، ممکنه از نويز باشه ؟ و با رگولاتور مشکل حل بشه ؟
    2012/07/27
    اصفهان
    126
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nicolas1390
    من رشتم نرم افزار هست و زياد از اين مباحث سر در نميارم ، اين رگولاتور lm2576 با آداپتور 5 ولت هم خروجي 5 ميده ؟!!!

رگولاتور 5 ولت اگه قرار بدم با آداپتور 9 استفاده کنم يا 12 ؟! با 9 جواب نميده ؟
    توي مدار آيسي 1307 هم دارم که کار بدست آوردن ساعت و تاريخ را انجام ميده ، الان با اين آداپتور 5 ولت هر 6 ساعت 1 ثانيه جلو ميزنه ، ممکنه از نويز باشه ؟ و با رگولاتور مشکل حل بشه ؟
    نه ورودی lm2576 بین 7 تا 40 ولت هست و اداپتور 9 یا 12 برای کار شما خیلی فرق نداره.راستی من با 1307 کار کردم فکر نمی کنم با تغیر ولتاژش در زمان مشکلی ایجاد بشه چیز دیگه ای باید دخیل باشه.
    مگسی را کشتم /نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد، است/و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است/طفل معصوم به دور سر من می چرخید/به خیالش قندم/
    یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم/ای دو صد نور به قبرش بارد/مگس خوبی بود/من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد/مگسی را کشتم

Some dance to remember, some dance to forget
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29