اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اثبات سابقه کار؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اثبات سابقه کار؟

سلام بچه ها

ی سوالیه خیلی درگیرشم!
    این که وقتی ی شرکتی کار کنی که بیمه نباشی استخدام هم نباشی ولی ی چند ماهی کار کرده باشی، چجوری میتونی از این سابقه کار برای ی جای جدید استفاده کنی؟

مثلا رفتی ی شرکت جدید مصاحبه چجوری باید ثابت کنی که فلان قد اونجا کار کردی؟

پاسخ : اثبات سابقه کار؟

رسما باید سابقه کار از طریق بیمه استعلام بشه اما اگر حقوق از طریق فیش پرداخت بشه ویا سابقه کار موجود در اداره کار میشه ثابت کرد.

دیدگاه

سلام

اگه صاحب کار قبلی و جدید آدمای درست و حسابی ای باشن می تونید از شرکت قبلی یک گواهی کار برای شرکت جدید ببرید . البته معمولا شرکت های درست و حسابی کارمنداشون رو بیمه می کنن . بهتر بود خودتون رو بیمه می کردید از طریق شرکت و حتی اگه شده خودتون پولش رو میدادید. البته اگه شرکت مجوز داشته باشه .
      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

بهترین کار اینه که از طریق بیمه برای خودتون سابقه کار درست کنین :mrgreen:

اگه الان به سابقه کار قبلی نیاز داری میتونی در صورت امکان بجای سابقه کار یه معرفی نامه از محل کار قبلی تهیه کنی
        [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ADMlN
          بهترین کار اینه که از طریق بیمه برای خودتون سابقه کار درست کنین :mrgreen:

اگه الان به سابقه کار قبلی نیاز داری میتونی در صورت امکان بجای سابقه کار یه معرفی نامه از محل کار قبلی تهیه کنی
          چه جوری این کار باید صورت بگیره؟
          حتما ماهیانه هست؟
          مبلغش چه قدره؟
          در صورت استعلام از بیمه مشخص نمیشه که طرف خودش حق بیمه پرداخت می کرده؟ شرکت ها این رو متوجه می شوند یا نه؟
          همواره يادمان باشد:
          1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
          2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
          3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
            چه جوری این کار باید صورت بگیره؟
            حتما ماهیانه هست؟
            مبلغش چه قدره؟
            در صورت استعلام از بیمه مشخص نمیشه که طرف خودش حق بیمه پرداخت می کرده؟ شرکت ها این رو متوجه می شوند یا نه؟
            اول از همه هر جایی که کار میکنی سعی کن خودت بیمه کنی
            اگه اون شرکت این کار برات انجام نمیده خودت هزینه اون بده تا بیمه بشی

اینم یه راه حل درجه یک برای ایجاد سابقه کار واسه کسایی که هیچطوری نمیتونن سابقه کاری داشته باشن :mrgreen:
            اول یه شرکت در زمینه مورد نظر ثبت میکنی که هزینه ثبت اون زیر 20 تومن میشه!!! البنه اگه کارهای اداری خودت انجام بدی.
            بعدش با هزینه خودت به اسم شرکت خودت بیمه کن.
            حالا هر جا خواستی بری هم از خودت سابقه داری و هم معرفی نامه
            دردیری هم نداره ولی خب اعتبارش یکمی کمه :nice:
            [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

بیمه رو به کجا باید پرداخت کرد؟
              همواره يادمان باشد:
              1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
              2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
              3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

سلام امروزه سوابق کاری رو از رو بیمه در میارن مثلا برا مثال شما که برق کاری میری با کلی سابقه که بشی ناظر شرکتا به خاطر اینکه اکثر خصوصی شدن وبیشتر به فکر منافع طلبی خودشون هستند میشه گفت دوتا معیار رو واسه نیرو گرفتن مد نظر میدن یکی سابقه کاری یکی هم حرفه کاری که بهش واردی امروزه روز اگه شما رفتی یه شرکتی و گفتی من مهندسم دستت رو میگیره باهات یه چرخی میخوره توسایت یه آیزو یا نقشه میده دستت میگه فلان الویشن رو واسه برنامه کاری دفتر اجرا آماده کن خب اگه اینجا شما بگی من کار کردم ولی از اینا نه هرچند هم که سابقه داشته باشی دستت رو میگیره و میگه آقا ماهم چنین نیرویی رو نمیخوایم

ولی بیمه وقتی که یه شرکتی میگه استعلام ان هم فقط بابیمه خوب یه امر مشخصیه که میخواد سابقه کاری شما رو توی ان زمینه مشخص کنه که نوع حق وحقوقتون رو براتون تعریف کنه

شرکت داریم که همین الان وقتی شما میخواید نیروی ان بشین قبل از یک هفته از بیمه استعلام میگیره که آیا شما در همین زمینه کاری خودتون داخل شرکتهای مربوطه کار کردین یا نه اگه سابقه شما بالا سه سال باشه یه حقوق و اگه بالای 5سال باشه یه حقوق دارین

یه راه دیگه واسه اثبات کار کرد شما هست و ان اینه که شما پس از پایان کارتون که واسه شرکتی کار میکنید که بهتون بیمه نمیده باید زرنگ باشی و به یه طریقی یه برگ قرارداد از دفترش خارج کنی یا عکس ان برگه رو بگیری پس از مدتی که اخراج شدی یا تسویه حساب کردگی باید یه رضایت کاری بگیری
                واز طرفی چون بیمه حق کارگره اگه شما این دو کاری که گفتم رو انجام بدی میتونی به راحتی به اداره کار مراجعه کنی و از شرکتی که توش کار میکردی شکایت کنی-تا ان موقع ببینی بیمت رو چطوری رد میکنه-چطوری جریمش رو پرداخت میکنه-چطوری سنوات و عیدیت رو میده...
                در اين دنيا فقط محال،محال است

دیدگاه

با سلام
                  یادتون باشه بدون بیمه سر کار نرید چون میرید سر کار نذارید بیگاری بکشن ازتون.دیگه یه حقوق 400-500 تومانی کارگری چیه که بیمه هم نکنن؟!! شما یا نرید سر کار بدون بیمه
                  یا برید و خودتون بیمه کنید و پولش رو بدین (که الان بعضی شرکتها برای فرار مالیاتی بدون مجوز و تابلو کار میکنن و نمیتونید بیمه کنید خودتون رو!!)
                  بازم یا برید سر کار ولی اون آخراش برید اداره کار و اداره تامین اجتماعی بگید و بخواین که مامور بفرستن.وقتی مامور اومد همونجا بگید نه بیمه نیستم.البته در این حالت دیگه دروغی هم نمیشه گفت چون شماره بیمه شما چک میشه و اینطوری شمام خراب نمیشید و اون کارفرما هم ادب میشه.
                  اینارو من دارم میگم که چند ساله کار خودم و برادرم پیمانکاریه و همه جورشو دیدیم و البته منم مطالعات زیادی در قانون کار و مالیات و صنف و ثبت و قراردادها داشتم و نگران نباشید.فقط شجاع باشید در مقابل کارفرماهای دزد و نامرد(شرکت من و شرکت برادرم داره به بیش از 100 نفر حقوق میده ولی خدا شاهده که با اینکه میتونیم بخاطر بیمه حقوق کارگرها رو حتی 80تومان کم کنیم ولی شده امسال برادرم ضرر داره میکنه -حتی ماشینش شده پراید- به خاطر افزایش قیمتها ولی اینکارو نکرده -آخه شرکت مخابرات دزد حاضر به بالا بردن مبلغ مناقصه نشده!!!!! و انگار شرایط داغون کشور و تورم دست خودشون نبود،با اینکه خودشون مکالمه رو گرون کردن وتازه نرخ مکالمه شب و روز هم در سانسور شدید خبری یکی شده و کسی طبق معمول جیک نمیزنه!!! میدونستید؟).اینارو تو پرانتز گفتم تا بدونید میشه دزد نبود و حرام نخورد.کار دوم پیدا کردن راحت تر از کار اول بدون تجربه و تازه بدون بیمه هست،پس از حقوقتون دفاع کنید.
                  با تشکر
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

حق گرفتنیه------------
                    داداش اینا رو باید بزاری رو سنگ تا آب شه......
                    (تعرفه برق هم بالاست عزیز-چندی پیش مامور اداره برق امدن و یکی از کنتورهارو بخاطر خرابی که داشت دوباره درست کردن و منم از در شوخی وارد کلیه سیستم کاریشون شدم کنتورو بخاطر این عوض کردن که از سه تعرفه یکی رو حساب نمیکرد و از روی پالسی که کنتور میفرستاد امدن سراغش بعد همین طوری که شوخی میکردیم به یکیشون گفتم ببین کار به کجا رسیده دیگه نمیشه اینارو یه سر کرد انم دمش گرم داغ کردو گفت کی اینو گفت ببین این سیمو کافیه بزنی اینجا بدون اینکه پلمپ کنتور باز شه /)
                    در اين دنيا فقط محال،محال است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei

بد(شرکت من و شرکت برادرم داره به بیش از 100 نفر حقوق میده ولی خدا شاهده که با اینکه میتونیم بخاطر بیمه حقوق کارگرها رو حتی 80تومان کم کنیم ولی شده امسال برادرم ضرر داره میکنه -حتی ماشینش شده پراید- به خاطر افزایش قیمتها ولی اینکارو نکرده -آخه شرکت مخابرات دزد حاضر به بالا بردن مبلغ مناقصه نشده!!!!! و انگار شرایط داغون کشور و تورم دست خودشون نبود،با اینکه خودشون مکالمه رو گرون کردن وتازه نرخ مکالمه شب و روز هم در سانسور شدید خبری یکی شده و کسی طبق معمول جیک نمیزنه!!! میدونستید؟).اینارو تو پرانتز گفتم تا بدونید میشه دزد نبود و حرام نخورد.کار دوم پیدا کردن راحت تر از کار اول بدون تجربه و تازه بدون بیمه هست،پس از حقوقتون دفاع کنید.
                      با تشکر
                      سلام

تعدیل می خورد - پیمانکارا که خودشون...
                      چه بگویم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X