اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیوز الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیوز الکترونیک

با سلام به همه دوستان
    نیاز به مداری دارم که یه وسیله برقی مثل موتور الکتریکی 220 ولت رو کنترل کنه ودر صورت افزایش جریان ویا اتصال کوتاه
    توی این موتور جریان رو قطع کنه و کاربر بتونه بعد از رفع عیب با فشردن یه میکروسویچ دوباره جریانو وصل کنه.
    پیشاپیش از همکاریتون ممنون. :bye
    من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

پاسخ : فیوز الکترونیک

سلام
    با میکرو کنترلر باشه یا آنالوگ ؟
    خداوندا
    از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
    فراموشش کن
    دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      فکر میکنم با میکرو راحتتر باشه.
      ممنون
      من گرفتار سنگینی سکوتی هستم که گویا قبل از هر فریادی لازم است ...

دیدگاه

یه بوبین که دور سیم فاز که برای موتور می ره بپیچید.البته بازاریش هم هست ولی اسمش را یادم نیست.بعد ولتاژ که بوبین تولید می کنه را با استفاده از ابر دیود(دیود و پ امپ) به سیگنال دی سی تبدیل کنید و با adc میکرو اندازه گیری کنید.البته شاید نیاز به تقویت داشته باشه.و خود موتور را با تریاک یا کنتاکتور خاموش و روشن کنید.

دیدگاه

با سلام

اگه پروژه مهمی است با CT که دوستمان گفتند ویا اگه جنیه آزمایشی دارد یک ترانس معمولی 12 ولت 3 آمپر را بردار ثانویه ترانس را با فاز ( ویا نول فرقی نداری ) سری کن و ولتاژ را از قسمت 220 بخوان و الباقی مثل CT با این تفاوت که دیگه تقویت کننده هم نمی خواهد البه دقت کن در جریانهای بالا ولتاژ خیلی زیاد میشود

دیدگاه

دوست گرامی

از روشهایی که دوستان فرمودند میتوانید استفاده کنید ضمن اینکه اگر پروژه آزمایشی باشه ساختش با میکرو خارج از لطف نیست ...

در هر صورت علاوه بر موارد فوق میتوانید از طرح ذیل نیز استفاده بفرمایید که یک فیوز الکترونیکی کاملا قابل تنظیم میباشد و به علت استفاده از تریاک در آن سرعت آن از انواع مکانیکی بسیار بیشتر است

http://electronica.mk/all_articles/Miscellaneous/2012/Fast_Electronic_Fuse/Electric_Fuse.html
            پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X