اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی دوباره pcb در protel

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی دوباره pcb در protel

با سلام
    من یه pcb دارم که با sprint layout کشیده شده حالا میخوام بدم برای چاپ ولی کسی انجام نمیده و همه میگن
    فقط protel کار میکنند
    از دوستان کسی هست یه کمکی به من بکنه و من این pcb رو به ایشون بدم که دوباره با protel برای من بکشه ؟
    مدارش زیاد پیچیده نیست و دو رو هست
    با تشکر

پاسخ : کمک برای طراحی دوباره pcb در protel

آموزش پروتل در اینترنت زیاد است و می تونید طریقه PCB زدن را یاد بگیرید زیاد سخت نیست مدارتو قرار بده شاید وقت کردم زدم
    و یا کتاب آموزش Atium هم وجود داره می تونید تهیه کنید
    من یک کتاب دیدم به نام طراحی واجرای PCB که طریقه PCB زدن با Altium را توضیح داده

دیدگاه

من با پروتل 99 کار کردم ولی طراحی چیزای ساده
      اگر فقط بتونید برای من قطعات رو روی مدار پیاده کنید خطوط رو خودم میکشم
      به ایمیلتون فرستادم pcb

دیدگاه

دوست گرامی
        اکثر مراکز خدمات PCB با دریافت فایل برای چاپ آن مشکل دارند زیرا نرم افزاری که شما برای طراحی استفاده کرده اید را در اختیار ندارند و هرگز هم برای یک مورد حاظر به نصب آن نخواهند بود
        میتوانید طرح خود را به صورت چاپ شده در اندازه واقعی به آنها بدهید که البته باید چاپ تمیز و بدون مشکلی باشه زیرا گاهی مثلا بنا به تجربه مجبور به ادیت بعضی قسمتهای آن هستند ( مثلا دو تا پایه که خیلی به هم نزدیک شده ) که با نداشتن فایل و نرم افزار امکان پذیر نخواهد بود
        اگر از درستی طرح خود صد در صد اطمینان دارید آن را در اندازه واقعی چاپ و دریافت نمونه تحویل یکی از مراکز ساخت PCB بدهید
        فراموش نکنید قبل از تحویل دقیقا آینه یا عادی بود را در کنار طرح مرقوم فرمایید
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
          دوست گرامی
          اکثر مراکز خدمات PCB با دریافت فایل برای چاپ آن مشکل دارند زیرا نرم افزاری که شما برای طراحی استفاده کرده اید را در اختیار ندارند و هرگز هم برای یک مورد حاظر به نصب آن نخواهند بود
          میتوانید طرح خود را به صورت چاپ شده در اندازه واقعی به آنها بدهید که البته باید چاپ تمیز و بدون مشکلی باشه زیرا گاهی مثلا بنا به تجربه مجبور به ادیت بعضی قسمتهای آن هستند ( مثلا دو تا پایه که خیلی به هم نزدیک شده ) که با نداشتن فایل و نرم افزار امکان پذیر نخواهد بود
          اگر از درستی طرح خود صد در صد اطمینان دارید آن را در اندازه واقعی چاپ و دریافت نمونه تحویل یکی از مراکز ساخت PCB بدهید
          فراموش نکنید قبل از تحویل دقیقا آینه یا عادی بود را در کنار طرح مرقوم فرمایید
          بردم ولی قبول نکردن چون مدار متالیزه هست میگن باید فایل protel باشه تا به دستگاه cnc بدن برای سوراخکاری و از این چیزا

دیدگاه

الان اکثر مغازه های تولید برد pcb با نرم افزار Altium Designer کار می کنن شما بهتره که طرح خود را تو این نرم افزار طراحی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad jtag
              الان اکثر مغازه های تولید برد pcb با نرم افزار Altium Designer کار می کنن شما بهتره که طرح خود را تو این نرم افزار طراحی کنید
              من تا حالا با Altium Designer کار نکردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad jtag
                pm تون رو چک کردید منتظر جوابتون هستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
                  با سلام
                  من یه pcb دارم که با sprint layout کشیده شده حالا میخوام بدم برای چاپ ولی کسی انجام نمیده و همه میگن
                  فقط protel کار میکنند
                  از دوستان کسی هست یه کمکی به من بکنه و من این pcb رو به ایشون بدم که دوباره با protel برای من بکشه ؟
                  مدارش زیاد پیچیده نیست و دو رو هست
                  با تشکر
                  با درود خدمت دوستان عزیز
                  تمامی نرم افزارهای طراحی برد در یک بخش با هم مشترک می باشند و آن خروجی نرم افزار به فرمت Gerber Files می باشد که اکثر تولید کنندگان بردهای مدار چاپی با این فرمت آشنای کامل دارند..
                  خواهشمند است لینکهای زیر را مطالعه فرمائید..
                  http://www.etagco.com/index.php/fa/pruduct/gerber-file
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=82952.0
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...8426#msg398426
                  همچنین می توانید با تماس با آقای بسطام بیرامی
                  bastam.dxp@gmail.com
                  مطالب تکمیلی تر را جویا شوید.
                  با آرزوی سلامتی برای همه..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X