ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2012/01/25
    9
    0

کمک براي ساخت ولتمتري تا حد 350 ولت DC

با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    براي ساخت مدار شارژ باطري به يک مدار ولت متر نياز دارم که بتونه تا 350 ولت DC رو به طور نسبتاً دقيق برام اندازه بگيره.
    من براي اين کار از يک روش ساده و شايد پيش پا افتاده (همون روش تقسيم ولتاژ روي پايه ADC) استفاده کردم ولي متاسفانه به خاطر تغييرات دمايي ناشي از ولتاژ بالا، خطاي اندازه گيري مدارم خيلي زياده. (اول درست نشون ميده ولي به تدريج خطا خيلي زياد ميشه) :angry:
    حالا از شما اساتيد اهل فن کمک ميخوام که من رو تو ساخت اين ولتمتر کمک کنيد.
    مرسي

2010/05/06
    تهران
    291
    7
    011

پاسخ : کمک براي ساخت ولتمتري تا حد 350 ولت DC

سلام
    بنده نیز یه زمان مشکل شما را داشتم
    بنده به جای اون سلفی که به پایه ی avcc برای ساخت ولتاژ رفرنس استفاده می شد برداشتم و با یه سیم اتصال را برقرارکردم و یه خازن الکترولیت هم براش گذاشتم خیلی خوب شدش!!!
    اما ظاهرا اهل فن این کار را زیاد قبول ندارند و می گن این برای حذف نویز هستش البته تو دیتاشیت atmgaنیز هستش.
    اما بهرحال کار من راه افتاد
    اگر شما روش بهتری پیدا کردید به منم یاد بدید
    البته شایدم مشکلت با ولتاژ رفرنس داخلی حل بشود ولی باید ولتاژ رفرنست و اندازه بگیری حدودا 2.5 ولت هستش البته خازن vref یادتون نره
    دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
    وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
    او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.
    2012/12/23
    تهران
    780
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmm
    با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    براي ساخت مدار شارژ باطري به يک مدار ولت متر نياز دارم که بتونه تا 350 ولت DC رو به طور نسبتاً دقيق برام اندازه بگيره.
    من براي اين کار از يک روش ساده و شايد پيش پا افتاده (همون روش تقسيم ولتاژ روي پايه ADC) استفاده کردم ولي متاسفانه به خاطر تغييرات دمايي ناشي از ولتاژ بالا، خطاي اندازه گيري مدارم خيلي زياده. (اول درست نشون ميده ولي به تدريج خطا خيلي زياد ميشه) :angry:
    حالا از شما اساتيد اهل فن کمک ميخوام که من رو تو ساخت اين ولتمتر کمک کنيد.
    مرسي
    منظورتون رو از تغییر دمایی متوجه نشدم اگه منظورتون دمای مقاومت ها هست که میشه اونو با انتخاب مقاومت های بزرگ تر حلش کرد تا مشکل توانش بر طرف شه به عنوان مثال برای تقسیم ولتاژ به جای 3 تا 10 کیلو بیاین 3 تا صد کیلو بزارین اینجوری مقاومت ها جریان کمتری میکشن و دیگه مشکل داغ کردن نداری
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2012/01/25
    9
    0

011عزيز سلام
    به نظر شما مشکل از ولتاژ رفرنسه؟
    آخه من براي رفرنس از يک تغزيه 5 ولت رگوله تثبيت شده استفاده کردم که کلاً مجزا از مدار اندازه گيري ولتاژه
    ولتاژ دقيق داخلي 2.56 ولته ولي من تا حالا با اون کار نکردم. منظور از خازن Vref رو متوجه نشدم. مگر تغذيه داخلي هم نياز به مدار خارجي براي فيلتر يا تثبيت داره؟ ميشه بيشتر توضيح بديد؟
    2012/01/25
    9
    0

pencil عزيز سلام
    مرسي از راه حلت
    مشکل من با اين مدار در اينه که وقتي مدار رو پياده کردم و به يه بنده خدايي نشون دادم، اون کلاً اين روش رو رد کرد و گفت کلاً کار غلطيه! و بايد از مدارات نمونه گيري استفاده بشه. متاسفانه ازش کمک خواستم که .... :twisted:
    از اونجايي که اون بنده خدا گفت کلاً اين روش اشتباهه، براي همين هم ميخوام تا جايي که بشه يه کار اصولي انجام بدم. البته اگه راهي وجود داشته باشه.
    ولي حتماً پيشنهاد شما رو هم انجام ميدم تا شايد يه ميان بري برا جواب بدست بيارم
    2012/12/23
    تهران
    780
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidmm
    pencil عزيز سلام
    مرسي از راه حلت
    مشکل من با اين مدار در اينه که وقتي مدار رو پياده کردم و به يه بنده خدايي نشون دادم، اون کلاً اين روش رو رد کرد و گفت کلاً کار غلطيه! و بايد از مدارات نمونه گيري استفاده بشه. متاسفانه ازش کمک خواستم که .... :twisted:
    از اونجايي که اون بنده خدا گفت کلاً اين روش اشتباهه، براي همين هم ميخوام تا جايي که بشه يه کار اصولي انجام بدم. البته اگه راهي وجود داشته باشه.
    ولي حتماً پيشنهاد شما رو هم انجام ميدم تا شايد يه ميان بري برا جواب بدست بيارم
    نمونه برداري براي اتو رنج استفاده ميشه به اين صورت که از بالاترين رنج شروع ميکنه به بررسي و هر موقع 70 درصد ولتاژ افتاد تو اون رنج همونجا رو به عنوان سلکشن انتخاب ميکنه؛ فکر کنم منظورتون اين بود؟
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2009/05/21
    124
    0

بعد از تقسيم مقاومت براي کم کردن ولتاژ بهتر نيست از يه بافر پ امپي استفاده کنيم و خروجي رو بديم به ميکرو؟ اگه نزاريم خطا خيلي زياد ميشه؟ يه مدار بافر مناسب هم لطفا معرفي کنيد.
    بخشنده بودن بيشتر از آنکه توانايي مالي بخواهد ، قلبي بزرگ ميخواهد..
    2013/09/21
    تهران
    1,033
    654

دوست گرامی
    به منظور کاهش تلفات حرارتی بر روی مقاومتهای تقسیم کننده ولتاژ میتوانید مقدار مقاومتها را افزایش دهید به طور مثال اگر برای تقسیم به صد ولتاژ مورد نظرتان از یک تقسیم کننده مقاومتی 100 کیلو اهم به یک کیلو اهم استفاده میکنید میتوانید به جای آنها از یک تقسیم کننده مقاومتی ده مگا اهم به 100 کیلو اهم استفاده کنید که قاعدتا در این حالت تقسیم ولتاژ با جریان خیلی کمتری صورت خواهد گرفت
    البته در این شرایط اگر ورودی تبدیل کننده ما از امپدانس بالایی برخوردار نباشد همانطور که دوست عزیزمان اشاره کردند میتوان از یک op-amp به عنوان بافر برای تطبیق امپدانس استفاده نمود

2009/05/21
    124
    0

مولتي متر ها از چه روشي واسه ي حل مشکل لودينگ استفاده مي کنند؟
    بخشنده بودن بيشتر از آنکه توانايي مالي بخواهد ، قلبي بزرگ ميخواهد..
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9