اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پارک شدن هد هارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پارک شدن هد هارد

سلام
    حتما میدونید که وقتی هارد دیسک کامپیوتر(HDD) در حال کار هست نباید تکونش داد
    و میگن برای حرکت دادن هارد باید صبر کنیم تا هد به اصطلاح سر جای خودش "پارک" بشه
    میخوام بدونم تو هاردهای اکسترنال وقتی شما کابل رو جدا میکنید هد برمیگرده سر جاش؟ یا همینجوری میمونه؟
    کلا هارد چطور متوجه میشه که باید هد رو پارک کنه؟
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : پارک شدن هارد

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
    سلام
    حتما میدونید که وقتی هارد دیسک کامپیوتر(HDD) در حال کار هست نباید تکونش داد
    و میگن برای حرکت دادن هارد باید صبر کنیم تا هد به اصطلاح سر جای خودش "پارک" بشه
    میخوام بدونم تو هاردهای اکسترنال وقتی شما کابل رو جدا میکنید هد برمیگرده سر جاش؟ یا همینجوری میمونه؟
    کلا هارد چطور متوجه میشه که باید هد رو پارک کنه؟
    سلام
    تکون ندادن هارد به خاطر اینه که دیسکها با سعت خیلی بالا (5400-7500 دور بر دقیقه) درحال چرخش اند اگر هارد رو تکون بدبد
    دیسکها تغییر شکل کوچکی پیدا میکنند و به هد برخورد میکنند ، این ایتفاق اگر دیسکها حرکت نکنند اتفاق نمی افته .
    تو فیزیک یه اصطلاح واسه این پدیده به کار می برن ولی یادم نیست چیه. اگر با دریل کار کرده باشید وقتی روشن باشه اون رو حرکت
    بدید از حرکت کردن ممانعت میکنه که این نیرو باعث تغییر شکل دیسکها میشه

دیدگاه

سلام
      حرکت دادن هاردیسک در حین کار مشکلی ایجاد نمیکنه ولی ضربه نباید بخوره.وقتی که کابل رو جدا میکنیم مهم نیست که هد حتما برگرده سر جاش چون با قطع کابل هد هر جا که باشه ثابت میشه و مشکلی پیش نمیاد. حتی بعضی از هاردهای جدید شتاب سنج دارن و اگه در حین کار از دستتون بیوفتن قبل از رسیدن به زمین :mrgreen:هد رو ثابت میکنه که کمترین اسیب رو ببینه.
      قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
        سلام
        تکون ندادن هارد به خاطر اینه که دیسکها با سعت خیلی بالا (5400-7500 دور بر دقیقه) درحال چرخش اند اگر هارد رو تکون بدبد
        دیسکها تغییر شکل کوچکی پیدا میکنند و به هد برخورد میکنند ، این ایتفاق اگر دیسکها حرکت نکنند اتفاق نمی افته .
        تو فیزیک یه اصطلاح واسه این پدیده به کار می برن ولی یادم نیست چیه. اگر با دریل کار کرده باشید وقتی روشن باشه اون رو حرکت
        بدید از حرکت کردن ممانعت میکنه که این نیرو باعث تغییر شکل دیسکها میشه
        آره دقیقا
        وقتی با فرز کار میکنید(به خاطر شباهت سنگ فرز به دیسک) خیلی بهتر حس میشه
        یه آزمایش تو فیزیک هست که یه چرخ رو از محورش میگیرن بعد میچرخونن و سعی میکنن حرکتش بدن!

نوشته اصلی توسط musefian
        سلام
        حرکت دادن هاردیسک در حین کار مشکلی ایجاد نمیکنه ولی ضربه نباید بخوره.وقتی که کابل رو جدا میکنیم مهم نیست که هد حتما برگرده سر جاش چون با قطع کابل هد هر جا که باشه ثابت میشه و مشکلی پیش نمیاد. حتی بعضی از هاردهای جدید شتاب سنج دارن و اگه در حین کار از دستتون بیوفتن قبل از رسیدن به زمین :mrgreen:هد رو ثابت میکنه که کمترین اسیب رو ببینه.
        جدی؟ چه جالب
        ولی من شنیدم اگه هد پارک نشه با دیسکها آسیب میزنه
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

پارک کردن دستی هد هارد درایو ها مربوط به نسلهای اول هارد بوده تمامی هارد هایی که الان تو بازاره اتو پارک هستند و به محض قطع برق ، هد از روی دیسک کنار میره

دیدگاه

من دوبار تا به حال لپ تاپ روشن از دستم افتاد ولی چیزیش نشد خدارو شکر...فک کنم به خاطر وجود همون شتاب سنجه!
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
              تو فیزیک یه اصطلاح واسه این پدیده به کار می برن ولی یادم نیست چیه.
              اینرسی(لختی)دورانی :mrgreen:
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

بهتره برای پارک شدن
                در کنار ساعت سیستم safe to remove hardwareکنید
                یا روی درایو راست کلیک کنید ejectرو بزنید :job:
                1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                !Electronic On! Programming On
                هوشمندانه سوال بپرسیم!
                http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

سلام
                  راستش تاپیک رو خوندم گفتم حالا که موضوع از هارد هستش منم یه سوالی بپرسم شاید دوستان جواب سوالم رو داشته باشند
                  حالا سوالم اینه که
                  یه کامپیوتر خانگی دارم
                  به این مشخصات
                  هارد 500Gb ساتا
                  رم 4G
                  سی پی یو دوال 3Ghz
                  گرافیک gforc 430 ولی این گرافیک دقیقا یادم رفته فک کنم 430 باشه
                  سوال من اینه دوستم یه هارد آورد که تستش کنم که سالم هست یه نه منم هارد خودم رو درآوردم اون رو به جاش قرار دادم کار کرد ولی از اون به بعد که حدودا دو سالی میشه هارد خودم بعضی وقتا یه صدای تق تق می ده و سیستم برای مدت کوتاهی هنگ می کنه با نرم افزار چک کردن بد سکتور کامپیوتر رو هم چک کردم ولی چک نمی کنه می کگه قادر به چک کردن نیست :angry: :angry:الان که من اینو دارم مینویسم دو سه بار تق تق کرد خوب من چیکار کنم یه هارد بگیرم اینو بندازم دور یا قابل تعمیر هست
                  البته دو سه بار هم با سشوار به جونش افتادم و تمیزش کردم اینم می تونه تاثیر گذار باشه؟ با تشکر از شما
                  برد جوجه کشی:
                  مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                  این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                  برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                    سلام
                    راستش تاپیک رو خوندم گفتم حالا که موضوع از هارد هستش منم یه سوالی بپرسم شاید دوستان جواب سوالم رو داشته باشند
                    حالا سوالم اینه که
                    یه کامپیوتر خانگی دارم
                    به این مشخصات
                    هارد 500Gb ساتا
                    رم 4G
                    سی پی یو دوال 3Ghz
                    سوال من اینه دوستم یه هارد آورد که تستش کنم که سالم هست یه نه منم هارد خودم رو درآوردم اون رو به جاش قرار دادم کار کرد ولی از اون به بعد که حدودا دو سالی میشه هارد خودم بعضی وقتا یه صدای تق تق می ده و سیستم برای مدت کوتاهی هنگ می کنه با نرم افزار چک کردن بد سکتور کامپیوتر رو هم چک کردم ولی چک نمی کنه می کگه قادر به چک کردن نیست :angry: :angry:الان که من اینو دارم مینویسم دو سه بار تق تق کرد خوب من چیکار کنم یه هارد بگیرم اینو بندازم دور یا قابل تعمیر هست
                    البته دو سه بار هم با سشوار به جونش افتادم و تمیزش کردم اینم می تونه تاثیر گذار باشه؟ با تشکر از شما
                    سلام
                    مشکل از باز کردن و دوباره جا زدن نباید باشه.صدای هارد مربوط به هد یا سیلندر یا بد سکتور هست و معمولا هارد هایی که مدت طولانی کار میکنند با زیاد شدن عمرشون به صدا میوفتن و یکی از نشانه هایی که نشون میده هارد ممکنه خراب بشه و از کار بوفته همین صدا دادن هست.اگه میتونید با نرمافزار هایی که هارد رو به صورت low level فرمت میکنن یه فرمت بکنید.اگه درست نشد تا زمانی که کار میکنه باید با احتیاط(داشتن بکاپ)ازش استفاده کنید.این که نمیتونید با نرم افزار هارد رو چک کنید شاید مشکل از هارد نباشه و نرم افزاری یا خود سیستم عامل مشکل داره(کهنه و شلوغ شدن ویندوز).
                    قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
                      من دوبار تا به حال لپ تاپ روشن از دستم افتاد ولی چیزیش نشد خدارو شکر...فک کنم به خاطر وجود همون شتاب سنجه!
                      احتمالا به علت شانس هست! چون این سنسور شتاب فقط در لپ تاپ ها و هارد های خاصی وجود داره ...

همونطور که اقا محسن گفتن الان خیلی وقته که هارد ها اتو پارک هستند
                      https://www.youtube.com/watch?v=gtAJTb0WFUI
                      http://images.hardwarecanucks.com/image/akg/Storage/WD2TBGreen/av_ramp.jpg

حتی هارد های اکسترنال یا گرین وسترن یا مدل های مشابه برند های دیگه بعد از مدتی inactivity به صورت خودکار هد رو پارک میکنند و چرخش پلتر ها رو متوقف میکنند ، البته چیز خوبی نیست به طور کل ، چون توقف و شروع حرکت متعدد باعث تلف شدن و کاهش عمر هارد میشه...

safely remove نرم افزاری بیشتر برای جلوگیری از data loss در اثر رایت نشدن دیتای درون بافر ها هست ...

مهم ترین مسائل در نگهداری هارد دیسک محافظت در برابر لرزش و ضربه و گرد و و گرد و غبار هست ... دما در بازه معمول تاثیر انچنانی نداره ...

با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
                        سلام
                        حالا سوالم اینه که
                        یه کامپیوتر خانگی دارم
                        به این مشخصات
                        هارد 500Gb ساتا
                        رم 4G
                        سی پی یو دوال 3Ghz
                        با سلام
                        خیلی اورژانسی و در اولین فرصت اطلاعات مفیدتونو رو از روش بردارین. دیگه داره عمرشو میده به شما. خوش شانسین که داره با اون تق تق ها بهتون هشدار میده و فرصت دارین که اطلاعات رو نجات بدین. چند سال پیش برای هارد لب تاپ منم همین اتفاق افتاد و سریع عوضش کردم.

اون هنگ کردن موقتی هم مربوط به اینه که سیستم نمیتونه از روی هارد بخونه و تا خونده شدن میره تو هنگ.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X