اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختن چراغ قوه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساختن چراغ قوه

سلام
    یدونه led 3 وات 220 ولت دارم میخوام به عنوان چراغ قوه ازش استفاده کنم. اگه led رو از برد جدا کنم و به باتری 3 وات وصل کنم جواب میده؟

پاسخ : ساختن چراغ قوه

فک نکنم :redface:
    قندیل!
    تندیس قطره هاییست
    که تسلیم جاذبه زمین نشدند
    تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

بی خیال شو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
        سلام
        یدونه led 3 وات 220 ولت دارم میخوام به عنوان چراغ قوه ازش استفاده کنم. اگه led رو از برد جدا کنم و به باتری 3 وات وصل کنم جواب میده؟
        وقتی ولتاژ هدایت یک دیود (LED) می گویید 220 ولت است پس شما هم اگر بخواهید با باتری راهش بیندازید باید 220 ولت بدهید.
        مثلا شما یک باتری دارید که 5 ولت و 100 آمپر هست که می شود 500 وات ولی به علت اینکه به ولتاژ هدایت دیود نمی رسد دیود روشن نمی شود.
        دکتر چمران در 1311 در تهران متولد شد
        وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
        او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

سلام و تشکر از نظرات دوستان
          راه حل شما چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
            سلام و تشکر از نظرات دوستان
            راه حل شما چیه؟
            چرا led مناسبتر انتخاب نمی کنید؟
            وي در زمان اقامت در آمريکا انجمن اسلامي آمريکا را تأسيس کرد که منجر به قطع بورسيه وي توسط شاه شد.
            او با اينکه يکي از دانشمندان مطرح آمريکا به حساب مي آمد بدون توجه به مدرک به مصر رفت و آموزش نظامي ديد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
              وقتی ولتاژ هدایت یک دیود (LED) می گویید 220 ولت است پس شما هم اگر بخواهید با باتری راهش بیندازید باید 220 ولت بدهید.
              مثلا شما یک باتری دارید که 5 ولت و 100 آمپر هست که می شود 500 وات ولی به علت اینکه به ولتاژ هدایت دیود نمی رسد دیود روشن نمی شود.
              یعنی این LED های 220 ولت با LEDهای دیگه فرق دارند؟
              تا اونجایی که یادمه توی دیتاشیت power led نوشته که مثلا با فلان جریان کار میکنه و از ولتاژ چیزی واسش ننوشته...یا مثلا یه منحنی ولتاژ جریان میکشند...اینم لینکش:
              http://www.hueyjann.com.tw/self_page..._10w_100w.html
              تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط punisher.x64
                یعنی این LED های 220 ولت با LEDهای دیگه فرق دارند؟
                تا اونجایی که یادمه توی دیتاشیت power led نوشته که مثلا با فلان جریان کار میکنه و از ولتاژ چیزی واسش ننوشته...یا مثلا یه منحنی ولتاژ جریان میکشند...اینم لینکش:
                http://www.hueyjann.com.tw/self_page..._10w_100w.html
                http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1587-3W-LED-%D8%B3%D8%A8%D8%B2.html
                من نتونستم پی دی اف های شما را دانلود کنم ولی لینک بالا شاید به روشن شدن بحث کمک کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
                  http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/1587-3W-LED-%D8%B3%D8%A8%D8%B2.html
                  من نتونستم پی دی اف های شما را دانلود کنم ولی لینک بالا شاید به روشن شدن بحث کمک کنه
                  کد:
                  Products Voltage :3.2-3.4V
                  Products current :600-700mA
                  اگه اینطوری باشه که حداکثر توان خروجیش میشه 2.38 نه 3 وات!
                  این قسمتو از همون دیتاشیت کپی کردم:

یعینی به ازای ولتاژ 350 میلی باید ولتاژ دوسر LED توی اون محدوده باشه...حالا شاید هم برداشت من اشتباهه...اگه اشتباه میگم لطفا درستشو بگید...

www.intelart.ir

دیدگاه

بله حرف شما درسته
                    البته تکنولوژی خیلی بالایی باید داشته باشه
                    اما ... :NO:
                    همانطور که می دانیم led یک دیود هست و دیود نیاز به یک مقدار مینیمم ولتاژ هست مثلا دیود سیلیکن 0.7 ولت و ژرمانیوم نیز 0.2 ولت.
                    حالا این led چیزی به نام مینیمم ولتاژ ننوشته ولی احتمال زیاد یک نمودار دارد که تا ولتاژ به 3.4 ولت نرسد ماکزیمم جریان کشیده نخواهد شد. در واقع باید ولتاژ مناسب داده شود تا جریان کشیده شود.
                    یعنی باید ولتاژ کانال دیود را به اندازه کافی باز کند تا جریان کشیده شود. :smile:

دیدگاه

. شما بیا یه باتری با ولتاژ کمی بالاتر از ال ایدیت انتخاب کن بعد با توجه به جریانی که میخوای بزاری و همچنین اختلاف ولتاژ باتریت با لامپ مقاومتت رو انتخاب کن :mrgreen:
                      اگه سوالاتتون رو تو اینجا مطرح کنی بهتره. متخصصین ال ای دی اینجان :mrgreen:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76225.885
                      لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 011
                        چرا led مناسبتر انتخاب نمی کنید؟
                        خوب شما بگید چه نوعی استفاده کنم؟

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
                            خوب شما بگید چه نوعی استفاده کنم؟
                            خوب اگه میخواید چراغ قوه بسازید طبیعتا از یه باتری استفاده میکنید و باید یه نوع LED که مناسب اینکار باشه استفاده کنید...فروشگاه سایت زیاد داره از این نوع ...با توان های مختلف :

http://eshop.eca.ir/139-POWER-LED-%D...A7%D9%84%D8%A7

این چراغ قوه ها از همین LEDها که لینکشو دادم استفاده میکنند :
                            http://eshop.eca.ir/203-%D9%84%D8%A7...82%D9%88%D9%87

www.intelart.ir

دیدگاه

به احتمال زیاد یه پاور ال ای دیه اون رو از بردش جدا کن وبا سه عدد باتری سری 1.5 ولتی میتونی روشنش کنی من خودم این کار رو کردم ولتاژ کاریه این ال ای دی ها تو همون رنجه 4.5 ولته اگه پشت پاور ال ای دیه فلزی بود یه هید سینگ هم باید براش بزاری احتمالآ تو همون بردی که میخوای ازش جدا کنی هست اگه ال ای دیه معمولیه هی چی نمی خواد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X