اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست قند خون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست قند خون

باسلام
    دوستان عزیزبنده نیاز مبرم به ساخت دستگاه آزمایش قندخون(Glucomettr)دارم اگه دوستی شماتیکش روداره ویاهر اطلاعاتی راجع به این موضوع ممنون میشم از دانسته هاتون استفاده کنم :eek:

پاسخ : تست قند خون

شما هیچ نقشه ایی نمیتونی پیدا کنی. چون که اصل کارش شیمیایی هست..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sohei34000 نمایش پست ها
      شما هیچ نقشه ایی نمیتونی پیدا کنی. چون که اصل کارش شیمیایی هست..
      با سلام و درود
      در صورت امکان لطفاً مقداری پیرامون اصول عملکردی دستگاه های سنجش قند خون توضیحاتی ارائه دهید.
      1- چیزهایی که به نام "کارت دستگاه سنجش قند خون" شناخته می شوند چه نام دارند؟(مواردی که در هر بار استفاده به دستگاه وصل می شوند و از طریق آن خون به دستگاه می رسد.)
      2- آیا درون این کارت ها کار و عملیات خاصی صورت می گیرد یا فقط وظیفه رساندن خون به دستگاه را دارند؟
      3- پس از رسیدن خون به دستگاه، درون دستگاه چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ چه حسگری وجود دارند و خون به چه مناطقی از دستگاه فرستاده می شود؟
      و در صورت امکان برای افراد علاقه مند منابع مطالعاتی و کلمات کلیدی برای جست و جو معرفی نمایید.

با تشکر از توجه شما.

این هم دستگاه سنجش قند خون است که دارای نرم افزار گوشی، پایگاه مجازی برای ذخیره سازی و مرتبط سازی داده ها و... می باشد:
      جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۰:۳۸ ۱۳۹۵/۰۶/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faridtt نمایش پست ها
        باسلام
        دوستان عزیزبنده نیاز مبرم به ساخت دستگاه آزمایش قندخون(Glucomettr)دارم اگه دوستی شماتیکش روداره ویاهر اطلاعاتی راجع به این موضوع ممنون میشم از دانسته هاتون استفاده کنم :eek:
        در اینترنت جستجو بفرمائید.
        جدیدترین ویرایش توسط مهندس نوآور; ۲۰:۲۳ ۱۳۹۵/۰۶/۲۵.

دیدگاه

با سلام و درود
          شرکت NXP یک مقاله به نام Glucose Meter Fundamentals and Design منتشر نموده که امیدوارم مفید باشد:

دیدگاه

چندتا دوست دارم که بیوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی میخونن. قبلا برام توضیح دادن
            اصول کلی هر سنسور زیستی به این شکله که برای هر ماده ی زیستی یه ماده ی دیگه وجود داره که در کنار اون از خودش واکنش نشون میده. بعدش میان اون ماده ای که از خودشون واکنش نشون میده رو روی یک لایه از نانولوله های کربنی لایه نشانی میکنن. دلیل استفاده از نانولوله ها به خاطر رسانایی فوق العاده بالا و حساسیت بالاشونه. وقتی سنسور رو توی محیط قرار میدن و مثلا گلوکز با اون ماده واکنش نشون میده، سبب تغییر رسانایی نانولوله ها میشه. بعدش میان با اندازه گیری این تغییرات و کالیبره کردنش، مقدار گلوکز رو اندازه گیری میکنن.
            عملا بیشتر کار زیستی و بحث های نانو هست. بخش های اندازه گیریش کاری نداره. البته یه سری جزئیات دیگه هم داره که باید از خود کسایی که این رشته رو میخونن بپرسید.

با این روش تقریبا دارن برای هرچیزی که در بدن هست یه سنسور میسازن. البته بسته به چیزی که قرار تشخیص داده بشه قیمت مواد و روشها فرق میکنه

البته این رو هم اضافه کنم این صحبت من ساخت خود سنسور بود. فکر کنم خود سنسور آماده اش باشه. از لوازم پزشکی و آزمایشگاهی ها بپرسید اطلاعات بیشتری بهتون میدن

سایت GLX.irهم یه گجت برای اندازه گیری قندخون گذاشته بود. حدودا 30 تومن. که به گوشی وصل میشد و قند خون رو میداد
            جدیدترین ویرایش توسط AliRezaDAVE; ۲۱:۲۲ ۱۳۹۵/۰۶/۲۵.
            ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

به این ساختارها MEMS گفته میشه که مخفف Micro-Electro-Mechanical Systems هست...
              لینک زیر مقاله های مربوط به این حوزه هست:

تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X