اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه ادغام دو ترانس با هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه ادغام دو ترانس با هم

با سلام
    میخواستم بدونم چطور می توان 2 ترانس مثلا 12 ولت 500 میلی امپر را با هم ادغام کرد(سری کرد) و ازش یک ترانس 24 ولت 1 امپر درست کرد؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید؟؟
    اگر شماتیک مدار را نشان بدهید خیلی عالی می شود!!
    سپاس

پاسخ : طریقه ادغام دو ترانس با هم

یا باید سری کرد یا موازی! یا باید ولتاژ رو افزایش داد یا آمپراژ! هردوتا باهم؟!
    <a href="logicaudio.ir">LogicAudio.ir | اولین مرجع جامع فارسی زبان درباره سیستم های استریو های
    فای و های اند، لامپ های خلاء، هدفون و سیستم های استودیویی و DIY صوتی...

</a>

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: میشه سری یا موازی اش را بیشتر توضیح بدهید!! ولی گمان کنم: موازی کنم بهتر هست !!!!
      من یک عکس از نقشه مدار میخوام که طریقه بستن مدار ببینم!!! کدام یک از این 2 صحیح می باشد؟؟

سپاس

دیدگاه

کسی نیست یک راهنمایی درست و حسابی بکند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
          با سلام
          میخواستم بدونم چطور می توان 2 ترانس مثلا 12 ولت 500 میلی امپر را با هم ادغام کرد(سری کرد) و ازش یک ترانس 24 ولت 1 امپر درست کرد؟؟؟
          لطفا راهنمایی کنید؟؟
          اگر شماتیک مدار را نشان بدهید خیلی عالی می شود!!
          سپاس
          سلام
          دوتا ترانس 12v/500mA مجموع توانشون میشه 12w چطوری میخواین ازش 24w توان بگیرید؟!! oo:
          امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
          از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

دوتا ترانس 12v/500mA مجموع توانشون میشه 12w چطوری میخواین ازش 24w توان بگیرید؟!!
            سلام: الکترونیک ام زیاد خوب نیست :mrgreen: لطفا بیشتر راهنمایی کنید؟؟؟
            ببین دوست عزیز: ایا با سری کردن 2 ترانس 24 ولت 1 امپر میتوان یک ترانس یا منبع تغذیه 48 ولت 2 امپر درست کرد؟؟؟

سپاس

دیدگاه

ببین دوست عزیز: ایا با سری کردن 2 ترانس 24 ولت 1 امپر میتوان یک ترانس یا منبع تغذیه 48 ولت 2 امپر درست کرد؟؟؟

سپاس
              خیر......... با سری کردن ولتاژ افزایش میابد .... نه جریان
              یعنی شما 48 ولت 1 آمپر دارید
              اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

سپاس
                سلام برا چه کاری میخوای
                یا ترانس معمولی بگیر ( ببیین چنین رنجی دارن ) اگر نیس از سری موازی کردنشون برو
                یا سوئیچینگ بگیر اگه هس
                یا یه با میدل یا رگولاتور یا رگولاتور سوئیچینگ و با ترکیب ترانس خطی ولتاز مدنظرتو درس کن ، البته من رگولاتور سوئیچینگ تا 36 ولت بیشتر ندیدم ، بگردی پیدا میکنی
                و راه دیگه که من نمیدونم ( اگه باشه )
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

ممنون دوستان
                  خیر......... با سری کردن ولتاژ افزایش میابد .... نه جریان
                  یعنی شما 48 ولت 1 آمپر دارید
                  ایا با موازی کردن میشه جریان را افزایش داد؟؟؟ یعنی 2 امپر میشه؟؟؟
                  سلام برا چه کاری میخوای
                  برای مدار بخار سرد: یکی میگه پیزو 40 ولت نیاز داره!! یکی میگه 45 ولت!! یکی میگه 48 ولت!!! توی سایت تایپیک اش هست!!! ولی ان جا هیچ کس راهنمایی نمی کند!!!
                  یا ترانس معمولی بگیر ( ببیین چنین رنجی دارن ) اگر نیس از سری موازی کردنشون برو
                  گمان نکنم ترانس معمولی با این ولتاژ گیر بیاد!!
                  یا سوئیچینگ بگیر اگه هس
                  یا یه با میدل یا رگولاتور یا رگولاتور سوئیچینگ و با ترکیب ترانس خطی ولتاز مدنظرتو درس کن ، البته من رگولاتور سوئیچینگ تا 36 ولت بیشتر ندیدم ، بگردی پیدا میکنی
                  و راه دیگه که من نمیدونم ( اگه باشه )
                  این سیستم هایی که میگید یک چیز اماده هست مثل اداپتور!!؟؟؟ یا مداری داره برای ساخت ؟؟!!! یا کیت یا ................

سپاس

دیدگاه

ممنون دوستانایا با موازی کردن میشه جریان را افزایش داد؟؟؟ یعنی 2 امپر میشه؟؟؟....

سپاس
                    بله ولی ولتاژ ثابت میماند

دیدگاه

ممنون دوستانایا با موازی کردن میشه جریان را افزایش داد؟؟؟ یعنی 2 امپر میشه؟؟؟برای مدار بخار سرد: یکی میگه پیزو 40 ولت نیاز داره!! یکی میگه 45 ولت!! یکی میگه 48 ولت!!! توی سایت تایپیک اش هست!!! ولی ان جا هیچ کس راهنمایی نمی کند!!!گمان نکنم ترانس معمولی با این ولتاژ گیر بیاد!!این سیستم هایی که میگید یک چیز اماده هست مثل اداپتور!!؟؟؟ یا مداری داره برای ساخت ؟؟!!! یا کیت یا ................

سپاس
                      من تاپیکشو ندیدم ولی در کل ببین اول چی نیازداری بعد برو سراغش
                      میتونی سفارش بدی ترانس پیچا واست بپیچن (یا هر راه دیگه و اقتصادی که به ذهنت میرسه )
                      سوئیچینگ هم برای مثال با لینک زیر یه سر بزن ( رنج ولتاژ کاریت رو خودت باید پیدا کنی )
                      http://iran-micro.com/-c-282_118.html

دیدگاه

ممنون دوستان
                        بله ولی ولتاژ ثابت میماند
                        چطور می توان متغیر کرد ولتاژ را ؟؟؟یعنی ولتاژ را به 48 و 40 و 35 و...... متغیر کرد؟؟ مثل اداپتور های متغیر چند حالته!!! که چند ولتاژ دارند !!! دنگ و فنگ خیلی داره؟؟

سوئیچینگ هم برای مثال با لینک زیر یه سر بزن ( رنج ولتاژ کاریت رو خودت باید پیدا کنی )
                        ممنون: ولی اینها ضعیف هستند!!

من تاپیکشو ندیدم ولی در کل ببین اول چی نیازداری بعد برو سراغش
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72424.0
                        سپاس

دیدگاه

ممنون دوستانچطور می توان متغیر کرد ولتاژ را ؟؟؟یعنی ولتاژ را به 48 و 40 و 35 و...... متغیر کرد؟؟ مثل اداپتور های متغیر چند حالته!!! که چند ولتاژ دارند !!! دنگ و فنگ خیلی داره؟؟
                          ممنون: ولی اینها ضعیف هستند!!
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72424.0
                          سپاس
                          شما بگرد تو نت دنبال سوچینگ 48ولته 3امپر به بالا
                          یا بده برات بسازن

دیدگاه

ممنون دوستانچطور می توان متغیر کرد ولتاژ را ؟؟؟یعنی ولتاژ را به 48 و 40 و 35 و...... متغیر کرد؟؟
                            تا 30 ول از ماژول زیر استفاده کن
                            http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html

این یکی تا 40 ولت جواب میده ... در ضمن نمایشگر هم داره

http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2348-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%B1.html

دیدگاه

ین یکی تا 40 ولت جواب میده ... در ضمن نمایشگر هم داره
                              ممنون دوست عزیز: این ماژول کار با هاش چطوری هست؟؟؟ خروجی اش 40 ولت هست؟؟؟ باید به ترانس وصل بشود؟؟؟ پروسه اش چطوری هست؟؟؟

سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X