ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 43
    2008/07/23
    24
    0

پرسش و پاسخ آموزش کامپايلر XC8

ويرايش مدير انجمن:
    (البته با عرض پوزش از جناب محمد دلفان که بدون اجازه دارم اينکار رو ميکنم)
    سلام. تو اين تاپيک هرکي سوال داره درباره ي کامپايلر XC8 و مخصوصا تاپيک

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مطرح کنه تا دوست عزيزمون جناب

يا ساير دوستاني که تجربه دارن، بيان و جواب بدن. بنده رو معذور بدارين که خودم هم تو اين کامپايلر تازه کار هستم.
    (ضمنا، با عرض پوزش از دوستاني که ارسالهاشون رو تو تاپيک

پاک کردم. :redface: )
    موفق باشيم.
    با سپاس-شاهرخ مستقيمي
    [hr]

سلام دوستان ميتونند در مورد کريستال خارجي و داخلي و نحوه استفاده از اونها يکم توضيح بدند.
    ممنون
    ویرایش توسط علی چمانی : 2017/09/19 در ساعت 16:10
    2013/02/26
    133
    3

پاسخ : پرسش و پاسخ آموزش کامپايلر XC8

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد دلفان
    سلام دوستان میتونند در مورد کریستال خارجی و داخلی و نحوه استفاده از اونها یکم توضیح بدند.
    ممنون
    سلام شما ابتدا hlpPIC18ConfigSet.chm رو پیدا میکنید .(از طریق قسمت help یا توی محل نصب کامپایلر c18)سپس نگاه میکنید که میکرو شما چه حالت هایی رو برای اسیلاتور پشتیبانی میکنه مثلا برای 18f4550 یکی از حالاتی که داره FOSC = INTOSC_HS
    هستش که برای کریستال داخلی بیشتر از 4مگا هرتز کاربرد داره .بعد از اون شما در داخل mainتون رجیستر osc con رو مقدار دهی مکنید مثلا اگر OSCCON=0X66بگذارید میشود کریستال داخلی 4مگاهرتز.
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2008/07/23
    24
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix2000
    سلام شما ابتدا hlpPIC18ConfigSet.chm رو پيدا ميکنيد .(از طريق قسمت help يا توي محل نصب کامپايلر c18)سپس نگاه ميکنيد که ميکرو شما چه حالت هايي رو براي اسيلاتور پشتيباني ميکنه مثلا براي 18f4550 يکي از حالاتي که داره FOSC = INTOSC_HS
    هستش که براي کريستال داخلي بيشتر از 4مگا هرتز کاربرد داره .بعد از اون شما در داخل mainتون رجيستر osc con رو مقدار دهي مکنيد مثلا اگر OSCCON=0X66بگذاريد ميشود کريستال داخلي 4مگاهرتز.
    سلام من از 18f2550 استفاده ميکنم که اسلاتور داخلي داره اما من تا حالا تجربه عملي نداشتم سوال من اينه که وقتي اي سي رو پروگرم کنم و مدارمو ببندم ديگه نيازي به اسلاتور خارجي نيست همين اسلاتور داخلي کارمو راه ميندازه
    در مورد تنظيم فرکانس هم ابهاماتي دارم اگه بيشتر راهنماييم کنيد ممنون ميشم
    2013/02/26
    133
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد دلفان
    سلام من از 18f2550 استفاده ميکنم که اسلاتور داخلي داره اما من تا حالا تجربه عملي نداشتم سوال من اينه که وقتي اي سي رو پروگرم کنم و مدارمو ببندم ديگه نيازي به اسلاتور خارجي نيست همين اسلاتور داخلي کارمو راه ميندازه
    در مورد تنظيم فرکانس هم ابهاماتي دارم اگه بيشتر راهنماييم کنيد ممنون ميشم
    اگر که تو تنظیمات پراگما که ابتدای برنامتون مشخص میشه اسیلاتور داخلی رو انتخاب کرده باشید مثلا برای همون مثالی که گفتم زده باشید:
    کد:
    #pragma config FOSC=INTOSC_HS
    دیگه نیازی نیست که از اسیلاتور خارجی استفاده کنید و کریستال بگذارید.بله کار راه انداز هست اما اگه پروژه صنعتی و حرفه ای باشه توصیه نمیشه کریستال داخلی بگذارید .ولی برای تست اشکالی نداره.
    در مورد تنظیم هم شما تو دیتاشیت میکروتون به دنبال اون رجیستری که گفتم باشید و با توجه به مقدارهایی که میتونید براش انتخاب کنید .مقدار کریستال داخلی تون رو تنظیم کنید .
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران
    2008/07/23
    24
    0

سلام
    با توجه به اینکه اگه اشتباه نکنم توابع delay_ms در حالتی که میکرو از اسیلاتور داخلی استفاده میکنه, کار نمیکنند!آیا راهکاری به جز کد نویسی و ایجاد حلقه های ساختگی برای ایجاد تاخیر وجود داره؟
    2012/02/13
    تهران
    392
    30

جناب دلفان عزيز توابع delay هيچ ربطي به اسيلاتور نداره،شايد شما اشتباه مينويسيد اگر پست هاي قبلي همين تاپيك رو ميخونديد متوجه ميشديد كه delay_ms رو داريد اشتباه مينويسيد و دو تا اندرلاين رو نزاشتي.
    Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
    2013/08/30
    1,000
    5

سلام

این mplabبرای برنامه های زیاد هم جواب می ده رایگانه این یا کرک شدس
    2008/07/23
    24
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abritco
    جناب دلفان عزيز توابع delay هيچ ربطي به اسيلاتور نداره،شايد شما اشتباه مينويسيد اگر پست هاي قبلي همين تاپيك رو ميخونديد متوجه ميشديد كه delay_ms رو داريد اشتباه مينويسيد و دو تا اندرلاين رو نزاشتيد،در اخر لطف كنيد براي سوالاتتون تاپيك جدا بزنيد.
    در مورد delay_ms درسته من اینجا اشتباه نوشتم اما تو برنامم درست نوشتم و با این خطا مواجه میشم
    newmain.c:73: error: (192) undefined identifier "_XTAL_FREQ"
    من اسیلاتور داخلی تعریف کردم با این خطا مواجه میشم هر وقت اسلاتور خارجی تعریف میکنم خطا برطرف میشه!خوب این معنیش چیه!!
    در مورد سوال هم بالای این تاپیک نوشته آموزش pic تحت xc8 فکر نکنم سوالم رو در تاپیک اشتباهی مطرح کرده باشم!تصور من این بود که واسه یه سوال جزیی یه تاپیک جداگانه نیاز نباشه و در همین تاپیک به این سوالات رسیدگی میشه!
    2008/07/23
    24
    0

سلام من برای اولین بار یه برنامه برای pic18f2550 نوشتم و قصد دارم میکرو رو پروگرم کنم اما قبلش یه سری ابهامات دارم که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
    1.در مورد مقداردهی و نحوه عملکرد رجیسترهایهای کنترلی اول برنامه مثل WDTE ,PWRTE,BOREN و....کلا مواردی که باید مدنظر قرار بدیم یه توضیحی بدید
    2.در مورد اسیلاتور داخلی و خارجی و به خصوص نحوه استفاده از اسیلاتور داخلی اگه توضیح بدید ممنون میشم
    3.در مورد نحوه پیاده سازی تاخیر هم ابهاماتی دارم
    باتشکر
    2012/02/13
    تهران
    392
    30

سلام.
    براي فيوزبيت ها بهتره به ديتاشيت ميکروکنترلرتون مراجعه کنيد.
    براي مثال wdte مخفف عبارت watchdog timer enable که تايمر واچداگ رو فعال ميکنه.
    يا lvp مخفف عبارت low voltage programming که بهتره صفر قرارش بديد و.....
    براي مد هاي oscillator به صفحه 23 ديتاشيت مراجعه کنيد به طور کامل توضيح داده.
    براي تاخيرتون تو اسيلاتور داخلي از اين عبارت استفاده کنيد نتيجه رو گزارش کنيد.
    Delay10KTCYx(10) 1

Someone who can change the world
    ELECTRONIC ENGINEER
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 43