ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2008/07/11
    255
    6

درخواست براي پيشنهاد سنسور دما و رطوبت

سلام.دوستان من دنبال يه سنسور دما و رطوبت ميگردم که خروجي اون بين 0 تا 10 ولت باشه.يعني در واقع آنالوگ باشه و بتونه ميزان دما و رطوبت رو به ولتاژ تبديل کنه. ميدونم که اين سنسورها کاليبره کردنشون سخته. 3 سال پيش با SHT75 کار کردم و راضي هم بودم ازش. دقتش عالي بود. اما ديجيتال بود ديگه!! حالا پيشنهاد شما چه سنسوري هستش؟؟ به نظر شما اين منطقيه که از يه سنسور ديجيتال استفاده کنم و بعد مقدارش رو با DAC به آنالوگ تبديل کنم؟؟
    2009/07/29
    لابه لاي الکترون هاي مدارام
    1,306
    32

پاسخ : درخواست براي پيشنهاد سنسور دما و رطوبت

سلام
    برای سنسور دما، می تونی از ترموکوپل تیپ کی و قطعه AD595 استفاده کنی
    تو خروجی قطعه، یه گین بذاری
    راه حل دیجیتال ارزان قیمت تر و دقیق تر هم هست اما نخواستید استفاده کنید.

برای سنسور رطوبت هم HIH4000 خروجی انالوگ داره

این دو سنسوری که معرفی کردم از بهترین سنسورهای بازار جهانی هستند اما اگه دنبال آت و اشغال باشید می تونید قیمت رو خیلی پایین بکشید oo:
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/07/11
    255
    6

از پاسختون ممنون. قصد دارم از سنسور SHT10 يا SHT11 استفاده کنم.اگه مقدارش رو با ميکرو بخونم .بعد بخوام خروجي ميکرو رو به نحوي آنالوگ کنم بايد چه طوري اين کار رو انجام بدم.فرضاً اگه مقدار رطوبتي که ميخونم 35% باشه ، خروجي مدار 4.2 ولت باشه!! مبدل ديجيتال به آنالوگ ميخواد؟؟ فکر کنم انتخاب سنسور ديجيتال SHT1x مزيتش نسبت به HIH4000 بيشتر باشه هم از اين نظر که هم دما رو ميتونه اندازه بگيره و هم رطوبت و هم از نظر قيمت.از نظر ويژگي هاي نظير دقت و رزولوشن و کاليبره هم که جاي هيچ شکي نيست.حالا دنبال مداري هستم که اون کار تبديل رو انجام بده oo:
    2009/07/29
    1,306
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    از پاسختون ممنون. قصد دارم از سنسور SHT10 يا SHT11 استفاده کنم.اگه مقدارش رو با ميکرو بخونم .بعد بخوام خروجي ميکرو رو به نحوي آنالوگ کنم بايد چه طوري اين کار رو انجام بدم.فرضاً اگه مقدار رطوبتي که ميخونم 35% باشه ، خروجي مدار 4.2 ولت باشه!! مبدل ديجيتال به آنالوگ ميخواد؟؟ فکر کنم انتخاب سنسور ديجيتال SHT1x مزيتش نسبت به HIH4000 بيشتر باشه هم از اين نظر که هم دما رو ميتونه اندازه بگيره و هم رطوبت و هم از نظر قيمت.از نظر ويژگي هاي نظير دقت و رزولوشن و کاليبره هم که جاي هيچ شکي نيست.حالا دنبال مداري هستم که اون کار تبديل رو انجام بده oo:
    از HIH4000 که دقیقتر نمی تونی گیر بیاری.

2008/07/11
    255
    6

توي سنسورهاي آنالوگ شايد دقيق تر از HIH4000 نباشه ولي توي ديجيتال ها SHT11 دقتش 3 درصد هستش که برابر با HIH4000 هستش. تازه SHT15 دقتش 2 درصد هستش.SHT75 هم دقتش به 1.8 درصد رسيده. HIH4000 مقداري گرون تره و فقط رطوبت رو ميده. حالا شما براي تبديل ديجيتال به آنالوگ پيشنهادي ندارين آي سي DAC0800 مناسب هست؟؟
    2009/07/29
    1,306
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    توي سنسورهاي آنالوگ شايد دقيق تر از HIH4000 نباشه ولي توي ديجيتال ها SHT11 دقتش 3 درصد هستش که برابر با HIH4000 هستش. تازه SHT15 دقتش 2 درصد هستش.SHT75 هم دقتش به 1.8 درصد رسيده. HIH4000 مقداري گرون تره و فقط رطوبت رو ميده. حالا شما براي تبديل ديجيتال به آنالوگ پيشنهادي ندارين آي سي DAC0800 مناسب هست؟؟
    کاربردت کجاست ؟
    من تبدیل دیجیتال به انالوگ زیاد انجام داده ام، اما برای کار استاندارد صنعتی.
    یعنی تبدیل دیجیتال به 4..20 میلی امپر
    شما برای چه کاری نیاز داری تبدیل به ولتاژ کنی ؟
    *

اخلاق شرکت هانیول طوری هست که بدترین شرایط رو در نظر می گیره، از اون هم یه چیزی اونور تر بعد تو دیتاشیت اش قید می کنه
    اما خیلی از شرکت ها، عکس این قضیه عمل می کنند.
    مطمئن باش اگه تغییرات دمایی زیادی نداشته باشی، دقت سنسور HIH4000 خیلی بیشتر از دیتاشیت اش هست.

2013/07/08
    اصفهان
    696
    537

همانطور که دوستان اشاره کردند؛ راه حل درست برای این کار، تبدیل خروجی آنالوگ سنسورها به جریان 4 تا 20 میلی آمپر است که با بلند شدن کابل ارتباطی، خطائی پیش نیاید و نسبت به نویزهای محیطی نیز مقاوم تر باشد. آخر دست می توانید به راحتی جریان را دوباره به ولتاژ تبدیل کرده و بخوانید.
    2008/07/11
    255
    6

کاربردش براي دستگاه هاي تهويه و HVAC هستش. حال براي تبديل ديجيتال به آنالوگ چه آي سي رو پيشنهاد مي کنيد؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8