اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار روبات تعقیب کننده صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار روبات تعقیب کننده صدا

سلام آقایون
    من یه پروژه ساخت داخت دارم راجع به روبات تعقیب کننده صوت
    هرچی تو اینترنت گشتیم چیزی دستگیرم نشد
    با توجه به اینکه چیزی تا آخر شهریور ماه نمونده و باید تا قبل از 30 شهریور پروژه رو تحویل بدم از دوشتان خواهش دارم اگر کسی نقشه شماتیک و فایل هگز این نوع روبات رو داره برام بذاره ممنون میشم
    فایل هگز رو واسه ای میخوام که استاد گفته باید با کدویژن بنویسید برنامه رو که بدونم دقیقا از کجا باید شروع کنم
    یه آشنایی سطحی با برنامه نویسی دارم البته.
    ممنونم پیشاپش

پاسخ : درخواست مدار روبات تعقیب کننده صدا

دوست گرامی

اگر در پروژه ای که برای شما تعریف شده روبات فقط در سطح حرکت کند ( در فضای دو بعدی ) از نظر تئوری کار زیاد دشوار نمیباشد ...
    برای این منظور کافی است دو میکروفون جهت دار را بر روی روبات تعبیه نمایید و مقادیر خروجی آن را پس از تقویت توسط ADC میکرو قرائت کنید

به طور ساده الگوریتم جرکت روبات بر پایه تفاوت و شدت صدای دریافتی از دو میکروفون میباشد
    در ابتدا روبات میچرخد تا زمانی که سدتن صدای دو میکروفون مساوی گردد و سپس در جهتی حرکت میکند که شدت صدا افزایش یابد .... در صورت تغییر مقدار یکی از دو میکروفون روبات جهت حرکت را به سمتی تصحیح میکند که مجددا مقدار صدا دریافتی از دو میکروفون مساوی گردد ...

برای جستجو در اینترنت کلمه کلیدی شما

Sound Follower Robot

میباشد

نمونه پروژه های انجام شده

http://people.ece.cornell.edu/land/courses/ece4760/FinalProjects/f2013/am2462_ts599/am2462_ts599/am2462_ts599/final_report_ece4760.html
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار روبات تعقیب کننده صدا

با سلام و درود
      معرفی منبع آموزشی:

نام کتاب: پروژه های عملی با میکروکنترلرهای AVR
      تالبف: مهندس هلیرضا ملکی و مهندس حمزه نساج پور
      ناشر: موسسه فرهنگی انتشاراتی یاوریان

فصل 3 - پروژه شماره 19 - صفحه ی 385
      در این پروژه یک ربات با میکروکنترلر ATmega8 ساخته می شود که دارای 4 حسگر صوتی هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X