اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به موادی که بتونه PCB رو ضد اب کند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به موادی که بتونه PCB رو ضد اب کند

سلام
    دوستان نیاز به موادی دارم که بتونه PCB رو ضد اب کند . چون دستگاه میخاد به مدت 6ماه در محیطی قرار بگیره که رطوبت بالاست یعنی به عبارتی در مکان کاملا خیس و دارای رطوبت بالا

از چسب اکواریم و شارلاک(ماده ای که روی سیم پیچ های موتور می ریزند ) استفاده کردم ولی بعد از 30-40 روز خاصیتشون رو از دست دادن و باعث شده درون مدار اتصالی بوجود بیاد .

از اسپری زیر هم که برای پوشش روی PCB هست ؛استفاده کردم ولی بازم بعد از مدتی خاصیتشو از دست داده و رطوبت به PCB نفوذ پیدا کرده .و اتصالی بوجود اورد./

یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : نیاز به موادی که بتونه PCB رو ضد اب کند

منم چند سال پیش دنبال راهی برای این کار بودم
    در نهایت فقط به رزین رسیدم
    باید کل برد رو ببرید تو رزین اما بعد اگر یک قطعه خراب شد دیگه کل بردتون رو باید عوض کنید
    تو این روش یک کم تجربه هم لازم هست چون بعضی اوقات در حین بستن رزین ، تو برد مشکلاتی بوجود میاد
    بهتر از همه اینه که بردتون رو توی یک باکس پلاستیکی که 5 طرفش بسته هست بذارید بعد روی طرف ششم یک جدا کننده مثل ورق نازک PVC بذارید و روی اون رو با رزین پر کنید
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط artison
      منم چند سال پیش دنبال راهی برای این کار بودم
      در نهایت فقط به رزین رسیدم
      باید کل برد رو ببرید تو رزین اما بعد اگر یک قطعه خراب شد دیگه کل بردتون رو باید عوض کنید
      سلام
      از همکاریتون صمیمانه تشکر میکنم . برد قطعه ای خاصی نداره که بخاد خراب بشه . مهم اینکه رطوبت به برد نرسه .

تو این روش یک کم تجربه هم لازم هست چون بعضی اوقات در حین بستن رزین ، تو برد مشکلاتی بوجود میاد
      منظورتون از مشکل چیه ؟ چقد طول میکشه که برد خشک بشه ؟

دیدگاه

منظورم قطعه خاصی نیست
        همین میکرو کنترلر و چند تا خازن و مقاومت و ترانزیستور داشتم ولی بعد که پرسیدم یک نفر بهم گفت موقع خشک شدن رزین داغ میشه و احتمالا به قطعات یا لحیم کاری آسیب زده .
        زیاد طول نمیکشه دو ساعت بعدش آمادست البته به قطر رزینم بستگی داره
        Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

از کیلر استفاده کن (نوع اسپری اون با مارک dupli-colorآ‌ فکر میکنم آلمانی هست و من چند سالیه استفاده میکنم)امیدوارم بدردتون بخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
            از کیلر استفاده کن (نوع اسپری اون با مارک dupli-colorآ‌ فکر میکنم آلمانی هست و من چند سالیه استفاده میکنم)امیدوارم بدردتون بخوره
            سلام
            متشکرم

فک کنم همان اسپری که در اول تاپیک قرار دادم کلر باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
              فک کنم همان اسپری که در اول تاپیک قرار دادم کلر باشه
              {اون تصویر که فکر میکنم بهش میگن اسپری پلاستیک } رو که معمولا لوازم الکترونیکیها دارند من هم استفاده کردم. براحتی کنده میشه در حالیکه این چیزی که من معرفی کردم رو خودم بیشتر برای استحکام برد در برابر شوکهای زیاد استفاده میکنم . فوق العاده چسبندگی خوبی داره و البته بطور کامل روی قطعات رو میگیره.
              (شما برای عاق کاری رطوبت بهتره از نوع قوطی اون استفاده کنید و کیلر براق بگیرید)

دیدگاه

دوست گرامی

اگر روی برد شما قطعه ای که حرارت ایجاد کنه وجود نداشته باشه از قیر هم میتوانید استفاده کنید

البته باید قیر نرم را قبلا در بنزین کاملا حل کرده باشید ... و تا چند ساعتی هم که بنزین کاملا تبخیر نشده توصیه های ایمنی مربوط به آتش سوزی را رعایت فرمایید
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

دوست عزیز
                  از پلی استر استفاده کن.بجای شارلاک رو سیمپیچی آرمیچرها استفاده میکنند.هم بیرنگه و هم بسیار محکم.
                  الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

پلی استر بعد از خشک شدن خیلی شکننده س وترک میخوره

دیدگاه

روش استاندارد استفاده از اپوکسی رزین می باشد
                      تمامی بردهای خارجی (مخصوصاً لوازم خانگی که با آب سر و کار دارند) برد کاملاً داخل اپوکسی رزین خوابانده می شود
                      سایر مواد که در ترکیبات آنها کبالت وجود دارد برای قسمت های فلزی قطعات بعد از مدتی خورندگی ایجاد می کنند
                      سوای اینکه خود کبالت نیز برای انسان خطرناک و سرطان زا می باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        پلی استر بعد از خشک شدن خیلی شکننده س وترک میخوره
                        داداش رو برد میخاد بزنه نه رو لاستیک!
                        من تا حالا آرمیچری ندیدم که پلی استرش ترک خورده باشه :eek:
                        البته رقیق کردنش هم قلق خاصی داره که اگه خیلی رقیق بشه ممکنه شکننده بشه.
                        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
                          روش استاندارد استفاده از اپوکسی رزین می باشد
                          تمامی بردهای خارجی (مخصوصاً لوازم خانگی که با آب سر و کار دارند) برد کاملاً داخل اپوکسی رزین خوابانده می شود
                          سایر مواد که در ترکیبات آنها کبالت وجود دارد برای قسمت های فلزی قطعات بعد از مدتی خورندگی ایجاد می کنند
                          سوای اینکه خود کبالت نیز برای انسان خطرناک و سرطان زا می باشد
                          سلام
                          مهندس در مورد رزین که فرمودید ؛امکان خورندگی نداره ؟ پایه ای سی ها که فلزی هست نمیخوره ؟

کلر که باعث خوردگی برد و قطعات که نمیشه ؟

دیدگاه

اون چیزی که من استفاده میکنم تابحال مورد خوردگی نداشتم

دیدگاه

کیلر بزن بردتو بده بیرون نقاشی ماشن برات میزنن سفارش کن حرفه ای میشه من برای ضد اب کردن ال ای دی تو اکواریوم ازش استفاده کردم....
                              http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X