اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر آب بر مدارات کامپیوتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر آب بر مدارات کامپیوتری

سلام دوستان
    اگر مادربورد را که باتریشم در آوردیم و چند ساعتی است که از سیستم جداست، وارد سطل آب کنیم و سپس درآورده و خشک کرده و بعد از یک روز که کاملا خشک شد روشنش کنیم آسیب دیده یا سالم مانده؟

پاسخ : تاثیر آب بر مدارات کامپیوتری

نوشته اصلی توسط intel_amd
    سلام دوستان
    اگر مادربورد را که باتریشم در آوردیم و چند ساعتی است که از سیستم جداست، وارد سطل آب کنیم و سپس درآورده و خشک کرده و بعد از یک روز که کاملا خشک شد روشنش کنیم آسیب دیده یا سالم مانده؟
    سلام
    به شرطی که کاملاً خشک شده باشه مشکلی نیست. ولی بعید می دونم کامل خشک بشه. همیشه یه جاهای غیر قابل دسترسی وجود داره که ممکنه خیلی دیر خشک بشه. مثل سوکت CPU یا اسلت های PCI، فضای بین زیر خازن ها و مادربورد و ... مگر اینکه با گرما دادن همه ی قسمت ها رو دقیق خشک کنید. من این کار رو توصیه نمی کنم!!
    اما کلاً چرا شستشو با آب؟؟؟ چرا از باد برای تمیز کردن استفاده نمیکنید؟؟
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

یکسری مین لپ تاپ و رم لپ تاپ و چند قطعه دیگر که اومدن گرد آبی روشونه که با باد نمیرن، یک فینگرپرینت لپ تاپ تو آب کردم درآوردم تمیز شد، با دستمال گذاشتم روشو برداشتم خشک شد اما بازم تا فردا میذارم بمونه،قطعات رو بردها انقد ریزن که جای آب وایسادن در لابلاش نداره اما بازم نکات شمارم انجام میدم و هم با دستمال کاغذی هم با باد آب موندرو خوب خشک میکنمو میذارم بمونه
      اینکه خراب نمیشه خیلی برام جالبه، همه قطعات الکترونیکی همینجورن؟ مثلا پشت ال سی دی لپ تاپ نوشته dont touch، چرا اینو نوشته
      شنیده بودم بعضی قطعات به الکتریسیته ساکنی که دست انسان داره حساسن ،برا همین اونو نوشته؟ این قطعات به آب هم همین حالتو دارن؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز

اون کاراییی رو که اقای K1-IEEE گفتن رو انجام بده ولی قبل از اینکه بردو ببندی این کارارو هم انجام بده با هیتر یا سشوار برقی دما رو تنظیم کن روی 100 درجه و هیتر رو بگیر به قیمت پلاستیکی و فلزی سی پی یو خیالت هم راحت باشه 100 درجه پلاستیک رو خراب نمیکنه و همچنین بزن رو سوکت رم و خلاصه بقیه قطعات تا همه خشک بشن و اگر احیانا لکه سفید دیدی روی برد با تینر فوری و مسواک پاکش کن

شما کار تعمیرات لپ تاب انجام میدید درسته ؟ همه این کارارو انجام بده تا خدایی نکرده برد زیر دستت خاموش نشه من خودم تعمیرات موبایل دارم برد زیر دست من یا شما اگر خاموش بشه مشتری کوتاه بیا نیست باید یه لپ تاب نو بگیری پس خوب شوره هارو پاک کن بعد از هیت

موفق باشی :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط intel_amd
          یکسری مین لپ تاپ و رم لپ تاپ و چند قطعه دیگر که اومدن گرد آبی روشونه که با باد نمیرن، یک فینگرپرینت لپ تاپ تو آب کردم درآوردم تمیز شد، با دستمال گذاشتم روشو برداشتم خشک شد اما بازم تا فردا میذارم بمونه،قطعات رو بردها انقد ریزن که جای آب وایسادن در لابلاش نداره اما بازم نکات شمارم انجام میدم و هم با دستمال کاغذی هم با باد آب موندرو خوب خشک میکنمو میذارم بمونه
          اینکه خراب نمیشه خیلی برام جالبه، همه قطعات الکترونیکی همینجورن؟ مثلا پشت ال سی دی لپ تاپ نوشته dont touch، چرا اینو نوشته
          شنیده بودم بعضی قطعات به الکتریسیته ساکنی که دست انسان داره حساسن ،برا همین اونو نوشته؟ این قطعات به آب هم همین حالتو دارن؟
          این رو فراموش کردم بگم..
          کلاً قطعات و برد های الکترونیکی رو میشه با فریون شست. خاصیت فریون همینه که مثل آب تمیز کنندگی داره و به سرعت و در دمای محیط خشک میشه.
          تأکید به لمس نکردن ممکنه به خاطر مسائل ESD و یا فشار باشه.
          *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

چرا آب؟؟؟
            اسپری ناهید خشک واسه همین کاره دیگه...تو بازار هم زیاد هست و ارزون
            تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X