اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل 24 ولت به 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل 24 ولت به 5

با سلام
    من دنبال یه ای سی هستم که بتونه ولتاژ 24 ولت را به 5 ولت تبدیل کنه(جریان خروجی اون هم بتونه تا 1.5 امپر جواب بده)
    با 7805 نمیشه این کار را کرد.چون تو دیتا شیت ای سی نوشته حداکثر ولتاژ مجاز ورودی به این ای سی 20 ولت هستش
    ایا ای سی رگولاتور دیگری میشناسین.یا اینکه اول بیام با 7812 اونو به 12 ولت تبدیل کنم و بعد با 7805 اونو به 5 ولت تبدیل کنم

پاسخ : مبدل 24 ولت به 5

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    من دنبال یه ای سی هستم که بتونه ولتاژ 24 ولت را به 5 ولت تبدیل کنه(جریان خروجی اون هم بتونه تا 1.5 امپر جواب بده)
    با 7805 نمیشه این کار را کرد.چون تو دیتا شیت ای سی نوشته حداکثر ولتاژ مجاز ورودی به این ای سی 20 ولت هستش
    ایا ای سی رگولاتور دیگری میشناسین.یا اینکه اول بیام با 7812 اونو به 12 ولت تبدیل کنم و بعد با 7805 اونو به 5 ولت تبدیل کنم
    سلام با lm2596t
    :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
      با سلام
      با 7805 و این گروه کلا وقتی خواستین تبدیل سطحی انجام بدین به تلفات روی رگلاتور توجه کنید ! مهم نیس ولتاژ ورودی 20 بدین یا 21 چیزی که باعث سوختنش حتی در ولتاژ مثلا 18 ولت میشه توان تلفاتیشه

اگه 24 بدین به 7812 و خروجی 1.5 آمپر بکشین توان تلفاتیش 12 * 1.5 میشه 18 وات ! قشنگ سوخاری میشه
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

اگه قراره جریان کشی بالایی داشته باشید میتونید با همون 7805 و یه ترانزیستور نیمه قدرت به بالا مشکل تلف توان زیاد رو حل کنید...به این صورت که وقتی جریان از مقداری که مدنظر شما هست بیشتر بشه ترانزیستور رو روشن کنه و ترانزیستور مسئول تامین جریان بشه...
        تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

سویچینگ!
          مثلا LM2576 یا LM2596 که ماژولش هم تو سایت هست.

با سویچینگ شما توان تلفاتی بیشتر از 20% نخواهید داشت.

سویچینگ میتونه ولتاژ اضافی رو که تو رگولاتور های خطی هدر میره، به جریان تبدیل کنه و خروجی قوی تری بده.
          [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
          درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X