ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2014/06/21
    25
    0

ساخت بخاری12 ولت

سلام .وقت بخیر دوستان.
    من قصد دارم یه بخاری برقی 12 ولت بسازم(کوچک) و اونو تولید کنمو به بازار عرضه کنم.
    به نظرتون ازچه تکنولوژی استفاده کنم؟ المنت؟هالوژن؟؟؟؟؟ اگه نظرتون با هر کدوم هست توضیحات میفرمایین ک چ نوع المنتی باشه؟؟
    یا از اینورتر استفاده کنم 12 ولتو 220 کنم....

ممنون مشیم راهنمایی بفرمایین
    2014/09/22
    پشت مانیتور
    281
    28

پاسخ : ساخت بخاری12 ولت

شاید المنت بهتر باشه
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...
    2013/04/20
    851
    264

با سلام
    لطفا ابتدا بفرمایید برای چه 12 ولت ؟ در جایی که برق 220 ولت موجود است چرا باید هیتر 12 ولت ساخت ؟ مثلا فرض کنید برای یک هیتر 1000 واتی باید جریانی حدود 80 آمپر راتامین کنید و این برای یک منبع تغذیه سویچینگ بسیار زیاد و نامتعارف است (برای غیر سویچینگ که عملا غیر ممکن است) و قیمت تمام شده را بسیار بالا میبرد . همچنین المنت های بازار همگی 220 ولت هستند و پیدا کردن 12 ولت آن اگر نگویم غیر ممکن حداقل مشکل است چون اصولا کسی هیتر برقی 12 ولت نمیسازد .برای محیطی که 12 ولت در دسترس هم هست مثل خودرو معمولا از آب گرم رادیاتور برای بخاری استفاده میشود نه برق اتوموبیل .
    2014/06/21
    25
    0

مرسی دوست من از پاسختون .پیشنهاد 12 ولت برای این بود که با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما(حدودا) وهزینه ی برق ک این روزها یه مقدار گرون میوفته فکر تولید این بخاری افتادم که بتونم ،بخاری تولید کنم که با مصرف پایین بتونه گرمای خوبی تولید کنه... چون همونجور ک در جریان هستید در خیلی از محیط ها نمیشود بخاری گازی گذاشت وبرقی هم به خاطر هزینه سر ماه کسی زیاد سمتش نمیره... حالا اگه ایده یا پیشنهادی دارید که مصرف برق رو در حد قابل توجهی بشه پایین اورد ومفید باشه لطف میفرمایید مطرح کنید و راهنمایی بفرماییید.ممنون از توجهتون.
    2014/06/18
    675
    51

پاسخ : ساخت بخاري12 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad72
    مرسي دوست من از پاسختون .پيشنهاد 12 ولت براي اين بود که با توجه به نزديک شدن به فصل سرما(حدودا) وهزينه ي برق ک اين روزها يه مقدار گرون ميوفته فکر توليد اين بخاري افتادم که بتونم ،بخاري توليد کنم که با مصرف پايين بتونه گرماي خوبي توليد کنه... چون همونجور ک در جريان هستيد در خيلي از محيط ها نميشود بخاري گازي گذاشت وبرقي هم به خاطر هزينه سر ماه کسي زياد سمتش نميره... حالا اگه ايده يا پيشنهادي داريد که مصرف برق رو در حد قابل توجهي بشه پايين اورد ومفيد باشه لطف ميفرماييد مطرح کنيد و راهنمايي بفرمايييد.ممنون از توجهتون.
    سلام
    خب الان منظورتون اينه يه بخاري 12 ولت پر قدرت(مثل مدل هاي 220 ولتي) بسازيد يا ضعيف تر؟!!
    اگه منظورتون پر قدرت هست خب چه فايده اي داره اين با 12 ولت کار ميکنه اون با 220 در واقع ولتاژ يه مشخصه نامي هست مهم وات اون دستگاه هست. مثلا شما ميخايد يه بخاري 200 وات بسازي اگه بخاي به 220 شهري بزني تقريبا 1 امپر مصرفشه و اگه بخاي واسه 12 ولت بسازي 18 امپر ميکشه.. حالا شما فک کن بخاي با يه باطري 18 امپر بديد حتي باطري ماشين هم باشه چن دقيقه اي بيشتر روشن نميزاره. پس اصلا راه خوبي نيست.
    اگه هم بخايد با وات کمتري بسازيد نهايتن ميتونيد تا 100 وات اونو کاهش بديد زير اون هم گرماش در حدي نيس که بشه بهش گفت بخاريي :mrgreen:
    موفق باشيد.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/06/21
    25
    0

ممنون از پاسختون.یعنی به نظرتون دنبال یه المنت حدود 100 یا 200 وات بگردم؟ک با220 کار کنه؟ به نظرتون چ نوع المنتی مصرف کنم؟؟؟ممنون
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    158

ممنون از پاسختون.یعنی به نظرتون دنبال یه المنت حدود 100 یا 200 وات بگردم؟ک با220 کار کنه؟ به نظرتون چ نوع المنتی مصرف کنم؟؟؟ممنون
    سلام
    دوست عزیز.. لطفاً به مفاهیم پایه ای مثل قوانین ترمودینامیک توجه بیشتری داشته باشید! در تاپیک دیگه ای هم مجبور شدم همین موارد رو متذکر بشم! اگر چنین سیستمی بهینه باشه، سیستم انرژی دنیا رو باید تعطیل کرد!!
    چیزی که مورد نظر شماست، بازده بیش از %100 است که با علم و تکنولوژی روز امکانپذیر نیست!
    هزینه ی برقی که شما میپردازید، نه هزینه ی ولتاژ است و نه هزینه ی جریان. در واقع شما هزینه ی توان مصرفی رو می پردازید! به بیان دیگر اون چه که باعث تحریک و فعالیت وسایل الکتریکی میشه، توان هست. نه ولتاژ و نه جریان به تنهایی قادر به تحریک وسایل الکتریکی نیستند. توان از حاصلضرب ولتاژ در جریان به دست میاد و همواره ثابته. ینی مثلاً برای راه اندازی یک مصرف کننده ی 100W، اگر ولتاژ رو کمی پایین بیارید، باید جریان رو به نحوی زیاد کنید که این حاصلضرب تغییر نکنه. و از اونجایی که قراره پول توان به اداره ی برق پرداخت بشه، عملاً کار مثبتی انجام نشده. حتی با کیفیت ترین منابع تغذیه ی سوییچینگ هم بازدهی در حدود %70 تا %90 دارند که این ینی در همین ابتدای کار توان تلف شده وجود داره و بهینه نیست.
    فرض کنید این کار شدنی بود.. اونوقت میشد با گرمای تولید شده آب رو جوش آورد و بخار تولید کرد و با این بخار توربین های بزرگ متصل به ژنراتور ها رو به حرکت در آورد و برق تولید کرد. ینی از برق 12V برق 220V تولید کنید!! اونوقت مشکلاتی نظیر سوخت های فصیلی و رآکتور های اتمی و آلودگی و ... همگی به یکباره حل و فصل میشد..! این رویا بر طبق علوم و تکنولوژی روز امکان پذیر نیست. (ترمودینامیک، دبیرستان)
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2014/06/18
    675
    51

پاسخ : ساخت بخاري12 ولت

ممنون از پاسختون.يعني به نظرتون دنبال يه المنت حدود 100 يا 200 وات بگردم؟ک با220 کار کنه؟ به نظرتون چ نوع المنتي مصرف کنم؟؟؟ممنون
    همون جور که باقيه و خودم ميگم که کار الکي هس حالا شما ميتوني واسه اوموزش و تجربه يدونه بسازي.
    وات اين المنت ها براي ولتاژ 220 هستن و براي 12 ولت يجور ديگه حساب ميشه
    مثلا ميخاي 100 وات بسازي با ولتاژ 12 : بايد بدوني از المنت چقدر جريان کشيده ميشه که ميشه حدود 8 امپر W=I.V
    حالا بايد بدوني مقاومت سيم المنت نسبت به 12 ولت 8 امپر چقدر ميشه که با استفاده قانون اهم V=I.R که ميشه 12=8×R که R در مياد 1.5 اهم
    يعني شما بايد از سيم المنت به مقداري استفاده کنيد که مقاومت دو سرش 1.5 اهم باشه تا 100 وات خروجي داشته باشيد.
    حالا بريد بازار مولتي متر خودتونو بر داريد مقاومت انواع المنت هارو اندازه بگيريد سايز هر کدومش رو دوس داشتيد بگيريد.
    موفق باشيد.

2014/09/22
    پشت مانیتور
    281
    28

داداش اگه 220 میخوای برو یکی بخر خودتو راحت کن!
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...
    2013/09/21
    تهران
    1,033
    655

البته دوستان توجه دارند که علیرغم به صرفه نبودن وسایل حرارتی با ولتاژ پایین ، ایده این دوستمان برای محیطهایی که خطر برق گرفتگی وجود دارد ( نظیر حمام ) میتواند بسیار سودمند واقع گردد

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29