اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

الکترولیز و ژنراتور اکسی هیدروژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

الکترولیز و ژنراتور اکسی هیدروژن

سلام دوستان عزیز

من چون نیاز به گاز هیدروژن داشتم دست به کار شدم و یه چیزایی درست کردم ! :wow:

2 تا سیخ المینیومی رو به اندازه های 4 اینچی بریدم با کمان اره !در حین کار دستام نابود شد چون من فقط تیقه کمان اره داشتم کمان اره دسته نداشت! :-((

و گوشه های اون رو سمباده زدم و با دریل ثابت سوراخشون کردم .

و با پیچ و مهره اون ها رو به هم وصل کردم و روی چوب سوار کردم .

توی عکس زیر همه کاری که کردم معلومه

راستی رنگ سیاه چوب مال اینه که چوب رو توی موم فرو کردم

چند سوال داشتم

1 بهترین الکترولیت برای این چیه ؟
    الکترولیتی میخوام که نه رو الومینیوم ها رسوب کنه نه او ها رو بخوره
    نمک خوراکی که اصلا به درد این کار نمیخوره! :NO:
    چون هم گاز کلر آزاد میکنه هم صفحه ها رو نابود میکنه ! :cry:
    اسید سولفوریک هم که صفحات رو میخوره!

2 الکترولیت هم دوست ندارم گاز دیگه ای تولید کنه مثل نمک که کلر ازاد میکنه

ممنون میشم اگه کمک کنین.

پاسخ : الکترولیز و ژنراتور اکسی هیدروژن

برای منظور شما بیآ‌کربنات سدیم یا جوش شیرین با فرمول NaHCO۳ مناسبترین الکترولیت را ایجاد میکند
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنون :job:

جوش شیرین چه مقداری باشه و لزومی هست از اب مقطر استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.pr
        ممنون :job:

جوش شیرین چه مقداری باشه و لزومی هست از اب مقطر استفاده کنم؟
        دوست عزیز

البته اگر از آب مقطر استفاده کنید بهتره چون ناخالصی های آب دقیقا مشخص نیست چی باشند و ممکنه در واکنش دخالت کنند ... اگر مقدار گازی که لازم دارید زیاد نباشه آب مقطر کاملا اقتصادیه ... مقدار جوش شیرین هم بستگی به مقدار آب داره ولی زیاد نیست ...مثلا برای یک لیتر آب یک قاشق جوش شیرین کاملا کفایت میکنه که البته باز بستگی به خلوص و کیفیت جوش شیرین هم داره ...

فقط توصبه نهایی :

از جهت ترکیب ئیدروژن ایجاد شده با اکسیژن و خطر انفجار .... وجدانا توصیه های ایمنی را جدی بگیرید

دیدگاه

نه من برای بمب و اینا نمیخوام !

هیدروژن که به مقدار زیاد میخوام اب مقطر برام نمیصرفه

بعد این جوش شیرین گازی ازاد نمیکنه حین واکنش؟

و واقعا ممنون که به سوالات من پاسخ میدی

دیدگاه

با این وسیله که ساختی گاز هیدروژن و اکسیژن رو با هم آزاد میکنه و قاطی مبشه با هم.

دیدگاه

عیب نداره قاطی شدنش

برای من مشکل گرم شدن آب هست که فکر کنم یه سیستم خنک کننده هم بخواد

اضافه شده در تاریخ :
              امروز این رو بستم توی قوطی 2 کیلویی عسل و با باطری ماشن راش انداختم :smile:

و طبق نظر اقای
              Emitor
              1 قاشق چای خوری جوش شیرین توی 1 لیتر آب ریختم و از صافی رد کردم .
              ریخمش توی قوطی و درش رو بستم

با اهم متر مقاومتش رو گرفتم 2 اهم بود !
              زدم به باتری و با امپر متر زیر نظرش داشتم حدود 5 امپر داشت میکشید .
              و به طور وحشت ناک گاز بیرون میداد :mrgreen:
              تا این که به بطری دست زدم دیدم خیلی داغ هست :surprised:
              تا من اومدم باطری رو قطع کنم بطری ذوب شد :cry:
              زود 1 پارچ آب ریختم روش و برگه های الومینیومی رو نجات دادم :nice:

حالا به نظرتون چیکار کنم؟
              چرا این قدر داغ شد؟

دیدگاه

دوست گرامی

میتوانید حجم اب را بیشتر کنید تا دیرتر گرم بشه .... همینطور با افزودن کمی جوض شیرین بیشتر مقاومت آب کمتر میشه و توان کتری را تلف میکنه ( ضمن اینکه شدت جریان بیشتر میشود )

روی هم رفته بد نیست از یک کنترل کننده شدت جریان هم استفاده کنید

و نهایتا جنس الکترودها خیلی مهمه ... به طوری عادی پلاتین پیشنهاد شده است که به هیچ وجه در واکنشهای شیمیایی شرکت نمیکند ولی برای ما تقریبا غیر عملیه و به همین دلیل هم معمولا از الکترودهای کربنی استفاده میکنند که معمولا از داخل باتری های خشک به درد نخور خارج میکنند ... البته در این حالت جریان کمی کمتر میشود ولی احتمال تاثیر جنس الکترئها در واکنش نیز کاهش میابد

دیدگاه

مقاومت داخلی باتری و جریان 5 امپری باعث ایجاد تلفات حرارتی زیاد میشه که باتریتونو ذوب کرد. از یک مقاومت توان بال (مثلا10 وات) سرامیکی استفاده کن تا جریانو محدود کنی.
                  ولی دوست عزیز مقدار زیاد هیدروژن بسیار بسیار خطراک هست . همه ما انفجارشو تو ازمایشگاه دیدیم . توصیه میکنم اینکارو نکنید

دیدگاه

ممنون به فکر من هستید

به نظرتون چه مقدار باید جوش شیرین بریزم نا مقاومت اب بشه 50 میلی اهم؟

میدونم خیلی کمه ولی من تا 200 امپر هم میتونم از باطری بکشم.

برای خنک کردن اب هم یه رادیاتور بخاری پراید + یه فن و پمپ آکواریم گزاشتم

دیدگاه

دوست عزیز به این سیستم میگن hho جنراتور
                      با الومنیوم هم درستش نمیکنن جوش شیرینم نمی خواهد
                      با ورق فنر میخ و پیاله پیشدستی با جنس استیل خالص نگیر
                      اهنربا نمی گیره حتی پیچاتم استیل باید باشه اب اب شیر اب شهری
                      توجه ملکول هیدروژن خیلی ریزه از منافظ به راحتی عبور میکنه ابندی اصولی و اینکه سرعت انتشار سوختن هیدروژن خیلی خیلی سریع سریع :twisted:
                      در خروجی از ارستر استفاده کن بازدارنده چون ممکنه خونرو بفرستی هوا قدرتش کمتر از بمب نیست ارسترها دو نوعند خشک و تر
                      تر چیزی شبیه قلیون خودمونه جلوی برگشت جرقه رو به جنراتور hho می گیره ارستر خشکم می تونی با چپوندن با فشار سیم ظرفشوئی مخصوص چهارشنبه سوری تو لوله و سری شیلنگ گاز برنجی استفاده .کنی ........خر وجی مناسب برش یا لحیم کاری انواع فلزه
                      برای شروع از ولتاژ مستقیم پایین شروع کن وقتی قلقش دستت اومد برو رو 300 ولت که اصول راندمان نهایشه این کارو من 6 سال پیش کردم خوب حمایت شدم ولی نمی دونم الان چرا بیکار رو بی پولم :cry2:

دیدگاه

اره من این رو دیگه انداختم دور و با برگه های استیل نازک درست کردم و ولتاژ رو بردم حدود 800 ولت با ترانس که نتیجه فوق العاده وحشت ناک بود !
                        همین جوری یه شمع موتور زدم سر بطری و به جرقه زن وصل کردم و بطری رو پر از هیدروژن کردم و درش رو بستم جرقه زن رو که فشار دادم چنان صدای وحشتناکی داشت که 20 کوچه پایین تر هم بیرون زدن ! :mrgreen:
                        از فاصله 20 متری چنان ضربه ای که داشت اصلا تا 2 روز گیج بودم!
                        من برای جوش میخواستم که با نازل خروجی یه مشکلاتی دارم ایا از ترچ یا همون مشعل جوش کاربیت میتونیم استفاده کنیم؟

دیدگاه

در انتهای کار با ارستر خشک خطر برگشت جرقه 100 درصد صفر میشه
                          1-شعله مناسب میشه هم برش داد و هم میشه بجای جوش کاربیت (استیلن و اکسیژن )
                          2- کیفیت این جوش خیلی بیشتر از متد های دیگر هستش چون دوده ایی وجود ندارد
                          3-کلمه کلیدی hho generator بندازید تو جستجوی یو ... تیو ب انچنان چیزایی می بینید که :job: دیگه توضیحش به عهده یو یوب

دیدگاه

یکی از دوستان چند سال پیش در حین این آزمایش با برق 220 ولت فوت کردن؛ خیلی مواظب باشید ترکیب برق با آب به تنهایی فوق العاده خطرناک است چه برسد به زمانی که هیدروژن هم در این امر دخالت داشته باشد
                            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

تا جایی که یادم میاد برق شعور ندارد شعور رو ما بایستی براش تعریف کنیم وقتی با هر چیزیه که به نوعی به برق شهری متصل است بهتره از یک کلید حفاظت جان برای بیمه عمر استفاده کنید :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X