اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Atmel Fans - Studio 7 is Now Live

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Atmel Fans - Studio 7 is Now Live

سلام
    به گمان من، بیشتر از یک سال و نیم است که از ارائه ورژن 6.2 Atmel Studio می گذرد، امروز ایمیلی به دست طرفداران اتمل رسید مبنی بر اینکه ورژن 7 قابل دانلود و استفاده عموم است.
    لینک زیر به صورت مستقیم به صفحه Atmel Studio 7 متصل می شود.در پست های بعدی بررسی های اولیه ارائه خواهد شد.
    سپاس

http://www.atmel.com/Microsite/atmel-studio/default.aspx?utm_campaign=Sep_2015_eNewsletter&amp ;utm_medium=email&utm_source=Eloqua&elqTra ckId=6654D3470B141E8BBD436C4784649FF1&elq=ef14 1882cfac480a811712936055ac2e&elqCampaignId=274 &elqaid=937&elqat=1
    وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

پاسخ : Atmel Fans - Studio 7 is Now Live

ممنون از اینکه اطلاع دادید
    دوستان باز هم از این خبر ها بزارید :job:
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

از اونجایی که قول داده بودم یه مختصری از ویژگی های این سری از Atmel studio برای دوستان بیان کنم چند تا از ویژگی های جدید این IDE رو اینجا جمع کردم ، امیدوارم به کارتون بیاد، البته دوستان با مراجعه به سایت اصلی اتمل میتونن اطلاعات مبسوطی بدست بیارند:
      مهمترین ویژگی این سری از Atmel Studio پشتیبانی شدن اون از طرف Visual Studio 2015می باشد
      1- پشتیبانی از بیش از 300 آی سی ساخت شرکت اتمل از جمله خانواده های Arm- Avr- Xmega-...
      2- بروزرسانی Atmel Software Framework (ASF)
      - کتابخانه بزرگ و گسترده منابع کد که شامل درایورها، گرافیک، صفحات لمسی،...
      - بیش از 1600 مثال از پروژه های حل شده و مطرح
      - استفاده از قابلیت ASF Explorer برای سرچ
      3- اتصال به گالری آنلاین Atmel برای ابزارهای توسعه و ساخت برنامه های سیستم های نهفته که از طرف خود اتمل ساخته شده و یا افراد دیگری آن ها را پلود کرده اند.
      4- امکان یکپارچه سازی QTouch با کد برنامه ( من به شخصه با این ویژگی کار نکردم اماگویا در اتمل استودیو 6 مشکلاتی داشته که اینجا بسیار User friend شده)
      5- یک پارچه کردن کامپایلر با کدهای C/C++ و اسمبلی...(چیزی جدیدی به ظاهر نیست!)
      6- محیط گرافیکی و editor منطبق با محیط گرافیکی و دستیار گرافیکی...
      7- project wizard جدید
      8- محیط و امکانات دیباگینگ پیشرفته تر
      9- سیموله کردن کامل cpu به همراه peripherals , interrupts
      ----------------------------------------------------------------------------
      فعلا اینا رو دستگیرم شده اگر دوستان چیز جدیدی می دونند لطفا اضافه کنند و یا در صورت نیاز گفته های بنده رو اصلاح کنند.
      سپاس
      وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

مرسی بابت اطلاع رسانی
        یعنی محیط کد نویسیش شده Vissual Studio 2015؟؟؟؟
        میشه یه جوری فایل های LPC رو به این خوروند؟به هر حال وقتی کامپایلر ARM-GCC داره پس حتما میشه یجوری با ARM سری LPC هم هماهنگش کرد...کسی این کارو کرده؟
        تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
          مرسی بابت اطلاع رسانی
          یعنی محیط کد نویسیش شده Vissual Studio 2015؟؟؟؟
          میشه یه جوری فایل های LPC رو به این خوروند؟به هر حال وقتی کامپایلر ARM-GCC داره پس حتما میشه یجوری با ARM سری LPC هم هماهنگش کرد...کسی این کارو کرده؟
          سلام
          من با microsoft .net micro framework کار کردم یعنی برایه میکرو stm32f429zit6 نوشتم
          یه فایل بوت لودر داره میریزی رو میکرو و بعد با visual studio کد مینویسی من sdk atmel رو که
          دانلود کردم دقیقا همین هست که بزا st نصب کردم فکر میکنم راهی هست که برایه همه میکرو ها پورت بشه

دیدگاه

جدا؟یعنی با محیط .NET کدمیزنید واسش؟
            میشه یکم بیشتر توضیح بدین چطوریه؟
            متشکرم

www.intelart.ir

دیدگاه

متشکرم
              بله دوست عزیز تو visual studio 2012 مینویسم البته خیلی کم چون فقط به خاطر سرگرمی با میکروها کار میکنم و البته کمک به دوستام برا پروژه هاشون
              در کل شما برو به این لینک ببین چی نوشته
              یه فایل بهت میده که باید رویه میکرو پروگرم بشه و بعد مثل بوت لودر USB یه سخت افزار جدید میشناسه
              و یه SDK هم هست برایه محیط visual studio که باید نصب کنی بعد میتونی چنتا مثال رو هم ببینی که داخل همون لینک هست

http://www.st.com/web/en/catalog/too...chtype=keyword

دیدگاه

متشکرم
                میشه اینو روی LPC هم پورت کرد؟امتحان کردید؟
                یه سوال دیگه...با NET. روی آرم کد بریزید حجم کد زیاد نمیشد؟..بهینه بود؟

www.intelart.ir

دیدگاه

متشکرم
                  میشه اینو روی LPC هم پورت کرد؟امتحان کردید؟
                  یه سوال دیگه...با NET. روی آرم کد بریزید حجم کد زیاد نمیشد؟..بهینه بود؟
                  راستش وقت نشده خوب باهاش کار کنم ولی به نظرم نسبت به کیل و iar یکم بیشتر کد تولید کنه ولی برایه
                  کارهایه گرافیکی خیلی خوبه برایه lpc تویه همون لینک که دادم یه فایل هست دانلود کنی داخلش یه PDF داره
                  pdf رو باز کن لینک دانلود SDK رو میده تو اون سایت در مورد SDK توضیح داده ولی من نخوندم

این سری میکرو ها با جاوا هم میشه مستقیم و بدون واسط براشون کد نوشت ولی قیمت خیلی بالایی داره فکر کنم 3000 دلار بود

دیدگاه

متشکرم
                    سلام
                    اینکه با محیط .net برای میکروها کد بزنیم بله امکان داره مخصوصا که با ورژن جدیدی که از visual studio اومده امکانات جالبی برای کدنویسی در اختیار قرار داده شده به واقع می شه گفت که ویژوال استدیو 2015 پدیده جدید شرکت مایکروسافت هست.
                    دوستان کامپیوتری و کدنویس های جنرال وقتی محیط Atmel Studio رو می بینن باهاش احساس آشنایی می کنن چون بر مبنای ویژوال استودیو هست.
                    برای اینکه یک محیط جنرال برای کارهای پروگرامینگ داشته باشید من Code block رو هم توصیه می کنم خصوصا که در حین ایجاد پروژ ازتون می پرسه که آیا کدی که تولید می شه برای Embedded/ Avr Microcontroller ها می خواهید تولید بشه ----> به نظر می رسه که دغدغه حجم کد تولیدی برای CPU که همیشه برای الکترونیکی ها هست رو با Optimize کردن کد تولیدی پوشش میده
                    ÷÷÷÷÷÷÷÷&# 247;÷÷÷÷÷÷÷&#24 7;÷÷÷÷÷÷÷÷ ÷÷÷÷÷÷÷÷&# 247;÷÷÷÷÷÷÷&#24 7;÷÷÷÷÷
                    پ.ن.:
                    البته در مورد نرم افزارها و IDE ها و محیط های کد نویسی گوناگون باید دوستان کامپیوتری و اهل فن نظر بدن... صرفا تجربیاتی که داشتم بیان شد.....
                    سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                      راستش وقت نشده خوب باهاش کار کنم ولی به نظرم نسبت به کیل و iar یکم بیشتر کد تولید کنه ولی برایه
                      کارهایه گرافیکی خیلی خوبه برایه lpc تویه همون لینک که دادم یه فایل هست دانلود کنی داخلش یه PDF داره
                      pdf رو باز کن لینک دانلود SDK رو میده تو اون سایت در مورد SDK توضیح داده ولی من نخوندم

این سری میکرو ها با جاوا هم میشه مستقیم و بدون واسط براشون کد نوشت ولی قیمت خیلی بالایی داره فکر کنم 3000 دلار بود
                      بله رفتم یکمشو خوندم...خیلی جالبه...حتما پیگیرش میشم...

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Warrior Electron
                        سلام
                        اینکه با محیط .net برای میکروها کد بزنیم بله امکان داره مخصوصا که با ورژن جدیدی که از visual studio اومده امکانات جالبی برای کدنویسی در اختیار قرار داده شده به واقع می شه گفت که ویژوال استدیو 2015 پدیده جدید شرکت مایکروسافت هست.
                        دوستان کامپیوتری و کدنویس های جنرال وقتی محیط Atmel Studio رو می بینن باهاش احساس آشنایی می کنن چون بر مبنای ویژوال استودیو هست.
                        برای اینکه یک محیط جنرال برای کارهای پروگرامینگ داشته باشید من Code block رو هم توصیه می کنم خصوصا که در حین ایجاد پروژ ازتون می پرسه که آیا کدی که تولید می شه برای Embedded/ Avr Microcontroller ها می خواهید تولید بشه ----> به نظر می رسه که دغدغه حجم کد تولیدی برای CPU که همیشه برای الکترونیکی ها هست رو با Optimize کردن کد تولیدی پوشش میده
                        ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
                        پ.ن.:
                        التبه در مورد نرم افزارها و IDE ها و محیط های کد نویسی گوناگون باید دوستان کامپیوتری و اهل فن نظر بدن... صرفا تجربیاتی که داشتم بیان شد.....
                        سپاس
                        ایران واسه دانلود برنامه بهشته...یادمه یه بار ی سوال داشتم توی Codeproject.com پرسیدم....طرف شرکت نرم افزاری داشت...با ویژوال استودیو 2008 جوابمو داده بود!...خود من با 2013 کار میکردم!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

اینکه از محیط ویژوال استودیو استفاده بشه من تونستم کامپایلر Keil رو بیارمش داخل ویژوال استودیو..نه که کامپایلر واسه دستور کامپایل یه فایل .bat به ویژوال استودیو معرفی مکینید و اون واستون از طریق کامپایلر Keil کامپایلش میکنه...ولی مشکلی که هست اینه که تنظیمات کامپایلر رو از توی ویژوال استودیو در اختیار ندارید...کاری که اتمل استودیو کرده همینه...اگه بشه یجوری کامپایلر ARM-GCC رو واسه استفاده از lpc توی امتل استودیو راه بندازیم فوق العاده میشه...چون این کامپایلر رایگانه و واسه ماها که کرک میکنیم ترس از باگ نداریم دیگه!

www.intelart.ir

دیدگاه

وقتی برا st هست پس حتما برایه lpc هم هست این sdk و نیاز نیست برا visual studio پورت بشه
                          تو اون سایت که sdk رو گذاشته یه نگاه بکنید

دیدگاه

سلام به همه
                            داداش ممنون بابت خبر خوبت
                            n1
                            اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                            شهيد دکتر مصطفي چمران
                            اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                            ; C is not for children

دیدگاه

در ادامه غافلگیرهای اتمل امروز ایمیلی در مورد یک ویژگی جدید به دست طرفداراش رسونده که خبر از یک همکاری بر بستر وب برای تولید کدهای اپلیکشن ها بر مبنای محصولات اتمل و در محیط اتمل استودیو می دهد.

ATMEL START

آنطور که در توضیحات ارائه شده این وب سایت برای کمک به کدنویس ها جهت تولید کد های خود و راهنمایی آنهاست....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X