اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خیلی فوری:فقط وقتی پروگرامر به مدار وصل باشه برنامه درست اجرای میشه o_0

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خیلی فوری:فقط وقتی پروگرامر به مدار وصل باشه برنامه درست اجرای میشه o_0

سلام دوستان
    چه گرفتاری شدم به خدا ...
    برنامم فقط وقتی پروگرمر به مدار وصله درست کار میکنه...jtag هست .با jtag هم پروگرم میکنم میکرومم atmega2561 هست ...avr studio 6
    من تا امروز همش پروگرمر به مدار وصل بود خب همچی اکی پیش میرفت الان که کارم تموم شده میبینم وسط برنامه قاط میزنه ...کاره گرافیکیه بیشتر ،با lcd240*128 کار میکنم یهو همچی قاطی پاتی میشه :angry:
    کسی همچین مشکلی داشته ؟ تاحالا اینجور نمیشد oo: oo: :angry: :angry: :angry: :angry:

لطفا راهنماییم کنین مرسی

پاسخ : خیلی فوری:فقط وقتی پروگرامر به مدار وصل باشه برنامه درست اجرای میشه o_0

واسم عجیبه واقعا....
    ز
    برنامه و پروگرم میکردم ؛ میکرو ریست میشه و شروع میشه برنامه ... حالا اگه پروگرم رو جدا کنم درست کار میکنه ... حتی اگه دکمه ریست رو بزنم بازم درست کار میکنه...
    ولی اگر ولتاژ رو قطع کنم دوباره مدار رو بدون پروگرمر روشن کنم وسط کار مشکل پیدا میکنه ...
    یعنی جدا کردن پروگرمر و با این شرط که ولتاژ رو قطع و وصل کنم

دیدگاه

پین ریست میکروکنترلر با مقاومت 1کیلو پول پ شده؟...
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

با سلام
        یه نگاهی هم به پایه های کریستالت بنداز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
          پین ریست میکروکنترلر با مقاومت 1کیلو پول پ شده؟...
          سلامم
          آقا مشکل از پروگرمرو ریست و ... نیست ... عجیب تر شد :mrgreen:
          کلا با پروگرمر و بی پروگرمر فرقی نمیکنه دیگه ...بعد از پروگرم کردن وقتی پاور اصلی قط بشه دوباره وصل بشه درست کار نمیکنه

فقط وقتی پروگرم کنم و برق رو تا هروقت قط نکنم درست کار میکنه ... حتی اگه پروگرمر رو ور دارم ... یا ریست کنم :|

دیدگاه

شماتیک مدار ریست رو میشه دید؟ به نظر اشکال مدار ریست دارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid-BN
              شماتیک مدار ریست رو میشه دید؟ به نظر اشکال مدار ریست دارید

من برنامم رو پله پله نوشتم یه 2ماه طول کشده فعلا ... الان اومدم لک پ های قبلی رو ریختم دیدم مثلا از 3تا بک پ قبلی وقتی پروگرم میکنم و پروگرمر و میکنم و برق و قط میکنم باز روشن میکنم برنامه درسته ... ولی این جدیدیا مشکل دار شده ... ولی جالبه وقتی پروگرم میکنی تا وقتی برق قط وصل نشه درسته !
              اگه برنامه مشکل داره چرا پس تو اون حالت درست کار میکنه ...
              :cry2:

دیدگاه

سلام

دلایل مختلفی ممکنه باعث ایجاد چنین مشکلی بشه..
                - سخت افزار نامناسب
                - نرم افزار نامناسب
                - کانفیگ نامناسب
                - کریستال معیوب
                - نویز و اغتشاش
                ......
                گزینه ها زیاده و با این اطلاعات جزئی که فرمودید نمیشه ریشه ی مشکل رو شناسایی کرد. باید اطلاعات دقیق تری شامل شماتیک و سناریوی کار مورد نظر و کد برنامه رو قرار بدید تا دوستان بتونن راهنمایی بهتری داشته باشن.
                *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

دوستان عزیز
                  درست شد ... فقط بعضی جاها توابع تو در تو داشتم و یک سری پوینتر که دقیق تر بررسیش کردم
                  ولی جای سواله که کدی که مشکل داره باید کار نکنه ... نکه برق رو قط و وصل کنی اون هم وسط برنامه بد کار کنه ... lcd بهم میریخت ولی کار میکرد . ریست نمیشد

ولی الان درست شد ... ولی واقعا چرا وقتی دفعه اول پروگرم میکردم کار میکرد ولی بعد برق رو قط و وصل میکردم اینجوری میشد ...
                  دلیل اینو میخوام بدونم.
                  مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیوان قاسمی
                    دوستان عزیز
                    درست شد ... فقط بعضی جاها توابع تو در تو داشتم و یک سری پوینتر که دقیق تر بررسیش کردم
                    ولی جای سواله که کدی که مشکل داره باید کار نکنه ... نکه برق رو قط و وصل کنی اون هم وسط برنامه بد کار کنه ... lcd بهم میریخت ولی کار میکرد . ریست نمیشد

ولی الان درست شد ... ولی واقعا چرا وقتی دفعه اول پروگرم میکردم کار میکرد ولی بعد برق رو قط و وصل میکردم اینجوری میشد ...
                    دلیل اینو میخوام بدونم.
                    مرسی

با چه زبانی برنامه رو نوشتید؟؟؟

تجربه ی شخصیه من : من خودم با PIC کار می کنم و بیشتر به زبان اسمبلی کد نویسی می کنم. برای انجام یکی از پروژه ها مجبور به استفاده از چندین حقله ی تو در تو و فراخوانی چندین تابع مختلف بودم. در نهایت وقتی برنامه ی نهایی رو پروگرام و تست کردم، در کمال تعجب میکرو در وسطه کار متوقف می شد و برای حدود 50 ثانیه مشخص نبود در چه وضعیتیه و پس از اون ادامه ی برنامه اجرا میشد. پس از بررسی برنامه متوجه شدم که پشته سرریز میکنه و میکرو گم میکنه که باید به کجا برگرده. متوجه هم نشدم که در اون 50 ثانیه چیکار می کنه که خطه برنامه رو پیدا می کنه و برمی گرده سر جای درست!!! (در واقع تنبلیم اومد و وقت هم نداشتم که برنامه رو خط به خط دیباگ کنم.) در نهایت این مشکل رو با دستکاری رجیستر شمارنده ی برنامه و آدرس دهی به شمارنده حل کردم.

من فقط یک بار و اونم در زبان اسمبلی با این مشکل روبرو شدم و و کسی رو هم پیدا نکردم که چنین مشکلی رو دیده باشه. نمیدونم آیا در زبان های دیگه مثل C هم امکان سرریز پشته و بروز چنین مشکلی هست؟ یا کامپایلر مربوطه در هنگام کامپایل این مشکل رو متوجه میشه و از آدرس ها پیش از سرریز بک پ می گیره؟!!!

فکر می کنم مشکل برنامه ی شما هم شبیهه همین مشکل باشه..
                    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE

با چه زبانی برنامه رو نوشتید؟؟؟

تجربه ی شخصیه من : من خودم با PIC کار می کنم و بیشتر به زبان اسمبلی کد نویسی می کنم. برای انجام یکی از پروژه ها مجبور به استفاده از چندین حقله ی تو در تو و فراخوانی چندین تابع مختلف بودم. در نهایت وقتی برنامه ی نهایی رو پروگرام و تست کردم، در کمال تعجب میکرو در وسطه کار متوقف می شد و برای حدود 50 ثانیه مشخص نبود در چه وضعیتیه و پس از اون ادامه ی برنامه اجرا میشد. پس از بررسی برنامه متوجه شدم که پشته سرریز میکنه و میکرو گم میکنه که باید به کجا برگرده. متوجه هم نشدم که در اون 50 ثانیه چیکار می کنه که خطه برنامه رو پیدا می کنه و برمی گرده سر جای درست!!! (در واقع تنبلیم اومد و وقت هم نداشتم که برنامه رو خط به خط دیباگ کنم.) در نهایت این مشکل رو با دستکاری رجیستر شمارنده ی برنامه و آدرس دهی به شمارنده حل کردم.

من فقط یک بار و اونم در زبان اسمبلی با این مشکل روبرو شدم و و کسی رو هم پیدا نکردم که چنین مشکلی رو دیده باشه. نمیدونم آیا در زبان های دیگه مثل C هم امکان سرریز پشته و بروز چنین مشکلی هست؟ یا کامپایلر مربوطه در هنگام کامپایل این مشکل رو متوجه میشه و از آدرس ها پیش از سرریز بک پ می گیره؟!!!

فکر می کنم مشکل برنامه ی شما هم شبیهه همین مشکل باشه..
                      سلام کیوان حان با c در atmel studio
                      بله فکر کنم واسه منم همین مشکل رو داشت.من خیلی سعی کردم برنامه ریزی شده کد بنویسم که جایی گیر نکنه ولی بلاخره جاشو پیدا کردم
                      مشکل اینجا بود وقتی دیباگر وصل بود مشکل به وجود نمیومد.چون وقتی برق و قط و وصل میکردی توی روال برنامه توی یه جاش گیر میکرد...همیشه هم گیر نمیکرد در اصل عملکرد lcd بهم میریخت و ممکن بود بعدا هنگ کنه ...
                      ولی دقیقا درون یه تابعی که درون یه تابع دیگه بود میرفت این مشکل پیش میومد...چون امکان دیباگینگ هم نداشتم مجبود شدم با کامنت کردن بعضی خط ها که مشکوک بودم پیداش کنم...
                      ولی واقعا تا چند پرش میکرو هنگ میکنه....چون این وضعیت قبلا هم شده بود توی یه کاره دیگه ولی واقعا بیشتر از 3 پرش نبوده ...
                      به هرحال حل شد.ناراحتیم از این بود چرا تا قبل اینکه برق رو قط وصل نکردم درست کار میکرد و درکش سخت بود چون نرم افزاری مشکل داشت.
                      ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X