اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل 24 به 12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل 24 به 12

با سلام
    من دنبال مبدل 24 ولت به 12 ولت هستم که جریان تقریبا 1امپر میخوام ازش بکشم.از 7812 استفاده کردم.داغ میکنه
    به سفارش یکی از دوستان از LM2576 استفاده کردم.ولی سلف سری شده تو مدارش داغ میکرد.
    اون مدار پیشنهادی تو دیتا شیت 7812 هم استفاده کردم.ولی تو مدار تداخل پیش میاد و خود ترانزیستورم هم داغ میکنه.بنظرتون چیکار کنم

پاسخ : مبدل 24 به 12

نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام
    من دنبال مبدل 24 ولت به 12 ولت هستم که جریان تقریبا 1امپر میخوام ازش بکشم.از 7812 استفاده کردم.داغ میکنه
    به سفارش یکی از دوستان از LM2576 استفاده کردم.ولی سلف سری شده تو مدارش داغ میکرد.
    اون مدار پیشنهادی تو دیتا شیت 7812 هم استفاده کردم.ولی تو مدار تداخل پیش میاد و خود ترانزیستورم هم داغ میکنه.بنظرتون چیکار کنم
    سلام
    PWM
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

دوست گرامی

در حالتی که شما اشاره کردید توان تلف شده بر روی رگلاتور نزدیک 12 وات میباشد که پراکنده کردن دمای ناشی از آن دشوار است .... میتوانید در دو مرحله ابتدا ولتاژ به 18 و سپس به 12 تبدیل کنید که در آن صورت نیازمند یک رگلاتور 7818 نیز میباشید و توان تلف شده بر روی هر یک 6 وات است که تا حدی بهبود یافته است ... در این صورت بهتر است از رگلاتورهای نوع K ( قابلمه ای ) استفاده کنید که برای انتقال حرارت مناسب تر هستند .

راه دیگری نیز وجود داراد که استفاده از یک زنجیره دیودهای عادی ( مثلا 1N 4007 ) میباشد که هر کدام نزدیک 0.7 ولتاژ را کاهش میدهند .... مثلا میتوانید قبل از رگلاتور از 20 دیود به صورت سری استفاده کنید که ولتاژ را تا حد 14 ولت کاهش دهند
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام.

شما از چه نوع سلفی توی مدار LM2576 استفاده کردید؟ سلف مقاومتی برای این کار مناسب نیست. سلف بشکه ای یا توروییدی مناسب هست. سلف بشکه ای یا توروییدی هم باید جوری باشه که بتونه جریان 1 آمپر رو به راحتی عبور بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X