اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت واکی تاکی (بیسیم)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش ساخت واکی تاکی (بیسیم)

باسلام . دوستان من میخوام یه واکی تاکی درست کنم اول فرستنده ها و بعد هم گیرنده ها وبعد سر همشون کنم
    چندتا سوال :
    1-تو چه رنج فرکانسی بزارم خوبه که کم پاریزیت باشه؟
    2-از چه مداری برای برد 5 کیلومتر استفاده کنم؟
    3- چطور میشه واکی تاکی ساخت که تو شرایط پارزیت و نویز صنعتی وحتی بیشتر خوب کار کنه؟
    خواهشمندم دوستان عزیز پاسخ دهید
    -0-

پاسخ : آموزش ساخت واکی تاکی (بیسیم)

دوست گرامی

در مرحله اول عرض کنم ساخت واکی تاکی کمی مشکله ... بنابراین نباید با یکی دو بار عدم موفقیت حالت سرخوردگی در شما ایجاد بشه .... اگر فکر میکنید در همان اول کار موفق هستید بهتره قبلش کمی مطالعه کنید و بعد ددست به اقدارم بزنید

در مرحله بعد شما نیاز به بعضی ابزارهای دقیق دارید ... مثلا سلف سنج ... اسیلوسکوپ و یا حداقل فرکانس متر و ...

بعد در نظر داشته باشید در کشور ما استفاده از هر فرستنده ای با قدرت بیشتر از 100 میلی وات نیاز به اخذ مجوز دارد ...البته میتوایند به با مراجعه به بخش مربوطه در وزارت ارتباطات درخواست پروانه رادیو آماتوری کنید و ...

در هر صورت برد مستقیم فرستنده معمولا بسته به قدرت فرستنده وشرایط محیط میباشد به طور مثال فرستنده ای به قدرت یک وات ( ده برابر حد مجاز ) ممکن است در فضای بازی مثل کنار دریا امکان تماس تا ده کیلومتر را برقرار سازد ولی همان فرستنده در فضای فشرده مرکز شهر توان ارتباط تا 300 متر را نیز نداشته باشد

و در نهایت استفاده از طول موج در شرایط مجاز در اختیار ما نمیباشد ... مثلا فرکانس مورد استفاده اکثر آماتورها محدوده 27 مگاهرتز میباشد و از این نظر باید دقت داشت حتی در حالت غیر مجاز نیز مزاحمتی برای سایر سیستمهای مخابراتی ایجاد نگردد

اگر باز هم علاقمند به ساخت واکی تاکی میباشید براحتی میتوان نقشه های مناسبی ( اکثردر فرکانس 27 مگارهزتز ) در اینترنت پیدا نمود
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت واکی تاکی (بیسیم)

دوست عزیز می تونم مجوز رو بگیرم اون رو هم میزاریم مرحله ساخت و تست
      فرستنده می تونه چه فرکانس هایی با شه که مشکل ایجاد نشه مثلا تو شبکه موبایل و این چیزا اختلال ایجاد نکنه
      اگه میشه راه نمایی کنید
      درضمن اگه هزار بار هم کار نکنه بازم من ادامه میدم
      -0-

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X