اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار پسورد با میکرو و روشن کردن یک پمپ 3 فاز با پسورد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار پسورد با میکرو و روشن کردن یک پمپ 3 فاز با پسورد

سلام دوستان، من خیلی توی مطالب انجمن گشتم و جواب سوالمو پیدا نکردم!
    من یه مدار ساختم خیلی ساده که با یک میکرو Atmega8 کار میکنه و یه ال سی دی بهمراه کی پد داره ،یک برنامه پسورد گذاری براش نوشتم که درصورتی که پسورد درست وارد شد یه رله 5 ولت رو وصل میکنه البته توی راه برای تقویت از یک ترانزیستور bc547 هم استفاده کردم، تا اینجاش یه چیز خیلی عادی و ساده بود حالا من یه مشکل اساسی دارم که این باید یه موتور اب پمپ شناور رو وصل روشن و خاموش کنه ، یعنی درصورت درست بودن پسورد باید برق مدار ستاره مثلث رو وصل کنه
    حالا مدار ستاره مثلث چی داره ؛من خودم ندیدم حتی چه شکلیه اما بهم توضیح دادن که یک دکمه اس که در صورت فشار دادنش برق میره به 2تا کنتاکتور و بعد از 5ثانیه یکی از کنتاکتور ها خوموش میشه و سومی روشن میشه که سافت استارت بهش میگن، حلا من با توجه به داشته هام فکر کردم که این رله باید بیاد و جای دکمه برق رو وصل کنه به کنتاکتور ها که کار حل بشه اما واقعا نمیدونم اجرایی هست یا نه ، خواهش میکنم درصورتی که کسی از این نوع مدار های صنعتی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه که اصلا میشه با یه رله 10 امپر 220 رو وصل میکنه این کنتاکتور ها رو روشن کرد و اون دکمه استارت اصلا چقدر برق رو وصل میکنه!
    لطفا درصورتی که میتونین کمکم کنین که سخت درگیرم!
    مرسی

پاسخ : ساخت مدار پسورد با میکرو و روشن کردن یک پمپ 3 فاز با پسورد

باید با رله کنتاکتور رو کنترل کنی - مستقیم که نمیشه وصل بشه موتور
    من مدار کاملشو دارم- ولی خودتم میتونی با ۳تا کنتاکتور درستش کنی
    اول برو ببین ستاره مثلث چیه و چجوری کار میکنه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      این مداری که شما میخواید درست کنید دو بخش قدرت و الکترونیک داره که باید بخش الکترونیک به منظور جلوگیری از هنگ کردن و سایر مشکلات با دقت طراحی بشه. کلید های سه فاز معمولا اون چیزی که من دیدم در کارگاه برق، باید از سه رله استفاده کنید (البته بعید می دونم رله های کوچک پاسخگو باشند و باید از کنتاکتور استفاده کنید) که هر یک از سه تیغه تحت کنترل باشه. بهتره در مورد مدارات قدرت کمی مطالعه کنید. ضمنا مدار شما سافت استارتر داره که من ازش سر در نمیارم که چجوری متصل میشه!
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

من یه توضیح بدم ، من میخوام رله رو بجای دکمه استارت بزارم نمیخوام بجای کنتاکتور بزارم ، فقط میخوام بدونم برق مدار فرمان چقدره و میشه یه رله 5 ولی رو بجای دکمه گذاشت که کنتاکتور ها رو روشن کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farhad.p601
          من یه توضیح بدم ، من میخوام رله رو بجای دکمه استارت بزارم نمیخوام بجای کنتاکتور بزارم ، فقط میخوام بدونم برق مدار فرمان چقدره و میشه یه رله 5 ولی رو بجای دکمه گذاشت که کنتاکتور ها رو روشن کنه؟
          سلام
          چرا نمیشه
          شما رله رو با 5 ولت سویچ کن و به no و به com ان 220 بدید و به کناکتور بدهید

دیدگاه

برای استارت کردن مدار قدرت رله شما باید طوری برنامه ریزی شود که بعد از وصل شدن دوباره قطع شود و یا به عبارت ساده تر به صورت لحظه ای کنتاکت آن وصل بشود و برای فرمان دادن از کنتاکت no استفاده بشود !!!
            همچنین در صورت وصل بودن دایم رله میتواند در کارکرد مدار قدرت ایجاد اشکال بکند و مثلاً مدار stop نشود.....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
              سلام
              چرا نمیشه
              شما رله رو با 5 ولت سویچ کن و به no و به com ان 220 بدید و به کناکتور بدهید
              مدار سه فاز هست! دقت کنید
              STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

شما اول باید ببینی بوبین کنتاکتورت چند ولت و چند آمپره و بعد متناسب با اون رله رو انتخاب کنی.
                ولی معمولا همون رله 220 ولت 10 آمپر جوابگو هستش.
                www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Javad Moosavi
                  مدار سه فاز هست! دقت کنید
                  خوب عزیز من مگه نمیشه با رله کنتاکتور سویچ کرد ؟
                  سه فاز باشه
                  تو کلی تابلو با رله کنتاکتور سویچ کردم بدون هیچ مشکلی دارن کار میکنن :bye

دیدگاه

دوستان کسی عکسی یا تصویری از مداره فرمان و قدرت ستاره مثلث نداره بزاره من ببینم؟بازم ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردن و من استفاده کردم.

دیدگاه

https://www.google.com/search?q=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D9%81%D8%B1%D9% 85%D8%A7%D9%86+%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87+%D9% 85%D8%AB%D9%84%D8%AB&espv=2&source=lnms&am p;tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAWoVChMIiOuhy 8LqyAIVBigPCh1b6Q3b&biw=1366&bih=667
                      :job: :bye

دیدگاه

دوست عزیز میتونی به شرطی که رله بعد از مدت زمان کوتاهی (در حد 1 ثانیه) قطع بشه....کافیه به جای کلید استارت رله رو تور مدار قرار بدی...
                        تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X