اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مهربانی در ECA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مهربانی در ECA

سلام به همه دوستان جدید و قدیمم و همه کاربرانی که در ECA عضو هستند یا نیستن!

شاید عده کمی با بنده آشنا باشن ولی همون عده هم ، که بنده رو شناختن ، میدونن که پست بیهوده جایی نمیذارم ؛ بنابراین با حوصله این مطلب رو مطالعه کنید.

چند ساله که در این سایت عضوم و از به اشتراک گذاشتن اطلاعاتم ، در اینجا ، لذت میآ‌برم!
    ولی فکر میکنم ؛ ما در این جامعه کوچیک خودمون ، دچار فقر مهربانی شدیم و چیزی که از یه مهندس و تحصیلکرده انتظار میره ، داره اینجا ، انتظار نمیره!!!

از نوع سوال پرسیدنها و نحوه طرح تاپیکها ، که خیلیآ‌هاشون آزار دهنست ، که بگذریم میرسیم به نحوه جواب دادنهای خیلی از کاربران ، که با بیآ‌رغبتی ، کوتاه و مختصر ، پاسخهای کلی میدن و با بی توجهی و نادیده گرفتن پاسخهای قبلی ، که شاید اشتباه هم نبوده باشن ، خواسته یا ناخواسته به طرح کننده سوال ، اینجور القا میکنن که زیاد به نفر قبلی توجه نکن!!!

تشکر نکردنها ، از مطالب حیرت انگیز که گاهی چهل تشکر ازشون شده!

سوال پرسیدنهای توی خصوصی که اصلاً من تصور نمیکنم تفکر قبل از نگارش در اونها بوده باشه!

اعتراضهای وحشتناک به برخی پاسخها ، و غفلت از این مطلب که مخاطب قصد کمک داشته و باید احترامش حفظ بشه!

آشفتگی در دستور زبان برخی کاربران که گاهی اینجا رو با سر کوچه ، اشتباه میگیرن!

بی ادبیآ‌های ناشی از طرز تفکر و مذهب و نادیده گرفتن اعتقادات دیگران!

بالاخره ما تحصیلکرده ایم یه فرقی باید احساس بشه ؛ اگه نا گاهانه مرتکب موارد بالا شدید از شما تقاضا میکنم به خودتون بیایید و دیگه این اشتباهات رو تکرار نکنید!

از دوستان قدیم سایت یکی رو میشناختم با نام کاربری Baby_1 اونقدر این آدم مودب بود که وقتی در جواب گلهآ‌اش از تعداد بالای سوالات در خصوصی ، گفتم :خب جوابشون رو نده ؛ میگفت: "وقتی توی خصوصی بهم سلام میکنن نمیتونم جوابشون رو ندم!" ؛ بچه با سوادی هم هست ولی بیش از یه ساله که به سایت سر نزده!

دلم نمیخواد آدمهای مهم سایت مثل استاد کی نژاد ، کوهستانی ، نوربخش ، قاصد ، اسدی ، و خیلی از بچهآ‌های با صفای سایت ، که تعدادشون هم کم نیست و اینجا رو گلستون علم کردن ولمون کنن برن!!!

سپاس از توجهتون. @};-

پاسخ : مهربانی در ECA

اصلی ترین مشکل انجمن الان پایین اومدن سن کاربرا هست که اصلا نمیشه کارش کرد

قبلا هم دربارش خیلی بحث شده ولی بی نتیجه س

سن که پایین باشه احساس خدا بودن برق و الکترونیک به آدم دست میده و باقیش که واویلا

الان نزدیک 80 درصد تاپیک های جدید شده چت روم

بچه های قدیمی وباتجربه هم که اینو میبینن بی رمق میشن و مایل به پاسخگویی نیستن

تا میای یه پاسخی میدی زمین و زمان از دستت شاکی یا طلب کار میشن و ارث باباشون رو ازت میخوان

هر کی میاد انجمن دلش پروژه آماده میخاد و وقتی بهش میگی پروژه آماده بهت نمیتونم بدم و عوضش شما شروع کن من کامل راهنماییت میکنم بهشون بر میخوره و به آدم توهین میکنن
    یکیش همین اردیبهشت ماه بود که از تمام کانال های ارتباطی(pm و زنگ و اس ام اس و واتس اپ و تلگرام و ایمیل و نوشتن فحش رودی و در مغازه و ...) ابراز محبت میکرد . شاید باورت نشه ولی اینیکه گفتم کاملا واقعی بود
    وقتی هم بشه میگفتم برای چی اینقدر توهین میکنی میگفت بخاطر تو یدونه السیدی 2*16 سوزوندم
    اینم شده بود جواب راهنمایی کردن

حالا شما بگو ، خودت بودی بازم میومدی انجمن ؟؟؟
    با این حال بازم دلم برای انجمن میتپه و دوستش دارم و همین که از مغازه میرسم خونه یه راست انجمن رو چک میکنم

بهترین راه حل هم برای مشکلی که گفتم تهیه یه بلک لیست از این کاربرای به اصطلاح مفت خور هست مه هر وقت دیدین یه تاپیکی زدن بهشون جواب ندی

دیدگاه

سلام
      این چیزی که اغا اشکان کاملا حرف درستیه
      بچه ها تا الکترونیک یا یه فنی یاد میگیرن کلشون باد میکنه و تا سالها این باد کله همراهشونه
      ولی بعدا که تنشون به کار و زندگی خورد کم کم بادشون از بین میره
      تا اون موقع هم پدر استاد و همه رو در اوردن
      به خاطر همین قدیما کار و حرفه از شاگردی شروع میشد
      در کل جدا از این حرفها ادب و معرفت ها خیلی کم شده
      شاید با در نظر گرفتن نمره منفی در کنار تشکر بشه از این برخوردها تا حدودی جلوگیری کرد
      به اصطلاح دیگر اعضا به کاربر نمره انضباط بدن
      محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مشرقی

شاید عده کمی با بنده آشنا باشن ولی همون عده هم ، که بنده رو شناختن ، میدونن که پست بیهوده جایی نمیذارم ؛ بنابراین با حوصله این مطلب رو مطالعه کنید.
        سلام ، دوست عزیز من با شناختی که از شما دارم ، مطلبتون رو با حوصله خوندم ...
        ممنونم که به فکر هستید ، متاسفانه این بی فرهنگی داره کم کم تو تمام جامعه اپیدمی میشه ! از مکالمات گروهی تو مکان های اجتماعی مجازی بگیریم ، تا مترو و اتوبان و ... داریم کم کم بی رحم میشیم ;-<
        خیلی از ارزش هارو بی ارزش کردیم و خیلی چیزای بی ارزش هم شدن ارزشی ...
        - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
        ارتباط با من : ir02x6
        طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
          ممنونم که به فکر هستید ، متاسفانه این بی فرهنگی داره کم کم تو تمام جامعه اپیدمی میشه ! از مکالمات گروهی تو مکان های اجتماعی مجازی بگیریم ، تا مترو و اتوبان و ... داریم کم کم بی رحم میشیم ;-<
          با سلام
          خدمت همه دوستان
          البته کم هستن این افراد
          ولی خیلی نمود دارن و تو چشم هستن
          مثلا داخل اتوبوس یکی داد بزنه همه برمیگردن نگاه میکنن تا اخر روش زوم میکنن و بعد تعریف میکنن
          جوری که تو چشم بیاد در حد تیم ملی
          ولی کسی به افراد دیگه که معقول هستن هیچ توجهی نداره
          .
          اینجا هم همینطوره ادم خوب و با معرفت زیاده
          خود فرد باید به خاطر یک نفر ناسپاس و بی ادب دور همه رو خط نکشه
          .
          یک مثال بزنم
          یک خیابون داخل شیراز میگفتن بد حجابی قوقا میکنه همه افراد ول اونجا هستن
          چون یک مدت مسیرم بود یک روز شمردم
          نزدیک 100نفر عابر پیاده و رهگذر رو
          حدود 70تا درست و حسابی بودن
          20تا در حد یکم فراتر از معمول و 10تا اونجوری که میگفتن بی قید و بند
          ولی توی چشم بودن و عابروی یک گذر شلوغ رو برده بودن
          .
          حالا درسته بیای برای چند تا ادم بی فرهنگ کمک و نشر علم به صدها ادم رو رها کرد
          .
          ما خودمون هم یک روز محصل بودیم
          دو سه تا شر و بد داخل هر کلاس بود
          ولی هیچ معلم و مدیری کلاس رو تعطیل نمیکرد
          چون میدونست شاید یکم سختی بکشه ولی به ده ها نفر دیگه کمک کرده
          اتفاقا همه معلم های ما دو شغله بودن و نیازی به درامد تدریس نداشتن
          .
          فداکاری سختی داره
          ولی هرکی این سختی ها را تحمل کن از طرف دیگه راحتی های زیادی هم بهش میرسه
          این رو خودم بار ها تجربه کردم
          .
          درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مهربانی در ECA

از توجه همه دوستان سپاسگذارم ؛ دقت کنید که این یه درد دل نیست ، میخواهیم به اونهایی که غافلن گاهی بدیم تا اوضاع بهتر بشه ؛ در هر حال متشکرم از دقت نظری که دارید.

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده ............®TJ Co
            اصلی ترین مشکل انجمن الان پایین اومدن سن کاربرا هست که اصلا نمیشه کارش کرد
            قبلا هم دربارش خیلی بحث شده ولی بی نتیجه س
            سن که پایین باشه احساس خدا بودن برق و الکترونیک به آدم دست میده و باقیش که واویلا
            ...
            بهترین راه حل هم برای مشکلی که گفتم تهیه یه بلک لیست از این کاربرای به اصطلاح مفت خور هست که هر وقت دیدین یه تاپیکی زدن بهشون جواب ندی
            سلام اشکان جان ؛ به نکته مهمی اشاره کردید البته راه کار شما در این موردی که گفتید همون انزوای شما رو منتج میشه! چون تعداد کاربرایی که فرمودید زیاده!
            ولی بازهم این مطلب بخشی از مشکلاتی بود که من مطرح کردم ، بسیار دیده شده که افراد با سواد که البته از جوابشون این طور برداشت میشه ، مراعات دوستان دیگه رو نمیکنن و به پاسخهای دیگران احترام نمیذارن! در ادبیاتشون جر و بحث آفریده میشه و کلی گویی روش اونهاست!

نوشته اصلی توسط mahank
            سلام
            این چیزی که آقا اشکان گفت کاملا حرف درستیه
            ....
            شاید با در نظر گرفتن نمره منفی در کنار تشکر بشه از این برخوردها تا حدودی جلوگیری کرد
            به اصطلاح دیگر اعضا به کاربر نمره انضباط بدن
            سلام جناب mahank ؛ روش خوبی برای منضبط نگه داشتن کاربراست ، پیشنهاد قشنگیه ؛ لطفاً مدیران سایت بررسی کنن!

نوشته اصلی توسط ir02x6
            ممنونم که به فکر هستید ،
            سلام به ir02x6 عزیز ؛ فکر میکنم اسمتون وحید بود ؛ ممنون از لطفت. منم شما رو تا جایی شناختم که میدونم بچه فروتن و فعالی هستی و امیدوارم همینجوری پر انرژی بمونی.

نوشته اصلی توسط ir02x6
            متاسفانه این بی فرهنگی داره کم کم تو تمام جامعه اپیدمی میشه ! از مکالمات گروهی تو مکان های اجتماعی مجازی بگیریم ، تا مترو و اتوبان و ... داریم کم کم بی رحم میشیم ;-<
            از جوکهای توهین به اقوام که من نمیدونم مولدش اهداف سیاسی داشته یا فقط یه جوکر احمقه؟! و اینجور دل اقوام مختلف رو به درد آورده ؛ آره اپیدمی شده ؛ چند وقت پیش یه راننده تاکسی فوق العاده خوش اخلاق دیدم ؛ داشتم بال در میآ‌آوردم از خوشحالی ، ببین چه کردن با ما؟!

نوشته اصلی توسط Ekf2000
            با سلام
            خدمت همه دوستان
            البته کم هستن این افراد
            ولی خیلی نمود دارن و تو چشم هستن
            ...
            سلام به جناب Ekf2000 عزیز ؛ فکر نمیکنم بشه گفت کمن ولی حتماً حرف شما درسته چون ناهنجاری هر چقدر هم کوچیک باشه بازم بزرگ دیده میشه!

نوشته اصلی توسط Ekf2000
            ما خودمون هم یک روز محصل بودیم
            دو سه تا شر و بد داخل هر کلاس بود
            ولی هیچ معلم و مدیری کلاس رو تعطیل نمیکرد
            چون میدونست شاید یکم سختی بکشه ولی به ده ها نفر دیگه کمک کرده
            اتفاقا همه معلم های ما دو شغله بودن و نیازی به درامد تدریس نداشتن .
            فداکاری سختی داره
            ولی هرکی این سختی ها را تحمل کن از طرف دیگه راحتی های زیادی هم بهش میرسه
            این رو خودم بار ها تجربه کردم.
            درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید
            البته ایده شما قابل احترامه ولی قیاس درستی نکردید ؛ در کلاس ، اگه به طور مکرر به معلم توهین بشه باز هم ادامه خواهد داد؟! و مسئله مهم دیگه اینکه دوستانی که اینجا معلم هستند ، هیچ دستمزدی هم ندارن و شایسته هم نیست صبور باشن تا شخصیتشون هم زیر سوال بره!
            اینجا بحث توهین به تعداد زیادی از کاربران با سواد ، از طرف خودشون یا افراد سطح پایین داره اتفاق میفته ؛ غرور یکی از عوامل ایجاد کننده بحث ها در انجمنه ؛ زود قضاوت کردنها ؛ عدم توجه به ساعتهای پاسخ ، که برخی از دوستان ، گاهی نیمه شب برای کمک به تاپیکها پست میدن! و این ستودنیه و غافل بودن اکثریت رو میتونم به چشم ببینم!

در هر حال از همتون ممنونم که وقت گرانبهاتون رو در اختیار من گذاشتید و من همیشه سعی کردم ادب رو در نگارشم مشهود داشته باشم تا مبادا دل کسی از من برنجه. وجود بچهآ‌های باشعوری مثل شما ، در انجمن ، آدم رو امیدوار میکنه.

سپاس... @};-

دیدگاه

بعضی از دوستان یک سری راه کار دادن ولی گوش شنوا کو ..!
              در مورد این مسائل و تربیت کاربران و حتی تنبیه کاربران متخلف زیاد بحث شده ولی متاسفانه چه فایده وقتی عملی انجام نمیشه ؟ چند ماه پیش توی یکی از تاپیک ها گفته شد که قراره بزودی تغییراتی توی سایت اعمال بشه که هیچ وقت نشد که نشد که نشد که..
              ممکنه این کار هزینه داشته باشه . باشه خیالی نیست پرداخت میکنیم به هر حال برای کار خوب یا چیز خوب باید هزینه کرد ولی من حدس میزنم مدیریت سایت نگران از دست دادن کاربرانش هست . به هر حال هر کاربر بعضا" کوچولو یک عضو هست که جمعیت اعضا رو زیاد میکنه و در نهایت از نظر اقتصادی(تبلیغات و این حرفا) به سایت کم میکنه اما نمیدونم تا کجا میشه با این وضعیت ساخت چون تا همین الانم دیر شده

دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز
                بله همه راست می گویید انجمن شده چت روم و توقع دارند مدار آماده بدید خدمتشون بدون این که هیچ زحمتی بکشن :angry:
                بعضی پست ها که شده دو کلمه هیچ حتی کوچک ترین تلاشی هم برای جستجو کردن نمی کنند و فقط و فقط مطالب آماده می خواهند که دیگه چه می شه گفت؟ [-(

دیدگاه

به قولی میگن اگه روزگار باهات نمسازه شما با روزگار بسازید
                  چه میشه کرد :cry2:
                  از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                  --------------------------------------------------------
                  تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                  اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده ............®TJ Co

یکیش همین اردیبهشت ماه بود که از تمام کانال های ارتباطی(pm و زنگ و اس ام اس و واتس اپ و تلگرام و ایمیل و نوشتن فحش رودی و در مغازه و ...) ابراز محبت میکرد . شاید باورت نشه ولی اینیکه گفتم کاملا واقعی بود
                    وقتی هم بشه میگفتم برای چی اینقدر توهین میکنی میگفت بخاطر تو یدونه السیدی 2*16 سوزوندم
                    سلام
                    منم یکی داشتم
                    همچی تو pm منو مورد عنایت قرار داده بود
                    واسه چی ، واسه اینکه گفته بودم آقایونی مثل gani و کوهستانی از بزرگان قدیمی سایت هستند و احترامشون واجبه .

دیدگاه

با سلام به همگی
                      واقعا متاسف شدم واسه این جریاناتی که دوستان فرمودند :cry2: :eek:
                      دیگه حرفی نمیمونه جز اینکه امیدوارم اینجور کاربرا این تاپیک رو ببینن و شاید احتمالا محتملا خجالتی سراغشون بیاد :sad:
                      باشد که .....
                      محک

دیدگاه

من خیلی کم میبینم کسی به سوال کسی جواب بده.افرادی که پاسخ میدن معمولا کاربران تازه وارد هستن که از اوضاع باخبر نیستن.خیلی ها (حتی قدیمی ها) الان فقط اهداف اقتصادی و تبلیغاتی از سر زدنشون به انجمن دارن.در غیر اینصورت سر نمیزنن(تو امضاها تلگرامو شماره و...گزاشتن!).انجمن فعلا بخاطر مطالب مفیدی که یک زمانی افرادی به یادگار اینجا گزاشتن هنوز قابل استفادس واگه جنبه تبلیغاتی برای فروشگاه eca نبود خیلی قبلتر درشو میبستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ((O-I-O))
                          من خیلی کم میبینم کسی به سوال کسی جواب بده.افرادی که پاسخ میدن معمولا کاربران تازه وارد هستن که از اوضاع باخبر نیستن.خیلی ها (حتی قدیمی ها) الان فقط اهداف اقتصادی و تبلیغاتی از سر زدنشون به انجمن دارن.در غیر اینصورت سر نمیزنن(تو امضاها تلگرامو شماره و...گزاشتن!).انجمن فعلا بخاطر مطالب مفیدی که یک زمانی افرادی به یادگار اینجا گزاشتن هنوز قابل استفادس واگه جنبه تبلیغاتی برای فروشگاه eca نبود خیلی قبلتر درشو میبستن.
                          سلام
                          من فقط به خاطر کمک یا اگر سوالی داشته باشم میام....
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                            سلام
                            منم یکی داشتم
                            همچی تو pm منو مورد عنایت قرار داده بود
                            واسه چی ، واسه اینکه گفته بودم آقایونی مثل gani و کوهستانی از بزرگان قدیمی سایت هستند و احترامشون واجبه .
                            در جواب هم گفته شد احترام بزرگترها واجب ولی خودشون هم باید احترام خودشون رو نگه دارند :angry:
                            از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                            تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

امشب دیگه خیلی شاکیم انصافا!!!
                              بابا تو تاپیک سوال پرسیده حالا نمیگم خیلی خوب و کامل و ... ولی یه جوابی دادم دیگه. اومده خصوصی ادامه میده!! باور کنید ده صفحه پیغام خصوصیم از کل دو صفحه اول الکترونیک صنعتی و منابع تغذیه پر بار تره )) خب اخه چرا؟ دوست عزیز منتی سر شما نیست ولی من هم دارم برای مطلبی که تهیه میکنم و در پاسخ شما میگم زخمت میکشم. حداقلش اینه که گاهی به کتابام و مطالب جاهای دیگه اینترنت سرکشی میکنم که فرمول غلطی یا مطلب اشتباهی بهت نداده باشم. دوست ندارم فقط تو استفاده شخصیتو بکنی و بری پی کارت. میخوام تو انجمن باشه و بمونه و همه استفاده بکنن. حالا هر چند کم و ناچیز باشه. اعتراض میکنی. تند حرف میزنی. هر چی میگی یه چیزی طلبکارن. من واقعا نمیفهمم. تاپیک رو باز کردی. مطلبت شیش هفت تا پاسخ داره. چرا میای تو خصوصی ادامه میدی اخه؟؟؟ ولی متاسفانه هست. و تنها راه حل اینه که اصلا به سوالای فنی داخل خصوصی پاسخ داده نشه. هر چی هم میگن بگن. راه حل بهتری هم هست برای اینکه مطلب رو با یکی در میون گذاشت. تاپیک بزن لینک بده. یکی نیست حالیشون کنه که دوست من من وظیفه ای در قبال شما ندارم که ازم اینطوری طلبکاری. در کلام میگی که لطف میکنی و ... ولی در عمل با این چپ و راست پیغام دادن داری منو اذیت میکنی.
                              حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                              به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X