اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به رفرنس در مورد اصول کار لامپ خلا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به رفرنس در مورد اصول کار لامپ خلا

سلام خسته نباشید.
    من برای تولید و ساخت لامپ خلا(دیود،تریود، پنتود، لامپآ‌های مایکروویو و X )احتیاج به اطلاعات رفرنس دارم.

از شما عزیزان درخواست میکنم اگر نام کتاب یا لینکی می شناسید که در مورد این لامپ ها اطلاعات تخصصی
    و قابل اکتفا داره در همین تاپیک بگذارید.
    با تشکر.

پاسخ : نیاز به رفرنس در مورد اصول کار لامپ خلا

دوست عزیز

باور کنید اصلا قصد ناامید کردن شما را ندارم و نوشتن این کلمات هم برایم خیلی مشکله ولی حقیقت ...

در شرایط اقتصادی فعلی اصولا کار تولید به صرفه نیست و جز باعث هدر رفتن سرمایه خواهد بود به طوری حتی تولید اقلامی مثل کفش و.... هم از نیازهای روزمره مردم میباشد در سطح گسترده متوقف شده است

لامپهای خلاء دارای کاربرد کمی در صنایع الکترونیک امروز میباشد و محصول تولید شده نیز باید دارای قابلیت رقابت با نمونه هایی باشند که حاصل نزدیک به یک قرن تجربه شرکتهای سازنده میباشند ... از این جهت کاربرد و بازاریابی چنین محصولاتی با مشکل همراه خواهد بود

سرمایه لازم برای تولید لامپهای خلاء در مقایسه با نیمه هادی ها به دلیل نیاز به دستگاههای ایجاد خلاء و ساخت شیشه های خاص و همچنین آلیاژهای تتنگستن بسیار بالا خواهد بود ... ( احتمالا دهها میلیارد تومان )
    و در نهایت موافقت وزارت صنایع شرط اصلی برای اجرای هر طرح توجیهی و ساخت میباشد که در این مورد به دست آوردن آن شاید بسیار دشوار باشد

حالا اگر بعد از این همه آیه یاس باز هم مایل بودی بفرمایید تا دوستان تا حد توان کمک کنند

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan324
      سلام خسته نباشید.
      من برای تولید و ساخت لامپ خلا(دیود،تریود، پنتود، لامپآ‌های مایکروویو و X )احتیاج به اطلاعات رفرنس دارم.

از شما عزیزان درخواست میکنم اگر نام کتاب یا لینکی می شناسید که در مورد این لامپ ها اطلاعات تخصصی
      و قابل اکتفا داره در همین تاپیک بگذارید.
      با تشکر.
      منم مثل دوستمون نمیخوام نا امیدت کنم اما کلا لامپ های دیود تریود و پنتود و ... که منقرض شدند. شاید توی شتابدهنده های قدیمی (سیلکوترون) استفاده بشن

لامپ های مایکروویو هم برای خودش دنیایی هست. لامپ های X هم همینطور

اینکه فکر کنید توی کتاب ها میتونید به فناوری ساخت دست پیدا کنید بیشتر شبیه جوکه. بماند که تجهیزات ساخت فوق العاده مجهزی هم میخواید.

در مورد لامپ های مایکروویو کتاب گیلمور خیلی معروف است. اما این لامپ ها مصرف کمی دارند و جاهای گردن کلفتی هم هستندکه اینها رو میسازن.

اما در کل لامپ های پرتو X ارزش سرمایه گذاری داره. اما زمانبر و هزینه بره
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

سلام ممنونم . والا من الان هسته فناور شدم تو دانشگاه آزاد واحد کرج و یه ایده ای هم پیگیرم که کاتد لامپ خلا رو به روش فوتوالکتریک راه اندازی کنم نه ترمیونیک.
        جنس کاتد، کلسیم فلزی خالص هست و چشمه نوری که برای بمباران استفاده می کنم led فرابنفش 395 نانومتر تجاری(3 وات).
        به کمک نرم افزار های شبیه سازی جواب گرفتم اما به صورت عملی هم میخوام آزمایش فوتوالکتریک انجام بدم و نتایج رو در طراحی مهندسی منظور کنم.
        موضوع برای من خیلی جدی تر از این حرفاست من حتی اگرم محصولم فروش نره میخوام لامپ خلا رو یکم با تکنولوژی روز آپدیت کنم.
        حتی اگر مشتریم افراد نیازمند به آمپلی فایر صوتی برای گیتار برقی باشن. حداقلش برای من ایجاد یک فروشگاه لامپ خلا در پاساژ امجد هست.
        من به غیر از رفرنس و اطلاعات نیازمند افراد علوم پایه و مهندسی هستم که علاقه دارند روی این موضوع کار کنن.
        شماره من : 09217638634
        ایمیل: erfan.salimzadeh9@gmail.com
        عرفان سلیم زاده
        با تشکر فراوان.

دیدگاه

رفرنس که زیاده. کافیه یه سرچ ساده بزنید. اما باید بگم لامپ های خلاء کم توان دیگه ازشون استفاده نمیشه (تریود و پنتود و ...)

الان بیشتر بجث روی لامپهای پرتوان مایکروویو هست.
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan324 نمایش پست ها
            سلام ممنونم . والا من الان هسته فناور شدم تو دانشگاه آزاد واحد کرج و یه ایده ای هم پیگیرم که کاتد لامپ خلا رو به روش فوتوالکتریک راه اندازی کنم نه ترمیونیک.
            جنس کاتد، کلسیم فلزی خالص هست و چشمه نوری که برای بمباران استفاده می کنم led فرابنفش 395 نانومتر تجاری(3 وات).
            به کمک نرم افزار های شبیه سازی جواب گرفتم اما به صورت عملی هم میخوام آزمایش فوتوالکتریک انجام بدم و نتایج رو در طراحی مهندسی منظور کنم.
            موضوع برای من خیلی جدی تر از این حرفاست من حتی اگرم محصولم فروش نره میخوام لامپ خلا رو یکم با تکنولوژی روز آپدیت کنم.
            حتی اگر مشتریم افراد نیازمند به آمپلی فایر صوتی برای گیتار برقی باشن. حداقلش برای من ایجاد یک فروشگاه لامپ خلا در پاساژ امجد هست.
            من به غیر از رفرنس و اطلاعات نیازمند افراد علوم پایه و مهندسی هستم که علاقه دارند روی این موضوع کار کنن.
            شماره من : 09217638634
            ایمیل: erfan.salimzadeh9@gmail.com
            عرفان سلیم زاده
            با تشکر فراوان.
            یه سوال. شما که توی نرم افزار جواب گرفتی آیا امیتنس خروجی رو هم اندازه گرفتی؟؟؟؟ یعنی اینکه پرتو خروجی چقدر همگرا و یک دست هست؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirezatanehkar نمایش پست ها
              یه سوال. شما که توی نرم افزار جواب گرفتی آیا امیتنس خروجی رو هم اندازه گرفتی؟؟؟؟ یعنی اینکه پرتو خروجی چقدر همگرا و یک دست هست؟؟؟
              ادمیتانس باریکه الکترونم به مگا زیمنس میزد

دیدگاه

ادمیتانس نه. امیتنس. واگرایی پرتو در فضای فاز.

دیدگاه

سلام مهندس نه انجام ندادم شما در حق من یه لطف بکن اگه لوازم و ابزار های لازمه رو دارین بمن راجع به موضوع کاری من کمک کنین. من اینجا بلحاظ مالی مشکلی ندارم میتونیم باهم قرار داد ببندیم. اگرم کسی رو میشناسین(حداقل فوق لیسانس) که علاقه مند همکاری هست رزومه اش رو به ایمیل من بفرستید تا تماس بگیرم. Erfan.salimzadeh9@gmail.com
                  واقعا ممنونم

دیدگاه

والا من خودمم موضوع کارم همین لامپ های مایکروویو

اما تو تهران یه شرکت هست فکر کنم به اسم شرکت توسعه پرتو الکترون. اینها روی کل مبحث کار میکنن. حتی گان رو هم ساختن برای کلایسترون. یه سرچی بزن اگر نتونستی لینک بشی بگو تا ببینم میتونم لینکی برات پیدا کنم یا نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X