اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای جدا کردن دو جریان از یک آداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای جدا کردن دو جریان از یک آداپتور

سلام دوستان عزیزم.
    من یدونه آداپتور 12 ولت 4 آمپر دارم که میخوام باهاش سه تا قطعه رو همزمان راه اندازی کنم.مثل شکل زیر

ولی مشکل بزرگی که وجود داره اینه که یکی از این قطعات تمام جریان رو برای خودش میکشه چون مصرفش 10 آمپره ولی با یک آمپر هم روشن میشه و کار میکنه ولی منبع به حالت اتصال کوتاه در میاد (المان خنک کننده) !
    دوستام راهنمایییییییییم کنید باید که به جای اون مستطیل علامت سوال چی قرار بدم؟

پاسخ : راهنمایی برای جدا کردن دو جریان از یک آداپتور

نوشته اصلی توسط Sahar.73 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم.
    من یدونه آداپتور 12 ولت 4 آمپر دارم که میخوام باهاش سه تا قطعه رو همزمان راه اندازی کنم.مثل شکل زیر

ولی مشکل بزرگی که وجود داره اینه که یکی از این قطعات تمام جریان رو برای خودش میکشه چون مصرفش 10 آمپره ولی با یک آمپر هم روشن میشه و کار میکنه ولی منبع به حالت اتصال کوتاه در میاد (المان خنک کننده) !
    با سلام ک
    کاربر گرامی، توان آداپتور شما، طبق فرمایش خودتان 48 وات است. ( 48 = 4 × 12 ) در صورتی که جریان مصرفی مصرفی المنت سرد کننده شما 10 آمپر در 12 ولت یعنی 120 وات. یعنی شما 72 وات توان برای راه اندازی کم دارید. پس شما باید از یک منبع 12 ولت 10 امپری استفاده کنید. منبع پیش نهادی من استفاده از یک منبع تغذیه پاور کامپیوتر بلا استفاده سالم است.( بخاطر ارزان بودن)
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام ک
      کاربر گرامی، توان آداپتور شما، طبق فرمایش خودتان 48 وات است. ( 48 = 4 × 12 ) در صورتی که جریان مصرفی مصرفی المنت سرد کننده شما 10 آمپر در 12 ولت یعنی 120 وات. یعنی شما 72 وات توان برای راه اندازی کم دارید. پس شما باید از یک منبع 12 ولت 10 امپری استفاده کنید. منبع پیش نهادی من استفاده از یک منبع تغذیه پاور کامپیوتر بلا استفاده سالم است.( بخاطر ارزان بودن)
      جناب تحریری اون قطعه با 1 آمپر هم کار میکنه ولی با توان کمتر، مثل لامپی که با نور کمتر روشن میشه!

دیدگاه

جناب تحریری اون قطعه با 1 آمپر هم کار میکنه ولی با توان کمتر، مثل لامپی که با نور کمتر روشن میشه!
        کاربر گرامی، موقعی که آن قطعه با ولتاژ 12 ولت آداپتور 4 آمپر شما کار می کند کار می کند، ولتاژ آداپتور در آن لحظه چند ولت است.؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          کاربر گرامی، موقعی که آن قطعه با ولتاژ 12 ولت آداپتور 4 آمپر شما کار می کند کار می کند، ولتاژ آداپتور در آن لحظه چند ولت است.؟
          سلام فک کنم ایشون افت ولتاژ رو حساب نمی کنه (یعنی اصلا اندازه نگرفته)
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.A-1998 نمایش پست ها
            سلام فک کنم ایشون افت ولتاژ رو حساب نمی کنه (یعنی اصلا اندازه نگرفته)
            با سلام :
            احتمال قوی باشد این گونه باشد.

دیدگاه

ببین اگه میخای با همین اداپتور المانتو راه بندازی ببین وقتی المانت به اداپتور وصله،ولتاژیکه به المان میرسه چقده،اونوقت یه مدار کاهنده ولتاژ ترجیحا سوییچینگ بذار بجای اون علامت سوال ها و ولتاژ خروجیشو بذار کمی پایین تر از ولتاژی که اندازه گرفته بودی
              اون دو تا قطعت هم اگه 12 ولتن،به خود اداپتور بزن
              حواست باشه المانو خیلی خوب باید خنک کنی وگرنه عمرش کم میشه یا حتی میسوزه
              در ضمن هر چی بهتر المانو خنک کنی ،المان سرمای بیشتر بیشتر تری بهت میده،ینی بازدهش بشدت میره بالا
              مثل ترانزیستور نیست که دمای عادی کارش 70،80 درجه باشه،باید خنک باشه
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

دوستان چون رشته تحصیلیم برق نیست متاسفانه فاز متر و مولتی متر و ... ندارم

دیدگاه

دوستان چون رشته تحصیلیم برق نیست متاسفانه فاز متر و مولتی متر و ... ندارم
                  اینجوری که نمیشه فهمید افت ولتاژ رو اگه افت ولتاژ داشته باشی (که حتما داری)زیاد هم باشه اداپتور به زودی زود می سوزه چون جریان یا توان بیش از حد داری ازش می کشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دوست گرامی
                    راه حل غیر اصولی موضوع :
                    یک لامپ 12 ولت 4 آمپر با خنک کننده سری کنید
                    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
                      ببین اگه میخای با همین اداپتور المانتو راه بندازی ببین وقتی المانت به اداپتور وصله،ولتاژیکه به المان میرسه چقده،اونوقت یه مدار کاهنده ولتاژ ترجیحا سوییچینگ بذار بجای اون علامت سوال ها و ولتاژ خروجیشو بذار کمی پایین تر از ولتاژی که اندازه گرفته بودی
                      اون دو تا قطعت هم اگه 12 ولتن،به خود اداپتور بزن
                      حواست باشه المانو خیلی خوب باید خنک کنی وگرنه عمرش کم میشه یا حتی میسوزه
                      در ضمن هر چی بهتر المانو خنک کنی ،المان سرمای بیشتر بیشتر تری بهت میده،ینی بازدهش بشدت میره بالا
                      مثل ترانزیستور نیست که دمای عادی کارش 70،80 درجه باشه،باید خنک باشه
                      پروژه بنده همینه که بوسیله ی الامان خنک کننده و پمپ آب و فن و هیت سینک و یک سری موارد خاص دیگه خنک کننده قابل حمل برای انسان بسازم، از اونجایی که رشتم مکانیکه قسمت سیالات و حرارتش رو تمام کردم و خیلی باحال شده ولی چون احتیاج به باتری و ... داره هنوز نتونستم قابل حملش کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                      دوست گرامی
                      راه حل غیر اصولی موضوع :
                      یک لامپ 12 ولت 4 آمپر با خنک کننده سری کنید
                      خرید مولتی متر از پیدا کردن لامپ رشته ای 12 ولت 4 آمپر راحت تره

دیدگاه

سلام
                        اگر فرض کنیم این المان خنک کننده خطی عمل می کنه پس باید با ولتاژ 1.2 ولت (یک ممیز 2) جریان 1 آمپر رو بکشه
                        البته این یک فرض هستش من اطلاعی از این قطعه ندارم
                        اگر بتوانید با یک منبع آزمایشگاهی سیستم خنک کننده رو تست بگیرید و با ولتاژ خیلی کم شروع کنید و کم کم ولتاژ را زیاد کنید به یک ولتاژی می رسید که جریان شما 1 آمپر خواهد بود و روی دستگاه مقدار را خواهید دید البته این منابع تغذیه بعضا خطایی هم در نمایش دارند
                        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

تا جاییکه من دیدم (خودم با این المان ها کار کردم)قطعاتی غیر خطی هستند
                          علی الخصووووووووووووووص در مورد دما
                          در ضمن باید توجه کنین که المان اگر مثلا با 2 ولت،یک امپر بکشه،وقتی دمای المان عوض بشه یه جریان دیگه طلب میکنه
                          کلا خیییییلی غیر خطیه
                          ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200 نمایش پست ها
                            تا جاییکه من دیدم (خودم با این المان ها کار کردم)قطعاتی غیر خطی هستند
                            علی الخصووووووووووووووص در مورد دما
                            در ضمن باید توجه کنین که المان اگر مثلا با 2 ولت،یک امپر بکشه،وقتی دمای المان عوض بشه یه جریان دیگه طلب میکنه
                            کلا خیییییلی غیر خطیه
                            پس با این شرایطی که دوستمون می خواد و با توجه به غیر خطی بودن المان و تغییراتش با دما یه مدار با فیدبک نیاز هست
                            اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                            پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                            در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام دوستان عزیزم.

جواب شما 3 کلمس:

کنترل جریان ترانزیستوری.
                              به ازای هر لود که میخاید یه ترانزیستور یا ماسفت میذارید تو محاسباتتون هم لحاظ میکنید که لودی که قراره روش باشه حداکثر 70-80 درصد جریان اسمی ترانزیستور باشه.

من فقط موندم از بقیه کابرا که جواب سوال به اند سادگی رو چرا با هزار سوال دیگه میدن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X