اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماسفت نیاز به اپتوکوپلر داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماسفت نیاز به اپتوکوپلر داره؟

سلام
    من چن تا شیر پنوماتیک دارم که بوبینش با ولتاژ 12 کنترل میشه.
    برای این دستگاه میخوام از logic mosfet ها مثلا irfz44 استفاده کنم
    معمولا من این ماسفت ها رو با یه مقاومت وصل میکنم پایه میکرو!
    حالا سوالم اینه که نیاز به اپتوکوپلر و یا ترانزیستور واسه سوئیچ گیت هست؟(چون قراره تو یه جای نیمه صنعتی قرار بگیره)

پاسخ : ماسفت نیاز به اپتوکوپلر داره؟

نه نیاز نیست ، ولی مقاومت حتما باید باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
      نه نیاز نیست ، ولی مقاومت حتما باید باشه
      نویزی که بوبین ایجاد میکنه روی مدارام تاثیری نمیزاره؟

دیدگاه

با سلام و درود
        نحوه راه اندازی MOSFET در اینجا مورد بحث قرار گرفته است:
        با سلام امروزه منابع تغذیه،علی الخصوص منابع تغذیه سوئیچینگ از جایگاه خاصی برخوردارند همچنین به جرئت میتوان گفت انجمن منابع تغذیه این سایت بهترین مرجع برای آموزش عیب یابی و ساخت منابع تغذیه خطی و علی الخصوص سوئیچینگ در میان منابع فارسی است که خدارا شاکریم. مشخص است که نحوه تحریک سوییچ ها در مدارات سوئیچینگ بسیار حائز اهمیت می

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
          با سلام و درود
          نحوه راه اندازی MOSFET در اینجا مورد بحث قرار گرفته است:
          http://www.eca.ir/forums/thread73225.html
          ممنون از راهنماییتون
          ولی این ماسفت که من میخوام استفاده کنم از نوع logic هست و گیتش با 5 ولت تحریک میشه و نیازی به درایور نداره
          مشکل من الان فقط نویز برگشتی هست که آیا نیازی هست این ماسفت رو با اپتوکوپلر درایو کنم یا نه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
            ممنون از راهنماییتون
            ولی این ماسفت که من میخوام استفاده کنم از نوع logic هست و گیتش با 5 ولت تحریک میشه و نیازی به درایور نداره
            مشکل من الان فقط نویز برگشتی هست که آیا نیازی هست این ماسفت رو با اپتوکوپلر درایو کنم یا نه!
            سلام به نظر من اپتوکوپلر رو حتما قرار بدید امیتر اپتوکوپلر به گیت با یه مقاومت مثلا 10اهم کلکتورش هم به مثبت تغذیه...تغذیه ها هم از هم جدا هستن
            چون کلا بار سلفی روی میکرو تاثیر میزاره اپتوکوپلر رو بزارید خیالتون راحت تره واسه میکرو خازن های تغذیه ودیکاپلینگ فراموش نشه

irfz44 هم تا اونجایی که من می دونم لاجیک نیست..ولی با 5ولت میکرو هم می تونه روشن بشه ومشکلی واسش پیش نمیاد
            موفق باشی
            جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۱:۵۲ ۱۳۹۵/۰۶/۱۳.
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون جناب احمدی
              یه سوال دیگه!
              اگه تغذیه یکی باشه و اپتوکوپلر قرار بدم تاثیری هم داره؟؟
              ینی زمین قسمت خروجی از ورودی کلا جدا باشه و بعد تو یه نقطه با سلف به زمین قسمت دیجیتال متصل کنم!

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون جناب احمدی
                یه سوال دیگه!
                اگه تغذیه یکی باشه و اپتوکوپلر قرار بدم تاثیری هم داره؟؟
                ینی زمین قسمت خروجی از ورودی کلا جدا باشه و بعد تو یه نقطه با سلف به زمین قسمت دیجیتال متصل کنم!
                نه اصلا هیچ ارتباطی نباید داشته باشن باهم...چ از زمین چه از مثبت..کلا اگه این کارو بکنی اپتوکوپلر بیخودیه
                اپتورو می زارن واسه ایزوله سازی تغذیه (مثبت ومنفی)کلا هر طرف واسه خودشون هستن وباید جدا باشن
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نویزی که بوبین ایجاد میکنه روی مدارام تاثیری نمیزاره؟
                  بستگی داره! مدار تون رو قرار بدین تا بررسی شود. نمیدونم چرا فکر میکنید اپتو کوپلر میتونه نویز بوبین ها رو بگیره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
                    بستگی داره! مدار تون رو قرار بدین تا بررسی شود. نمیدونم چرا فکر میکنید اپتو کوپلر میتونه نویز بوبین ها رو بگیره!
                    مدارم چیز خاصی نیست!یه بوبینه دیگه که با ماسفت قراره کنترل بشه
                    من نمیگم که اپتو کوپلر نویز بوبین رو بگیره!میگم نویزی که ایجاد میکنه سمت مدارم نیاد

دیدگاه

این تاپیک عین تاپیک قبلی استارتر پر از اشتباه هستش. تا زمانی که استارتر به جای گفتن "چیز خاصی نیست" اطلاعات لازم رو نده چیزی نمیشه گفت.
                      تعجب میکنم از این دو دوستمون که نظر دادن و نظرات هم به نظرم یا خراب یا بی جا بود.
                      یکی از مسخره ترین نمونه ها اینه که ولتاژ گیت -+20 ولت هستش و ولتاژ آستانه ماسفت 2-4 ولت داره بعد می خوایید با یه 5ولت روشنش کنید؟ بعد هم بهش میگید لاجیک ماسفت؟
                      از اونجایی که بنده نمی خوام شاخ در بیارم فعلا از تاپیک کنار میکشم تا استارتر اطلاعات رو درست بذاره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                        این تاپیک عین تاپیک قبلی استارتر پر از اشتباه هستش. تا زمانی که استارتر به جای گفتن "چیز خاصی نیست" اطلاعات لازم رو نده چیزی نمیشه گفت.
                        تعجب میکنم از این دو دوستمون که نظر دادن و نظرات هم به نظرم یا خراب یا بی جا بود.
                        یکی از مسخره ترین نمونه ها اینه که ولتاژ گیت -+20 ولت هستش و ولتاژ آستانه ماسفت 2-4 ولت داره بعد می خوایید با یه 5ولت روشنش کنید؟ بعد هم بهش میگید لاجیک ماسفت؟
                        از اونجایی که بنده نمی خوام شاخ در بیارم فعلا از تاپیک کنار میکشم تا استارتر اطلاعات رو درست بذاره.
                        اقای روح الامین همه می دونیم اصولی نیست یه ماسفت که لاجیک نیست با 5ولت روشن بشه...ولی به قول جناب اشکان غفارزاده خیلی ها این کارو کردمن و مشکلی نبوده(تجربه خودشون هم بوده انگار)
                        حالا یه مدار نزاشته چیزی نیست حرص نخور...توضیح داده دیگه شما بزرگی کن ببخشش
                        از استارتر تقاضامیشه
                        مدارتون رو به طور کامل بزارید ولتاژ ها و هدف و...هم هرو مشخص کنید تا اساتید بتونن بهتر راهنمایی کنن
                        باسپاس
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                          جناب روح الامین عزیز من این منحنی رو از دیتاشیت irfz44 برداشتم امکانش هست ترجمه کنید؟؟

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                          اقای روح الامین همه می دونیم اصولی نیست یه ماسفت که لاجیک نیست با 5ولت روشن بشه...ولی به قول جناب اشکان غفارزاده خیلی ها این کارو کردمن و مشکلی نبوده(تجربه خودشون هم بوده انگار)
                          حالا یه مدار نزاشته چیزی نیست حرص نخور...توضیح داده دیگه شما بزرگی کن ببخشش
                          از استارتر تقاضامیشه
                          مدارتون رو به طور کامل بزارید ولتاژ ها و هدف و...هم هرو مشخص کنید تا اساتید بتونن بهتر راهنمایی کنن
                          باسپاس
                          آقای احمدی من واقعا دیگه نمیدونم چه اطلاعاتی باید بدم؟
                          گفتم که یه شیر پنوماتیک که بوبینش با 12 ولت تحریک میشه و در یه جای نیمه صنعتی قرار داره!
                          دیگه چی باید بگم که نگفتم؟؟؟

دیدگاه

جناب روح الامین عزیز من این منحنی رو از دیتاشیت irfz44 برداشتم امکانش هست ترجمه کنید؟؟

آقای احمدی من واقعا دیگه نمیدونم چه اطلاعاتی باید بدم؟
                            گفتم که یه شیر پنوماتیک که بوبینش با 12 ولت تحریک میشه و در یه جای نیمه صنعتی قرار داره!
                            دیگه چی باید بگم که نگفتم؟؟؟
                            دقیقا مداری که بستین رو بزارید
                            منظروتون هم از نیمه صنعتی دقیق بگید مثلا کارخونه هستش یا؟؟
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

من هنوز مداری نبستم!
                              یه میکرو که قراره 12 تا شیر پنوماتیک رو کنترل کنه!
                              از پایه میکرو هم با یه مقاومت وصل شده به گیت mosfet که ولتاژ منفی بوبین رو کنترل میکنه
                              اگه نیاز هست بگین تا شماتیک این چیزی که میگم رو بکشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X