اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعیین موقعیت اجسام در لوله های زیرزمین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعیین موقعیت اجسام در لوله های زیرزمین

سلام دوستان. هدف بنده تعیین موقعیت اجسام درون لوله هایی است که در زیر زمین قرار دارند. یک فرستنده درون جسم قرار میگیرد و گیرنده نیز در سطح زمین قرار دارد. اپراتور گیرنده را در سطح زمین حرکت میدهد تا سیگنالهای ارسالی از فرستنده را دریافت کند. چون امواج فرستنده باید از بدنه ی فلزی لوله و خاک عبور کنند تا به سطح زمین برسند پس امواج ارسالی باید دارای فرکانس خیلی کم در محدوده 30 هرتز باشند. پیشنهاد خود من استفاده از امواج مغناطیسی و خاصیت تزویج بین دو سیم پیچ است. سیم پیچ فرستنده امواج 30 هرتزی را ارسال میکند و گیرنده نیز آنها را دریافت میکند.
    دوستان پیشنهاد بهتری دارند؟؟
    با تشکر

پاسخ : تعیین موقعیت اجسام در لوله های زیرزمین

این پروژه چه کاربردی داره ؟ودرکجا ازش استفاده میشه؟
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

با سلام. در صنایع نفت و گاز و خطوط انتقال آب

دیدگاه

دوست گرامی
        اگر لوله فولادی مورد نظر شما باشه تا حد زیادی میدان مغناطیسی را تضعیف میکند ولی باز برای مسافتهای کم احتمالا قابل استفاده میباشد به طور یقین ضخامت لوله و قدرت فرستنده داخل لوله تاثر خیلی زیادی در نتیجه امر دارند اگر بتوانید آزمایش کنید به نتیجه دقیقتری میشه رسید برای شروع میتوانید از همان فرکانس زیر 30 هرتز استفاده کنید
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
          دوست گرامی
          اگر لوله فولادی مورد نظر شما باشه تا حد زیادی میدان مغناطیسی را تضعیف میکند ولی باز برای مسافتهای کم احتمالا قابل استفاده میباشد به طور یقین ضخامت لوله و قدرت فرستنده داخل لوله تاثر خیلی زیادی در نتیجه امر دارند اگر بتوانید آزمایش کنید به نتیجه دقیقتری میشه رسید برای شروع میتوانید از همان فرکانس زیر 30 هرتز استفاده کنید

با سلام. با راهنمایی های خوب شما فکر کنم تنها راه حل ممکن استفاده از فناوری WPT باشه. اگر راه حل دیگری مد نظرتان است خوشحال میشوم بدونم. با تشکر فراوان

دیدگاه

با سلام پییشهاد من به شما استفاده از سنسور مغناطیش سنج flc-100 هست و استفاده از برنامه ویژولایزر میتونید یک تصویر سه بعدی رو بگیرید و محل و اندازهای تتقریب لوله و فضای خالی رو سنس کنید در واقعی یک دستگاه ژیوفیزیک بسازید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
              هدف من تعیین موقعیت اجسام درون لوله هایی است که در زیر زمین قرار دارند. یک فرستنده درون جسم قرار میگیرد و گیرنده نیز در سطح زمین قرار دارد. اپراتور گیرنده را در سطح زمین حرکت میدهد تا سیگنالهای ارسالی از فرستنده را دریافت کند. چون امواج فرستنده باید از بدنه ی فلزی لوله و خاک عبور کنند تا به سطح زمین برسند پس امواج ارسالی باید دارای فرکانس خیلی کم در محدوده 30 هرتز باشند. پیشنهاد خود من استفاده از امواج مغناطیسی و خاصیت تزویج بین دو سیم پیچ است. سیم پیچ فرستنده امواج 30 هرتزی را ارسال میکند و گیرنده نیز آنها را دریافت میکند.
              اجازه بدهید خیالتان را راحت کنم. هیچ نوع موجی (شامل مغناطیس، میدان الکتریکی، الکترومغناطیسی) نمی تواند از درون یک لوله ی فلزی به بیرون انتشار یابد و بیشتر این امواج جذب فلز شده و یا بازتاب می یابند. البته امواج ELF با طول موج بلند (فرکانس پائین) تا حدی می توانند از لایه های خاک عبور کنند و در سطح دریافت شوند. در دنیا برای چنین بازرسیهائی، از دوربینهای رباتیک ویژه استفاده می شود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X