اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه رادیو نفتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه رادیو نفتی

سلام
    من یدونه رادیو نفتی دارم که با ولتاژ های
    ۹۱.۵ و ۱.۵ ولت
    کار میکنه منبع تغذیه برای ۹۱.۵ ولت میخواستم توی سایت و گوگل پیدا نکردم
    لطفا سریع برام ارسالش کنید میخوام برق شهر رو به این دو ولتاژ تبدیل کنم
    فقط گیر اون ولتاژ بزرگتره هستم
    این مشکل رو تجربه کردم
    یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

پاسخ : منبع تغذیه رادیو نفتی

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
    سلام
    من یدونه رادیو نفتی دارم که با ولتاژ های
    ۹۱.۵ و ۱.۵ ولت
    کار میکنه منبع تغذیه برای ۹۱.۵ ولت میخواستم توی سایت و گوگل پیدا نکردم
    با سلام:
    ای کاش جریان مصرفی را نیز اعلام می کردید.
    از یک ترانس 220 ولت به 1.5 ولت و 90 ولت ایزوله استفاده کنید و خروجی را بطور مجزا با پل دیود یکسو و با نصب 2 خازن ریپیل آن ها را صاف کنید. با نصب خازن ولتاز به پیک شارژ می شود و با وصل به مصرف کننده حدود 90 ولت و 1.5 ولت می شود.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا سریع از رادیوت چند تا عکس بزار تو پست تا خیلی سریع راهنمایت کنم

دیدگاه

یا

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

1.5 ولت برای فیلمان لامپهاست . به نظرتون چقدر جریان لازم داره؟ من مبگم خیلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها

یا

با سلام:
            اگر ولتاژ 1.5 ولت فقط برای مصرف فیلامنت لامپ باشد، نیازی به یکسو سازی و فیلتر ندارد و فقط 1.5 ولت A.C باشد کافیست. ( استفاده از ترانس 220 ولت به 1.5ولت و 90 ولت)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
              با سلام:
              اگر ولتاژ 1.5 ولت فقط برای مصرف فیلامنت لامپ باشد، نیازی به یکسو سازی و فیلتر ندارد و فقط 1.5 ولت A.C باشد کافیست. ( استفاده از ترانس 220 ولت به 1.5ولت و 90 ولت)
              شاید باعث تعجب دوستان عزیز باشد ولی فیلمان بعضی لامپهای قدیمی مخصوصا از نوع 1.5 ولت فقط با ولتاژ مستقیم کار میکردند .... با اینکه وظیفه فیلمان فقط ایجاد حرارت و ایجاد ابر الکترونی در نظر گرفته شده است ولی باید توجه داشته باشیم که مخصوصا در ولتاژهای پایین توان موثر ولتاژ مستقیم از مقدار معادل متناوب آن بیشتر بوده و ولتاژ متناوب ممکن است نتواند کاتد گرم شونده را به حرارت مورد نیاز برساند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
                شاید باعث تعجب دوستان عزیز باشد ولی فیلمان بعضی لامپهای قدیمی مخصوصا از نوع 1.5 ولت فقط با ولتاژ مستقیم کار میکردند .... با اینکه وظیفه فیلمان فقط ایجاد حرارت و ایجاد ابر الکترونی در نظر گرفته شده است ولی باید توجه داشته باشیم که مخصوصا در ولتاژهای پایین توان موثر ولتاژ مستقیم از مقدار معادل متناوب آن بیشتر بوده و ولتاژ متناوب ممکن است نتواند کاتد گرم شونده را به حرارت مورد نیاز برساند
                با سلام:
                اگر شما به نقشه های رادیو و تلویزیون های قدیمی نگاه کنید, ولتاژ تغذیه فیلامنت یا المنت گرم کننده از ولتاژ A.C توسط ترانسفورمر تهیه می شود. در تمام دستگاه های آمریکایی ولتاژ لامپ فیلامنت با 6.3 ولت متناوب است یعنی اگر ما, ده ها لامپ هم داشته باشیم تمام فیلامنت این لامپ ها با هم موازی بوده و فقطبا یک ترانس 6.3 ولت متناسب با آمپر مورد نیاز همه لامپ ها تهیه می شود, اما درسیستم اروپایی ولتاژ فیلامنت لامپ ها متفاوت بوده و تمام فیلامنت ها بصورت سری با ولتاژ 220 ولت وصل می شوند. بطوری اگر یک فیلامنت یک لامپ بسوزد سایر لامپ ها خاموش می شوند. اما ولتاژ فیلامنت لامپ تصویر در هر دو سیستم 6.3 متناوب ولت متناوب است. اما کار فیلامنت با رسیدن ولتاژ گرم می شود و باعث حرکت الکترون ها به کاتد لامپ می شود. بعد از کاتد یک پایه بنام GRID, که کنترل الکترون های پرتاب شده بسمت آند لامپ را کنترل می کند. همان طورکه در ترانزیستور ولتاژ بایاس بیس جریان امیتر کولکتور را کنترل می کند, گرید هم چنین نقشی دارد.

دیدگاه

دوست گرامی
                  این که شما میفرمایید به طور صحیح میباشد و بنده هم به دفعات فیلمانهای موازی و اتصال آنها به 6.3 ولت متناوب را مشاهده کرده ام ولی همانطور که عرض کردم در دستگاههای مبتنی بر باتری و خصوصا باتری 1.5 ولت قضیه کمی فرق میکنه .... چون ولتاژ 1.5 ولت باتری در حالت عادی هم برای گرم کردن فیلمان کمی ضعیفه و مشخصا اگر جریان متناوب باشه اجتمالا به دمای مورد نظر نمیرسه .... با این حال اگر دیتاشت یکی از لامپها را که با جریان مستقیم گرم میشوند پیدا کردم همین جا تقدیم میکنم

دیدگاه

من هنوز منتظر عکس رادیو نفتی هستم جهت شرکت در ساخت منبع تغذیه به نظر شما انتظار زیادیه؟؟؟؟؟

دیدگاه

منبع تغذیه :

دوست عزیز مشخصا منبع تغذیه مبتنی بر ترموکوپل فقط با امکانات کارخانه ای قابل ساخت میباشد ولی برای منظورهای آموزشی میتوان ترموکوپلی منفرد برای نمایش درست که طریقه آن به تفصیل در کتابهای برق و فیزیک موجود میباشد .....
                      هدف ار ادامه تاپیک تبدیل رادیو نفتی قدیمی به رادیو برقی جدید با منبع تغذیه معادل میباشد

دیدگاه

قیمت منبع تغذیه خودش آکبند ۱۰ میلیون هست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

متشکر از شما
                        ببخشید امامن مشکل برام پیش اومده بود نتونستم بیام اینجا
                        عکس
                        سایت منو محدود کرده و نمیتونم عکس بفرستم دلیلش رو نمی دونم
                        اما منبع تغذیه من دنبال منبع تغذیه ای هستم که بدون ترانس باشه
                        راستی اون ترانس ۲۲۰ به ۹۱.۵ رو پیدا نکردم حتی نزدیک ۹۰ ولت هم نیست
                        شما چجوری میگید ترانس ۹۰ ولت بخرم؟!!!!
                        عکس این رادیو رو میتونید توی گوگل پیدا کنید
                        این عکسی که دوستمون گذاشتن نه
                        رادیو من مدل فلیپس هست و چون با ترموکوپل کار میکرد
                        پس برقش مستقیمه و ac نیاز نداره
                        بازم از شما متشکرم اما اگه جایی توی اینترنت دیدید ترانس ۹۱.۵ ولت میفروشن منو خبر کنید که حتما میخرم
                        جریان مدار رو نمیدونم اما خودتون حساب کنید که ترموکوپل چقدر جریان میده
                        این مشکل رو تجربه کردم
                        یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                        بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

قیمت منبع تغذیه خودش آکبند ۱۰ میلیون هست
                          دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
                          متشکر از شما
                          ببخشید امامن مشکل برام پیش اومده بود نتونستم بیام اینجا
                          عکس
                          سایت منو محدود کرده و نمیتونم عکس بفرستم دلیلش رو نمی دونم
                          اما منبع تغذیه من دنبال منبع تغذیه ای هستم که بدون ترانس باشه
                          راستی اون ترانس ۲۲۰ به ۹۱.۵ رو پیدا نکردم حتی نزدیک ۹۰ ولت هم نیست
                          شما چجوری میگید ترانس ۹۰ ولت بخرم؟!!!!
                          عکس این رادیو رو میتونید توی گوگل پیدا کنید
                          این عکسی که دوستمون گذاشتن نه
                          رادیو من مدل فلیپس هست و چون با ترموکوپل کار میکرد
                          پس برقش مستقیمه و ac نیاز نداره
                          بازم از شما متشکرم اما اگه جایی توی اینترنت دیدید ترانس ۹۱.۵ ولت میفروشن منو خبر کنید که حتما میخرم
                          جریان مدار رو نمیدونم اما خودتون حساب کنید که ترموکوپل چقدر جریان میده
                          با سلام:
                          کاربر گرامی ترانس 90 یا 90.5 در بازار وجود ندارد شما با دانستن جریان مصرفی این مدار می توانید این ترانس را بصورت سفارشی تهیه کنید. اگر تهران هستید. میدان امام خمینی- پاساژ فتوت- طبقه سوم چندین مغازه این کار را انجام می دهند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X