اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل باUART و آیسی MAX3232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل باUART و آیسی MAX3232

سلام
    من روی پروژه دارم کار می کنم که اطلاعات از برد FPGA از طریق UART (دو عددMAX3232به ترتیب در گیرنده و فرستنده استفاده شده) به برد EWB-LPC1768 ارسال میشه.مشکلی دارم زمانی بدون استفاده از آیسی MAX3232 ارتباط با به درستی انجام میشه ولی با آیسی های MAX3232 اطلاعاتی نمی تونم در یافت کنم . با لاجیک آنالایزر چک کردم (یعنی یکی از کانال لاجیک آنا.. به بدون واسط آیسی 3232 ،مستقیم وصل کردم به پایه FPGA و کانال بعدشو به RX گیرنده برد EWB مابین اون آیسی های 3232هست وصل کردم)متوجه شدم مشکل تایمینگ دارم چونکه بافر 3232 تاخیر انتشار داره.همچین چیزی تا حالا برام پیش نیومده.به نظر شما باید چیکار کنم؟چطور تاخیر انتشار رو حل کنم؟چطور می تونم خطا باود ریت(بر اثر آیسی 3232) جبران کنم؟
    جدیدترین ویرایش توسط MM320; ۲۲:۱۵ ۱۳۹۸/۰۱/۲۷.

پاسخ : مشکل باUART و آیسی MAX3232

حداکثر باودریت این آی سی 120Kbps هست و چون 2 تا آیسی استفاده کردی، باودریت مجازت نصف اینه. احتمالا راه حل پایین آوردن باودریت هست.
    یا اینکه از MAX3237 استفاده کن.

جدیدترین ویرایش توسط slh; ۱۳:۴۹ ۱۳۹۸/۰۱/۲۸.

دیدگاه

باودریت من 115200 هست نباید اینطور باشه!!!!!!!!!!!!!وقتی برد FPGA با مبدل به کامیوتر وصل می کنم تبادل اطلاعات انجام میشه ولی ارتباط با برد FPGA-->>EWB-LPC1768 انجام نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MM320 نمایش پست ها
        باودریت من 115200 هست نباید اینطور باشه!!!!!!!!!!!!!وقتی برد FPGA با مبدل به کامیوتر وصل می کنم تبادل اطلاعات انجام میشه ولی ارتباط با برد FPGA-->>EWB-LPC1768 انجام نمیشه.
        چون که با کامپیوتر یک آی سی سر راهه ولی بین FPGA و میکرو، 2 تا آیسی. همونطور که گفتم 2 تا آیسی پشت سر هم، پهنای باند رو کم میکنه. شما ببین این آیسی پهنای باندش از نرمال هم کمتره...

جدیدترین ویرایش توسط slh; ۱۶:۲۲ ۱۳۹۸/۰۱/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط slh نمایش پست ها
          چون که با کامپیوتر یک آی سی سر راهه ولی بین FPGA و میکرو،

فکر نکنم نکنم این جوری شما می گید باشه چونکه همونطور می دونید بافرهای 3232 مثل گیت not عمل می کنه برای انیکه اطلاعات درست دریافت شه به یه آیسی دیگه3232 نیازه.پس فکر کنم آیسی مبدل کامپیوترم (میدل های خارجی برای لپتاپ دارم استفاده میکنم) مثل یه با فر توشه حالا شاید تاخیر انتشارش کم باشه باعت میشه اطلاعات درس دریافت بشه

QUOTE=slh;696980] . همونطور که گفتم 2 تا آیسی پشت سر هم، پهنای باند رو کم میکنه. شما ببین این آیسی پهنای باندش از نرمال هم کمتره...

[/QUOTE]
          من قبلا دو تا برد EWB-LPC1768 شرکت-ک...و...ی..ر استفاده کردم هردوشون آیسی 3232 داشتن و با باودریت 115200 به درستی کار می کردن.ولی برای این پروژه باودریت 9600 گذاشتم ولی جواب نداد.
          جدیدترین ویرایش توسط MM320; ۱۹:۴۷ ۱۳۹۸/۰۱/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X