اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروتکل ارتباطی بین میکروکنترلرها و ماژول در یک سیستم وایرلس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروتکل ارتباطی بین میکروکنترلرها و ماژول در یک سیستم وایرلس

با سلام و خسته نباشید
    من داخل یه میکروم یه متغیر دارم که داخلش یه عدد ذخیرس و هی عوض میشه.
    میخام این متغیر و عدد رو بفرستم به یه ماژول وایرلس فرستنده که اونم بفرسته به ماژول گیرنده و بده به میکروی دیگه.
    سوال:
    ١-از چه ماژولی استفاده کنم که گیرنده فرستنده باشه برای فاصله زیر ٧٠ متر.
    ٢-از چه پورتکل ارتباطی برای ارتباط میکرو و ماژول فرستده-ماژول فرستنده و ماژول گیرنده-ماژول گیرنده و میکرو- استفاده کنمً
    ٣-در مورد مطالعه و اموزش در مورد پورتکل های ارتباطی مقاله کتاب یا سایتی دارین معرفی کنین لطفا.

ممنونم

پاسخ : پروتکل ارتباطی بین میکروکنترلرها و ماژول در یک سیستم وایرلس

نوشته اصلی توسط aashkanpasha نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    من داخل یه میکروم یه متغیر دارم که داخلش یه عدد ذخیرس و هی عوض میشه.
    میخام این متغیر و عدد رو بفرستم به یه ماژول وایرلس فرستنده که اونم بفرسته به ماژول گیرنده و بده به میکروی دیگه.
    سوال:
    ١-از چه ماژولی استفاده کنم که گیرنده فرستنده باشه برای فاصله زیر ٧٠ متر.
    ٢-از چه پورتکل ارتباطی برای ارتباط میکرو و ماژول فرستده-ماژول فرستنده و ماژول گیرنده-ماژول گیرنده و میکرو- استفاده کنمً
    ٣-در مورد مطالعه و اموزش در مورد پورتکل های ارتباطی مقاله کتاب یا سایتی دارین معرفی کنین لطفا.

ممنونم
    سلام
    خودم تا حالا به این شکل تست نگرفتم ولی فکر کنم ماژول nrf خوب باشه. پروتکل ارتباطی اش هم spi هستش؛ سرعت نسبتا خوبی هم داره.
    منتهی چیزی که هست ظاهرا فیک این ماژول تو بازار زیاده و باید از جای مطمئن خرید کنید

Sent from my LG-H870S using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      خودم تا حالا به این شکل تست نگرفتم ولی فکر کنم ماژول nrf خوب باشه. پروتکل ارتباطی اش هم spi هستش؛ سرعت نسبتا خوبی هم داره.
      منتهی چیزی که هست ظاهرا فیک این ماژول تو بازار زیاده و باید از جای مطمئن خرید کنید

Sent from my LG-H870S using Tapatalk
      ممنونم. میتونم بپرسم به چه شکل استفاده کردین ماژول nrf رو.
      و کدوم مدلشو.
      یغنی با پروتکل spi عدد روزبدم به فرستده اون بفرسته به گیرنده و دوباره با پروتکل spi گیرنده به میکرو؟؟

دیدگاه

ممنونم. میتونم بپرسم به چه شکل استفاده کردین ماژول nrf رو.
        و کدوم مدلشو.
        یغنی با پروتکل spi عدد روزبدم به فرستده اون بفرسته به گیرنده و دوباره با پروتکل spi گیرنده به میکرو؟؟
        کار سختی نیست اگه بخوای من کتابخانه شو برابی کدویژون در اخیارتون می زرام در ضمن ماژوا nrf تقویت شده بخرید که بردش تا 1000 متر میرسه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MM320 نمایش پست ها
          کار سختی نیست اگه بخوای من کتابخانه شو برابی کدویژون در اخیارتون می زرام در ضمن ماژوا nrf تقویت شده بخرید که بردش تا 1000 متر میرسه.
          ماژول nrf24l01 مثلا؟؟
          ممنون میشم کتابخونه شو بدین یه نگاه بکنم و تو اتمل بازنویسی کنم.
          ضمنا تو پرتیوس کتابخونش هست؟؟
          و اینکه فایل مثال کار شده باهاش رو دارین؟؟

دیدگاه

اینم یه پروژه nrf که از دو تا پروژه تشکیل شده برنامه اول برای فرستنده و برنامه دوم برای گیرنده هستش.فکر نکنم برای تبدیل به اتمل مشکلی بر بخورید .موفق باشید....
            دانلود کنید.

دیدگاه

اینم یه پروژه nrf که از دو تا پروژه تشکیل شده برنامه اول برای فرستنده و برنامه دوم برای گیرنده هستش.فکر نکنم برای تبدیل به اتمل مشکلی بر بخورید .موفق باشید....
              دانلود کنید.

ممنونم مرسی
              لطف کردین وقت گذاشتین
              برای اینکه بحث spi برام کامل بیوفته میخام یه ازتباط ساده بین دو میکرو کنترلر رو با spi ببینم بعد. یه پروژه ساده. دارین؟

دیدگاه

ممنونم مرسی
                لطف کردین وقت گذاشتین
                برای اینکه بحث spi برام کامل بیوفته میخام یه ازتباط ساده بین دو میکرو کنترلر رو با spi ببینم بعد. یه پروژه ساده. دارین؟

اینم یه پروژه تستی spi

دانلود کنید.

دیدگاه

اینم یه پروژه تستی spi

دانلود کنید.
                  ممنونم از کمکت. من ارنباط spi رو یاد گرفتم. و الان بلدم دیتا منتقل کنم. بیت منتقل کنم. ولی بلدم نیستم محتوای متغیر منتقل کنم.

دیدگاه

من ارنباط spi رو یاد گرفتم. و الان بلدم دیتا منتقل کنم. بیت منتقل کنم. ولی بلدم نیستم محتوای متغیر منتقل کنم.
                    منظورتون از(ولی بلدم نیستم محتوای متغیر منتقل کنم) چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X