اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یکسوساز و رگولاتور ولتاژ بدون استفاده از سویچینگ و با scr برای تغذیه موتور های dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یکسوساز و رگولاتور ولتاژ بدون استفاده از سویچینگ و با scr برای تغذیه موتور های dc

سلام دوستان نیاز دارم در یک پروژه ای کنترل دور موتور dc انجام بدم
    منتهی یه مشکلی که هست نباید از منبع تغذیه سوسیچنگ استفاده کنم
    باید با یدونه یکسوساز نکفاز بتونم یه ولتاژ Dc به موتور بدم
    ولتاژهایی هم که نیاز دارم
    12
    24
    48
    72
    110
    130
    180
    ولت هست
    یعنی بتونم با کنترل زاویه اتش scr ولتاژ خواسته شده رو بسازم و موتور متناسب رو وصل کنم
    با tca785 یه مدار کنترل فاز ساختم ولی نتونستم scr رو درایو کنم , با ترانس پالس هم جواب نداد
    اگر از دوستان میتونه مداری پیشنهاد بده ممنون میشم کمک کنه با اگر در ازای دریافت هزینه این پروژه رو انجام بده ممنون میشم پبام بزاره

با هر قطعه ای هم باشه مشکلی نیست فقط ولتاژ های خواسته شده رو بهم بده و امپر مصرفی هم نهایت 20 امپر هستش

پاسخ : ساخت یکسوساز و رگولاتور ولتاژ بدون استفاده از سویچینگ و با scr برای تغذیه موتور های dc

منبع تغذیتون چیه؟ ترانسه؟ یا مستقیم میخواید برق شهر رو کنترل کنید؟

دیدگاه

پاسخ : ساخت یکسوساز و رگولاتور ولتاژ بدون استفاده از سویچینگ و با scr برای تغذیه موتور های dc

نوشته اصلی توسط mahditahmasebi نمایش پست ها
      یعنی بتونم با کنترل زاویه اتش scr ولتاژ خواسته شده رو بسازم و موتور متناسب رو وصل کنم
      با tca785 یه مدار کنترل فاز ساختم ولی نتونستم scr رو درایو کنم , با ترانس پالس هم جواب نداد
      اگر از دوستان میتونه مداری پیشنهاد بده ممنون میشم کمک کنه با اگر در ازای دریافت هزینه این پروژه رو انجام بده ممنون میشم پبام بزاره

با هر قطعه ای هم باشه مشکلی نیست فقط ولتاژ های خواسته شده رو بهم بده و امپر مصرفی هم نهایت 20 امپر هستش
      با سلام
      tca785 مشکلی برای کنترل تریاک یا تریستور نداره. خروجیهاشو رو نباید مستقیما به ترانس پالس بدین بلکه باید اول تقویت کنیدش و بعد به ترانس بدین.
      نکته ی بعدی اینه که توی بارهای خیلی سلفی که اختلاف فاز ولتاژ و جریان زیاده توی زوایای آتیش پائین عملا فرمان گیت دیده نمیشه و کارو خراب میکنه که برای حل این مشکل یه 555 آستابل با فرکانس چند کیلو هرتزببندین و خروجی 785 رو با خروجی 555 and کنین تا فرمان بصورت قطار پالس ارسال بشه.
      راه ساده ترش اینه که که از یه دیمر استفاده کنین. بجای بار در دیمر یه پل دیودی بذارین و خروجی پل رو بدین به موتورتون.
      اما در هر صورت شما ولتاژ صاف و یکدستی در خروجی نخواهید داشت.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahditahmasebi نمایش پست ها
        ولتاژهایی هم که نیاز دارم
        12
        24
        48
        72
        110
        130
        180
        ولت هست

ساده ترین مدار

مدار کاملتر

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مهندس . این مدارات میتونن ولتاژ های خواسته شده رو بهم بدن
          و اینکه اکثزا این مدارات برای موتور های ac هستن و ولتاژ های پایین رو نمیتونن بسازن
          من همرو تست کردم
          نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
          ساده ترین مدار

مدار کاملتر

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
          با سلام
          tca785 مشکلی برای کنترل تریاک یا تریستور نداره. خروجیهاشو رو نباید مستقیما به ترانس پالس بدین بلکه باید اول تقویت کنیدش و بعد به ترانس بدین.
          نکته ی بعدی اینه که توی بارهای خیلی سلفی که اختلاف فاز ولتاژ و جریان زیاده توی زوایای آتیش پائین عملا فرمان گیت دیده نمیشه و کارو خراب میکنه که برای حل این مشکل یه 555 آستابل با فرکانس چند کیلو هرتزببندین و خروجی 785 رو با خروجی 555 and کنین تا فرمان بصورت قطار پالس ارسال بشه.
          راه ساده ترش اینه که که از یه دیمر استفاده کنین. بجای بار در دیمر یه پل دیودی بذارین و خروجی پل رو بدین به موتورتون.
          اما در هر صورت شما ولتاژ صاف و یکدستی در خروجی نخواهید داشت.
          سلام
          تقویت کردم ولی جواب نداد
          ظاهرا همین مشکلی که فرمودید توی مدارم هست یعنی چون یصورت قطار پالس نیست مدارم پایدار نیست و خروجی جالبی نداره .
          با دیمر هم تست کردم خیلی راحتر بود کار ولی نتونستم ولتاژ های پایین مثل 12 ولت رو بسازم

نوشته اصلی توسط slh نمایش پست ها
          منبع تغذیتون چیه؟ ترانسه؟ یا مستقیم میخواید برق شهر رو کنترل کنید؟
          ترانس هم نمیتونم بزارم . باید با تریستور برق ac رو برش بدم یکسو کنم و یه مبدل ac to dc بسازم

دیدگاه

سلام
            با میکروکنترولر و tc785 و حتی بدون tca785میشه اینکار را کرد.در تلویزیونهای لامپی transformerless رگولاتورها بچشم میخوردند.قبلا با u2008 نقشه معتبر مدار 12ولت و 28آمپری الکترونیکی بدون ترانسفورمر دیده بودم.متاسفانه خوب توضیح نمیدید دقیقا چه میخواهید و مشکل سد راهتان چیه.بدی اینوع مدارات را کسی نمیگه ولی بدانید ایزوله از برق شهر نیستند و توان مصرفی بدون بار شان زیاد است. با تشکر از توجه تان

دیدگاه

مدارهایی که بطور معمول توی سایتها یا کتابها پیدا میشن برای کاربردهای معمول و عمومی استفاده میشن.
              برای گرفتن ولتاژهای پائین در خروجی شما نیازمند استفاده از یک دیمر دقیقتر هستین که درصد بیشتری از زاویه ی آتیش رو پوشش بده.
              ضمن اینکه چون شکل موج خروجی بسیار نامنظم و پله دار هست برای بدست آوردن مقدار واقعی ولتاژ حتما باید از مولتیمتر TRUE RMS استفاده کنین.
              به هر حال اگه نمیتونین از سوئیچینگ و ترانس استفاده کنین تنها راهش فقط همینه.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran100 نمایش پست ها
                سلام
                با میکروکنترولر و tc785 و حتی بدون tca785میشه اینکار را کرد.در تلویزیونهای لامپی transformerless رگولاتورها بچشم میخوردند.قبلا با u2008 نقشه معتبر مدار 12ولت و 28آمپری الکترونیکی بدون ترانسفورمر دیده بودم.متاسفانه خوب توضیح نمیدید دقیقا چه میخواهید و مشکل سد راهتان چیه.بدی اینوع مدارات را کسی نمیگه ولی بدانید ایزوله از برق شهر نیستند و توان مصرفی بدون بار شان زیاد است. با تشکر از توجه تان
                سلام ممنون بابت پیگیریتون
                دوست عزیز من همون اول هم عرض کردم که میخوام با کنترل زاویه انش یدونه زگولاتور ولتاژ درست کنم
                مشکل من اول اینه که نمیتونم ولتاژ های پایین رو بسازم ( 12 - 24 - 48 )
                دوم اینکه ترانس پالس که میزارم انش نمیکنه تریستور رو
                با دیمر تست کردم ولتاز هارو به خویی توی خروجی دریافت میکنم . ولی من یه دیمر دقیق میخوام چون بار یه موتور dc هستش

به اون کسی هم که این مدار رو میخواد گفتم که همین ایرادایی رو که شما فرمودین ولی گفتن من همینو میخوام و چون از الکترونیک سر در نمیاره هرکار کردم نتونستم قانعش کنم که این مدار ایرادات زیادی داره برای اینکار و از سویچینگ استفاده کنن .
                جدیدترین ویرایش توسط mahditahmasebi; ۰۸:۴۶ ۱۳۹۸/۰۶/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                  مدارهایی که بطور معمول توی سایتها یا کتابها پیدا میشن برای کاربردهای معمول و عمومی استفاده میشن.
                  برای گرفتن ولتاژهای پائین در خروجی شما نیازمند استفاده از یک دیمر دقیقتر هستین که درصد بیشتری از زاویه ی آتیش رو پوشش بده.
                  ضمن اینکه چون شکل موج خروجی بسیار نامنظم و پله دار هست برای بدست آوردن مقدار واقعی ولتاژ حتما باید از مولتیمتر TRUE RMS استفاده کنین.
                  به هر حال اگه نمیتونین از سوئیچینگ و ترانس استفاده کنین تنها راهش فقط همینه.
                  ممنونم بله تنها راه باقی مونده فقط همینه . یه مداریم هستش با op amp که تا حدود 6 ولت رو تو فیلمش باهاش میسازه
                  هردو رو تست میکنم نتیجه رو میگم خدمتتون
                  امیدوارم هرچه سریعتر درست بشه بتونم شماتیک و پی سی بی رو هم برای دوستان همینجا بزارم که استفاده کنن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X