اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ولتاژ 30 کیلو ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ولتاژ 30 کیلو ولت

سلام
    من روی فیلتر الکترواستاتیک کار میکنم . با ولتاز های زیر 10 کیلو مشکلی ندارم . مشکل من ولتاز بالاتر از 10 کیلو مخصوصا 20 تا 30 کیلو هست
    اول باید ذرات بار + بدم و بعد ذرات بار منفی بدم
    مشکل اینجاست صفحه توری اول توی لوله پلیکا قرار میدم . صفحه دوم که باید بار منفی بشه آخر لوله که حدود 30 سانت با توری اول فاصله داره گزاشتم
    ولی وقتی ولتاز 30 کیلو بهش میدم شروع میکنه به بدنه آرک بزنه
    حتی بدنه چوبی هم تست کردم باز همین مشکل هست . از چی استفاده کنم که آرک نزنه .
    مگه لوله پلاستیک نیست . چرا به بدنه آرک میزنه .
    چرا دیگه به چوب آرک میزنه ؟؟؟
    البته بگم فرکانس کاری من زیر 500 هرتز هست .

پاسخ : مشکل با ولتاژ 30 کیلو ولت

با سلام به*شما دوست عزیز
    ......اگر عکس از ساخته خود قرار می*دادید بهتر میشد راهنما یی کرد .

دیدگاه

آخه توی عکس که نمیشه آرک عکس بگیرم
      شما یه لوله پلیکا با طول 40 سانتی در نظر بگیرید که در ورودی یه فن گزاشتم و به فاصله 10 سانت از فن یه توری فلزی گرد داخل اون گردم که به این ولتاز مثبت 30 کیلو میدم
      حالا آخر لوله هم من یه توری فلزی گرد گزاشتم کا از توری اول 30 سانت فاصله داره و به این توری منفی 30 کیلو ولت میدم.
      اول ذرات بار مثبت میدم و در آخر چون توری آخری منفی هست ذرات به توری آخر میچسبند . دقیقا مثل داخل تلویزیون های قدیمی که دور لامپ تصویر پر از گرد بود .
      حالا با کمال تعجب میبینم که ولتاژ مثبت 30 کیلو ولت به بدنه فلزی آرک میزنه
      به این

دیدگاه

با سلام*به شما دوست عزیز
        من گفتم از ساخته خود عکس بگیر قرار بده
        ...نه از ارک عکس گیر .....من هم میدونم *ه نمیشه به این راحتی ها از ارک عکس گرفت .....
        اما ساخته شما با این توصیفات باز هم چیزی دستگیرم نمیشه .....ا ول گفتی از لوله پلیکا....حالا میگی از لوله
        فلزی .........ولتاژ ۳۰ کیلو ولت که خیلی عایق بندی می خواهد ...نباید ببینم چکار کردی؟..... سیم ورودی از چه
        نوعی است ....به کجا نزدیکه ....شاید سیم به لوله پلیکا نزدیکه ........چشم بسته که نمیشه نظر داد برادرجان
        .....موفق باشید......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          سلام
          من روی فیلتر الکترواستاتیک کار میکنم . با ولتاز های زیر 10 کیلو مشکلی ندارم . مشکل من ولتاز بالاتر از 10 کیلو مخصوصا 20 تا 30 کیلو هست
          اول باید ذرات بار + بدم و بعد ذرات بار منفی بدم
          مشکل اینجاست صفحه توری اول توی لوله پلیکا قرار میدم . صفحه دوم که باید بار منفی بشه آخر لوله که حدود 30 سانت با توری اول فاصله داره گزاشتم
          ولی وقتی ولتاز 30 کیلو بهش میدم شروع میکنه به بدنه آرک بزنه
          حتی بدنه چوبی هم تست کردم باز همین مشکل هست . از چی استفاده کنم که آرک نزنه .
          مگه لوله پلاستیک نیست . چرا به بدنه آرک میزنه .
          چرا دیگه به چوب آرک میزنه ؟؟؟
          البته بگم فرکانس کاری من زیر 500 هرتز هست .

دوست عزیز
          دستگاههای متداول از ولتاژ کمتری استفاده میکنند و به دلیل ایجاد گاز ازون بیشتر به ندرت دستگاهی از 20kv ممکنه استفاده کنه ....شما جرا مایل به استفاده از این ولتاژ هستید ؟
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            دوست عزیز
            دستگاههای متداول از ولتاژ کمتری استفاده میکنند و به دلیل ایجاد گاز ازون بیشتر به ندرت دستگاهی از 20kv ممکنه استفاده کنه ....شما جرا مایل به استفاده از این ولتاژ هستید ؟
            بله از ولتاز کمتر استفاده میکنند ولی این قراره تا 80 کیلو ولت بالا بره . برای اینکه بعدا توی دودکش یه کارگاه استفاده میشه . گاز اوزون هم که تولید بشه اول از دودکش بیرون میره و یک ربع بعد تبدیل به اکسیژن میشه

چشم بعد از ظهر عکس میگیرم و ارسال میکنم

دیدگاه

با سلام به شما .....
              در مرحله اول چیزی که بنظر میرسد برای ترانسهای قدرت
              ....در سیستم برق گیر دوسر مقره ورودی برای ترانس 20kv..فاصله برق گیر را حدود ۲۲ تا ۲۵ سانت انتخاب می کنند ....حالا در اینجا فکر می کنم ...شما باید فاصله را بیشتر از ۳۰ سانت بگیرید....تا قوس نزند....البته رطوبت هوا هم
              ...مهم است و این فاصله را زیادتر می کند ...شما اگر در محیط منزل آزمایش می کنی باید همه موارد وپارامترهای محیطی را هم .
              باید در نظر بگیری از جمله رطوبت هوا و حداقل فاصله استاندارد ما بین دو الکترود که در ۳۰کیلو ولت باید بیشتر از ۳۰ سانت باشد
              ...با فاصله ۴۰ سانت تست کن ...در ابتدا .....
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۱:۲۴ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
                با سلام به شما .....
                در مرحله اول چیزی که بنظر میرسد برای ترانسهای قدرت
                ....در سیستم برق گیر دوسر مقره ورودی برای ترانس 20kv..فاصله برق گیر را حدود ۲۲ تا ۲۵ سانت انتخاب می کنند ....حالا در اینجا فکر می کنم ...شما باید فاصله را بیشتر از ۳۰ سانت بگیرید....تا قوس نزند....البته رطوبت هوا هم
                ...مهم است و این فاصله را زیادتر می کند ...شما اگر در محیط منزل آزمایش می کنی باید همه موارد وپارامترهای محیطی را هم .
                باید در نظر بگیری از جمله رطوبت هوا و حداقل فاصله استاندارد ما بین دو الکترود که در ۳۰کیلو ولت باید بیشتر از ۳۰ سانت باشد
                ...با فاصله ۴۰ سانت تست کن ...در ابتدا .....
                ممنون . مشکل اینه که بین دو الکترود نمیزنه . داره به بدنه لوله پلیکا که پلاستیکی هست میزنه . یه جوری رفتار میکنه انگار لوله رسانای برقه
                حتی با چوب هم همین کار کردم . به چوب هم میزنه.
                به فکرم رسید از کاشی استفاده کنم که اون هم نمیدونم چجوری بدنه با کاشی بسازم

دیدگاه

با سلام به شما...... از لوله... سفید .....سایز ۸ استفاده کن.. و .....اگر باز هم ارک زد. از فایبرگلاس استفاده
                  کن*و با چسب به شکل قوطی درست کن به طول ۴۰ سانت.....موفق باشید
                  جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۲:۱۵ ۱۴۰۰/۰۳/۲۰.

دیدگاه

با سلام*.....به شما
                    ...میتوانید با فیبر استخوانی هم یک لوله به اندازه مورد نظر بسا زید.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X