اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف خاصیت آهن ربایی پنس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف خاصیت آهن ربایی پنس

سلام
    چند تا پنس استیل خریدم بعد از چند وقت که باهاشون کار میکنم خاصیت آهن ربایی پیدا میکنه . قطعات smd مثل مقاومت و خازن چند تایی بهش میچسبند .
    فکر کردم از روغنی و چسبناک شدن سر پنس ها هست با انواع اسپری و تینر شستم مشکل برطرف نشد . فکر میکنید ز چی باشه ؟؟؟

پاسخ : حذف خاصیت آهن ربایی پنس

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
    سلام
    چند تا پنس استیل خریدم بعد از چند وقت که باهاشون کار میکنم خاصیت آهن ربایی پیدا میکنه . قطعات smd مثل مقاومت و خازن چند تایی بهش میچسبند .
    فکر کردم از روغنی و چسبناک شدن سر پنس ها هست با انواع اسپری و تینر شستم مشکل برطرف نشد . فکر میکنید ز چی باشه ؟؟؟
    با درود
    این مطلب قبلا توی کتاب های درسی خوندیم ولی خب معمولا فراموش میکنیم
    این پنس ها چون استیل هستن و یک پایه اهنی دارن باردار شدن و احتمالا توسط خود اهن ربا ها بار دار شدن
    برای از بین بردن خاصیت اهن ربایی میتونید سرچ کنید

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]الف) ضربه زدن: اگر به یک آهنربا ضربه های متوالی و مداوم وارد شود، خاصیت آهنربایی را کم می کند؛ چون لرزش آن باعث می شود نظم دو قطبی های مغناطیسی آهنربا از بین برود. البته این روش مناسب نیست و ممکن است آهنربا شکسته شود. همچنین به علت قوی بودن آهنرباها ، با ضربه زدن نمی توان خاصیت آهنربایی را به طور کامل از بین برد.[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]ب) گرما دادن: اگر به آهنربایی گرما داده شود ، خاصیت مغناطیسی آهنربا کاهش می یابد؛ چون گرما جنبش مولکول ها را افزایش داده و نظم دو قطبی های مغناطیسی را از بین می برد. چنانچه آهنربا تا حد سرخ شدن گرم می شود. خاصیت مغناطیسی آهنربا از بین خواهد رفت ، که این روش نیز مناسب نیست.[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]پ) روش الکتریکی: میله فولادی آهنربا شده را درون یک سیموله (سیم پیچ) 600 دور گذاشته و دو سر سیملوله را یک ترانسفورماتور کاهنده با جریان متناوب وصل می کنیم. درحالی که دو سر سیملوله به ترانسفورماتور جریان متناوب وصل است ، به آرامی میله آهنربا را از درون سیملوله خارج می کنیم. در این صورت ، خاصیت آهنربایی میله از بین می رود.[/COLOR]
    [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]برای درستی از بین رفتن خاصیت آهنربایی ، میله را وارد براده آهن می کنیم ، که مشاده می شود براده ای جذب نشده است.[/COLOR]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
      سلام
      دوست عزیز
      خوب آلیاژ پنس بسیار مهمه و قطعا در میدان مغناطیسی قرار گرفته ....
      اگر از دبیرستان خاطرتان مانده باشه آهنربا با ضربه و حرارت خاصیتش کاهش پیدا میکنه ....
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
        دوست عزیز
        خوب آلیاژ پنس بسیار مهمه و قطعا در میدان مغناطیسی قرار گرفته ....
        اگر از دبیرستان خاطرتان مانده باشه آهنربا با ضربه و حرارت خاصیتش کاهش پیدا میکنه ....
        با درود
        نظرتون چیه اینکه با کمک یک مقاومت سری شده با پنس به خروجی یک ترانس کاهنده وصل بشه ؟ جریان ای سی فکر کنم خاصیت اهن ربایی از بین ببره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
          با درود
          نظرتون چیه اینکه با کمک یک مقاومت سری شده با پنس به خروجی یک ترانس کاهنده وصل بشه ؟ جریان ای سی فکر کنم خاصیت اهن ربایی از بین ببره؟
          مگر عبور جریان باعث افزایش حرارت بشه
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            مگر عبور جریان باعث افزایش حرارت بشه
            و چون مقاومت زیادی نداره توانی هم روش تلف نمیشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X