اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار افزایش جریان رگولاتور tl783

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار افزایش جریان رگولاتور tl783

سلام
    نیاز به مداری داشتم با رگولاتور tl783 با خروجی متغیر البته 12 کارم رو راه میاندازه جریان 5 امپر تا 10 امپر
    بخاطر اینکه ولتاژ ورودی من متغیر هست و ممکنه تا 80 ولت بره میخواستم ازین رگولاتور استفاده کنم چون تحمل ورودی این رگولاتور 125 ولت هست ولی جریان دهیش کم هست ایا با ترانزیستورای داخل بازار شدنی هست؟
    و اینکه آیا در این رگولاتور با تغیر ولتاژ ورودی مثلا 80 ولت امکان داره خروجی مدار تغیر کنه؟؟
    ممنون

پاسخ : مدار افزایش جریان رگولاتور tl783

نوشته اصلی توسط saman5949 نمایش پست ها
    سلام
    نیاز به مداری داشتم با رگولاتور tl783 با خروجی متغیر البته 12 کارم رو راه میاندازه جریان 5 امپر تا 10 امپر
    بخاطر اینکه ولتاژ ورودی من متغیر هست و ممکنه تا 80 ولت بره میخواستم ازین رگولاتور استفاده کنم چون تحمل ورودی این رگولاتور 125 ولت هست ولی جریان دهیش کم هست ایا با ترانزیستورای داخل بازار شدنی هست؟
    و اینکه آیا در این رگولاتور با تغیر ولتاژ ورودی مثلا 80 ولت امکان داره خروجی مدار تغیر کنه؟؟
    ممنون

جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۱۵:۵۵ ۱۴۰۰/۱۰/۰۶.
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها

سلام مهندس ممنون
      مهندس این مدل ترانزیستور تو بازار موجود نیست میشه بجاش از 2n3773 استفاده کنم؟ اگه نمیشه چی پیشنهاد میکنید که تو بازار باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman5949 نمایش پست ها
        سلام مهندس ممنون
        مهندس این مدل ترانزیستور تو بازار موجود نیست میشه بجاش از 2n3773 استفاده کنم؟ اگه نمیشه چی پیشنهاد میکنید که تو بازار باشه
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
          با درود و سپاس
          داشتم سرچ میکردم در مورد یک سوال تا به یه لینک تو همین انجمن رسیدم
          همون سوال خودم 8 سال پیش پرسیده بودم و دیدم شما بهم پاسخ کاملی دادی
          سپاس و شرمنده که بعد از 8 سال متوجه این موضوع شدم
          منتظر سیلی از تشکرات من باش

دیدگاه

سلام اگه بخوایم با همین رگولاتور lt783یک مدار تغذیه ازمایشگاهی طراحی کرد که تا ۸۰ ولت ولتاژ قابل تغییر باشه و جریان هم تا ۳۰ امپر قابل کنترل کردن باشه چه مداری با چه ترانزیستوری پیشنهاد میکنید .ممنون میشم جواب بدید و یک مدار خوب معرفی کنید در ضمن منبع تغذیه ورودیم dc هست که ۹۰ ولت ۳۴ امپر هست .باتشکر
            جدیدترین ویرایش توسط Linox; ۰۶:۰۷ ۱۴۰۲/۱۰/۰۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Linox نمایش پست ها
              سلام اگه بخوایم با همین رگولاتور lt783یک مدار تغذیه ازمایشگاهی طراحی کرد که تا ۸۰ ولت ولتاژ قابل تغییر باشه و جریان هم تا ۳۰ امپر قابل کنترل کردن باشه چه مداری با چه ترانزیستوری پیشنهاد میکنید .ممنون میشم جواب بدید و یک مدار خوب معرفی کنید در ضمن منبع تغذیه ورودیم dc هست که ۹۰ ولت ۳۴ امپر هست .باتشکر
              درود، فکری برای خنک کردن ترانزیستور ها کردید؟
              چنین مداری می‌تونه تا ۲۴۰۰ وات تلفات توان ،یعنی بیشتر از اتو داشته باشه! و باید فکری برای خنک کردن و این حجم گرما و تلفات توان داشته باشید.
              برای این توان اصلا این روش عاقلانه نیست!
              بهتره برید سراغ مبدل های سویچینگ.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Linox نمایش پست ها
                با سلام
                منابع تغذیۀ خطی برای جریانهای پائین شاید گزینۀ مناسبی باشن، اما تو جریانهای بالا تلفات خیلی زیادی دارن و اصلا توصیه نمیشن.
                مثلا شما با ورودی 90 ولت و خروجی مثلا 24 ولت تو جریان 10 امپر، 240 وات توان ازش دریافت میکنین، و در مقابل 660 وات تلفات دارین، که عملا بجای منبع تغذیه، یه هیتر ساختین.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

درست میفرمایید ولی منبع تغذیه ورودیم سوئچینگ هست نه ترانس ... و بنده دنبال نقشه برای ساخت منبع تغذیه هستم که بتونم این ولتاژ و جریان رو متغیر کنم با مدار حفاظت جریان و اتصال کوتاه ... بقولی یه نقشه مدار منبع تغذیه ازمایشگاهی میخوام که بتونه ولتاژ ورودی ۶۰ ولت ۳۴ آمپر رو به خروجی ۰تا ۵۰ یا ۵۵ولت ۰تا۳۰ امپر تبدیل کنه اگه شماتیک مدار منبع تغذیه با این قدرت رو دارید ممنون میشم در اختیار بنده بگذارید ...

دیدگاه

درود
                    منابع تغذیه سویچینگ بندرت بصورت متغیر ساخته میشوند و اگر هم ساخته شوند دارای مشکلات متعدد خواهند بود خصوصا در این جریان بالایی که مورد نیاز شما است لذا برای جریان 30 آمپر بهتر است از همان منابع تغذیه خطی استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X