اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست معرفی یک نوع فلزیاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست معرفی یک نوع فلزیاب

سلام خدمت تمامی اساتید محترم بنده نیازمند کمک شما هستم واقعا خسته شدم چند ماهه تو سایتها دنبال یک فلزیاب با مشخصات زیر هستم اولا تصویری نباشه نیاز به فایل هگز و.. اینا نداشته باشه نقشه ساده با قطعات ارزان قیمت و براحتی پیدا بشه دوما نقشه واضح قطعات واضح مشخص باشن مدار چاپیش طوری باشه که راحت بشه تو سایت بزاریم که برام بسازن و مهمتر از همه واقعی قطعی زیر خاک بالای یک متر رو بزنه به همه نوع فلزی هم واکنش نشان بده اگه همچین مدار فلزیابی سراغ ممنون میشوم بهم معرفی بکنید

پاسخ : در خواست معرفی یک نوع فلزیاب

سلام خواهشا مهندسین و اساتید محترم بنده را راهنمایی بکنید ممنون و سپاسگزارتان میشوم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadjanam نمایش پست ها
      سلام خدمت تمامی اساتید محترم بنده نیازمند کمک شما هستم واقعا خسته شدم چند ماهه تو سایتها دنبال یک فلزیاب با مشخصات زیر هستم اولا تصویری نباشه نیاز به فایل هگز و.. اینا نداشته باشه نقشه ساده با قطعات ارزان قیمت و براحتی پیدا بشه دوما نقشه واضح قطعات واضح مشخص باشن مدار چاپیش طوری باشه که راحت بشه تو سایت بزاریم که برام بسازن و مهمتر از همه واقعی قطعی زیر خاک بالای یک متر رو بزنه به همه نوع فلزی هم واکنش نشان بده اگه همچین مدار فلزیابی سراغ ممنون میشوم بهم معرفی بکنید
      دوست عزیز
      با مشخصاتی که میفرمایید چیزی در اینترنت پیدا نمیکنید ....
      در حقیقت کمی به موضوع به شکل ایده آل نگاه میکنید ....
      میفرمایید دیجیتال نباشه ....( فایل هگز نداشته باشه ) در حقیقت بسیاری از قابلیتهای فلزیابهای دیجیتال را از دست میدهید ... ارزان باشه ....خوب این هم ممکن نیست ....دستگاههای کامل قطعات زیادی دارند و باید از بهترین کیفیت انخاب بشوند ....این مسئله به اندازه ای اهمیت داره که گاه باید بهای بسیار بالایی برای تنها مقاومتهای با ضریب حرارتی بالا و خازنهای با کیفیت خوب بپردازیم ...... و همینطور اینکه اگر چنین نقشه ای در اینرنت وجود داشته باشه عده بسیاری فروشنده هستند که میسازند و به قیمت بسیار بیشتر میفروشند ... در نهایت برد دستگاه بر خلاف کسانی که در آغاز راه هستند اهمیت چندانی نداره چون تابع عوامل بسیاری قرار داره ....به طور مثال بسیاری از کاربردان دستگاههای فلزیاب معتقدند ثبات فلزیاب از برد بسیار مهمتره چرا که در صورت نوسان دستگاه ، با هر بردی قادر به استفاده از آن نخواهیم بود ...
      معمولا برد فلزیاب بسته به اندازه لوپ آن میباشد و هرچه لوپ بزرگتری داشته باشیم برد افزایش میابد و در مقابل اشیاء کوچکتر قابل تشخیص نخواهند بود
      گفته میشود مثلا با لوپ 50 سانت سینی 50 سانتی در بهترین شرایط در 2.5 متر قابل تشخیص خواهد بود و سکه سایز بزرگ تحت همان شرایط در 50 سانتیمتر تشخیص داده میشود .... این برد به هیچ عنوان برد قطعی نمیباشد و به جنس خاک ....رطوبت خاک .... جنس هدف و عوامل بسیار دیگری وابسته میباشد .
      به عنوان یک دستگاه خوب و ساده پیشنهاد میکنم فلزیاب Pirate را که قبلا در انجمن هم در مورد آن بحث شده است مطالعه کنید

https://www.eca.ir/forums/thread87722.html

https://www.eca.ir/forums/thread84597.html
      جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۲۱:۱۶ ۱۴۰۰/۱۰/۰۷.
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتان اینو ساختم اتفاقا از تو همین انجمن ساختم ولی دوست داشتم قویتر از اینو بسازم چیز قویتری و بهتر سراغ ندارید حالا یکم هزینه اش بیشتر بشه طوری نیست.ممنون میشوم

دیدگاه

سلام مهندس جان من میخوام برای همین مداری که معرفی کردید دو سه سایز لوپ بسازم و میخوام بصورت تخت یا همون مسطح بسازم که قویتر باشن سیمم رو نمیدونم قطرش چنده ولی از سیمی که لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ ۲۱اینچ رو نگه میداره استفاده میکنم نه زیاد ضخیمه نه نازک حالا تو اینکه چند دور بپیچم و اهمش باید چقدر باشه رو نمیدوم آیا اهم مهمه کم یا زیاد بودن اهم سیم پیچ تاثیر روی کارکرد مدار میزاره؟ مثلا بخوام از قطر یک سی دی برای شروع سیم پیچ استفاده بکنم چند دور سیم باید بپیچم؟
          واقعا گیج شدم تو درست کردن یک لوپ قوی راستی لوپ یک متری رو این مدار جواب میده اون رو چند دور و با چه سیمی بپیچم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadjanam نمایش پست ها
            سلام مهندس جان من میخوام برای همین مداری که معرفی کردید دو سه سایز لوپ بسازم و میخوام بصورت تخت یا همون مسطح بسازم که قویتر باشن سیمم رو نمیدونم قطرش چنده ولی از سیمی که لامپ تصویر تلویزیون سامسونگ ۲۱اینچ رو نگه میداره استفاده میکنم نه زیاد ضخیمه نه نازک حالا تو اینکه چند دور بپیچم و اهمش باید چقدر باشه رو نمیدوم آیا اهم مهمه کم یا زیاد بودن اهم سیم پیچ تاثیر روی کارکرد مدار میزاره؟ مثلا بخوام از قطر یک سی دی برای شروع سیم پیچ استفاده بکنم چند دور سیم باید بپیچم؟
            واقعا گیج شدم تو درست کردن یک لوپ قوی راستی لوپ یک متری رو این مدار جواب میده اون رو چند دور و با چه سیمی بپیچم

دوست عزیز
            نحوه ساخت و کیفیت سیم پیچ اهمیت بسیار زیادی در کیفیت دستگاه داره
            با یک قاعده کلی سیم پیچ دستگاههای پالسی دارای مقاومتی بین 0.8 تا 1.5 اهم و اندوکتانس 350 تا 450 میکرو هانری هستند ...
            برای جنس سیم هم معمولا برای لوپهای زیر 60 سامنیمتر از سیم لاکی و بزرگتر از 60 سانتیمتر از سیم افشان استفاده میشود ....
            کیفیت سیم در کارایی دستگاه دارای اهمیت بسیار میباشد و متاسفانه در شرایط فعلی ( دی 1400 ) بسیاری از برندهای داخلی به دلیل استفاده از مس ناخالص داری کیفیت چندان مطلوبی نمیباشند .... قابل توجه میباشد که در دستگاههای معروف خارجی غالبا از سیمی موسوم به Litz استفاده میگردد که در بازار ایران بسیار نایاب و گرانقیمت میباشد

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام از راهنمایی شما صمیمانه سپاسگزارم ولی نگفتید اگه بصورت مسطح و تخت بخوام بپیچم و قطر داخلیش اندازه سی دی باشه چند دور باید بپیچم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X