اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی کار با بخش Terminal در CodeVision یا HyperTerminal -

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی کار با بخش Terminal در CodeVision یا HyperTerminal -

من با RS232 میکرو رو به کامپیوتر وصل کردم و تنظیمات مربوطه رو انجام دادم ولی وقتی با میکرو چیزی ارسال میکنم تو برنامه Terminal در Codevision چیزی نمایش داده نمیشه

در اصل چند تا سوال دارم تا شاید بتونم مشکلمو حل کنم:

1) پورت ارتباطی در کامپیوتر رو باید روی چی تنظیم کنم؟ (کدوم شماره از پورت COM)

2) از کجا میشه فهمید کدوم شماره از COM ؟

3) در بخش تنظیمات Terminal عبارات دیگری وجود داره که در USART میکرو نیست، اینها چی هستن؟ باید رو چی تنظیم کنم؟؟؟

4) HyperTeminal یا برنامه دیگری که آسان و سریع باشه چی هست؟ شما چی پیشنهاد میکنید؟

به دلیل کمبود وقت و عجله در صورت امکان بخش Terminal در Code Vision

پاسخ : چگونگی کار با بخش Terminal در CodeVision یا HyperTerminal - کمک فوری

سلام

توی مادر بوردها معمولا پورت کام بالایی com1 هستش و پایینی com2 البته بعضی اصلا ندارن یا یکی دارن

شما توی هر برنامه ای پورت رو همون که وصل کردید تنظیم کنید

baud rate که مربوط به سرعته رو همونی که توی میکرو تنظیم کردید
    یه سری از تنظیمات مثله data frame دارن معمولا روی 8 n 1 قرار گرفته و میکر رو هم معمولا همه روی این تنظیم میکنن

برنامه ترمینال بیسکام و کدویژن و... همه تقریبا شبیه به همن

ممکنه چند دلیل مانع ارسال و دریافت درست سیستم بشه:
    1. max232 خراب باشه که بسیار شایع هم هست
    2. کریستال میکرو یا باود ریت جوری تنظیم شده که ایجاد خطای بیشتر از 1 درصد بشه که دیگه داده ها اعتبار ندارن
    3. باود ریت دو طرف با هم مچ نیستن یا پورت درست انتخاب نشده

در کل اگه هیچی دریافت نمیشه احتمالا مشکل سخت افزاریه (مثل سالم بودن ای سی یا شماره پورت)
    اگر هم چیزای عجیب غریب دریافت میشه(شبیه به زبان هروگلیف :mrgreen باود ریت یا فرم داده درست تنظیم نیست
    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

1- هیچ چیزی تو خروجی دریافت نمی کنم احتمالا پرت com را اشتباه انتخاب کردم

کامپیوترم فقط یک پرت com دارد پس آیا شمارش 1 است؟ :question:

2- تو تنظیمات Terminal در CodeVision گزینه هایی مثل Emulation (TTY,VT52,VT100) , Handshaking(Xon,Xoff,...) , Apend LF و غیره وجود داره. اینا چی هستن؟؟؟

3- اصلا معلوم نیست max232 ای که دارم برای کدوم شرکته. عوضشم کردم جواب نداد.

یک مدار برای ارتباط با RS232 پشت کامپیوتر پیشنهاد کنید؟؟؟
      :angry: :angry: :cry2: :question:

دیدگاه

سلام

1. آدرس پورت کام رو از device manager --> ports(com and lpt پیدا کنید

2.از آدرس زیر برنامه simple term رو بگیرید از این شک و شبهات نداره توی setting از تب flow control گزینه dtr control رو off کنید از تب device check هم Device check رو no کنید بقیه چیزی نداره برای توضیح بعد کانکت کنید
        http://alitaroosheh.parsaspace.com/eca/simpleterm.exe

در مورد مادر بورد هایی که یک پورت کام دارن من این مشکل رو توی دانشگاه هم دیدم (کامپیوتر هاشون یه پورت کام داشت) کسی هم بلد نبود مشکل چیه ولی فکر کنم نیاز بود از cd مادربورد درایور نصب بشه نمیدونم oo:
        مادر بوردش iwill بود
        دوستانی که کامپیوترشون یه پورت کام داره کمک کنن

3. max232 برای شرکت ماکزیمه ولی hin232 هم هست که من از hin راضی ترم اقلا تا بحال نسوزوندم ولی max تا دلت بخواد

به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

پاسخ : چگونگی کار با بخش Terminal در CodeVision یا HyperTerminal -

سلام دوستان
          من یه مشکلی داریم امیدوارم کسی پیدا شه کمکم کنه . تو ترمینال codevision با یه ماژول بلوتوث هر کرکتری که می فرستم کرکتر x رو بهم نشون میده
          نمی دونم مشکل از کجاس . کسی هست که بدونه چشه !؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط faezeh69
            سلام دوستان
            من یه مشکلی داریم امیدوارم کسی پیدا شه کمکم کنه . تو ترمینال codevision با یه ماژول بلوتوث هر کرکتری که می فرستم کرکتر x رو بهم نشون میده
            نمی دونم مشکل از کجاس . کسی هست که بدونه چشه !؟
            سلام
            فقط ایکس خالی؟
            [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
            معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
            معرفی نرم افزار Codewizard PWM
            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

[quote author=Saman.Asadi link=topic=24180.msg601869#msg601869 date=1403619019]
              سلام
              فقط ایکس خالی؟

سلام.
              نه XX(bar نشون میده. یعنی دو تا ایکس که رو یکیش یه خط هست

دیدگاه

سلام به همه دوستان، میخواستم داده های یه سنسورو تو متلب ببرم... به صورت آنلاین... یعنی در واقع یه متغیر تو میکرو تعریف کنم که توی متلب بتونم ازون متغیر داده ها رو بخونم... کسی هست این کار رو کرده باشه و چطور؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aminrr
                  سلام به همه دوستان، میخواستم داده های یه سنسورو تو متلب ببرم... به صورت آنلاین... یعنی در واقع یه متغیر تو میکرو تعریف کنم که توی متلب بتونم ازون متغیر داده ها رو بخونم... کسی هست این کار رو کرده باشه و چطور؟
                  سلام
                  مراحلش اینه که ابتدا uart میکرو پیکربندی کنید بعدش توی متلب هم همینکارو کنید و با یه پروتوکل ک خودتون تعریف کردید دیتا رو بفرستید واسه متلب...
                  تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

[quote author=Mahdi.Faani link=topic=24180.msg734362#msg734362 date=1440496874]
                    سلام
                    مراحلش اینه که ابتدا uart میکرو پیکربندی کنید بعدش توی متلب هم همینکارو کنید و با یه پروتوکل ک خودتون تعریف کردید دیتا رو بفرستید واسه متلب...
                    من uart رو پیکربندی کردم توی میکرو... اطلاعات سنسور رو هم توی ترمینال کدویژن تونستم بخونم به صورت آنلاین اما اونجا نمیتونستم روی داده های سنسور عملیات ریاظی انجام بدم... توی متلب هم تونستم اطلاعات رو دریافت کنم اما دو تا مشکل دارم... یکی اینکه بافر ورودی اندازش محدوده و پر میشه که فکنم بشه داده ها رو ریخت تو یه متغیر دیگه، مشکل دوم اینه که داد ها توی متلب آنلاین نیستن... نمیدونم توی کدنویسی میکرو باید دنبال راه حلش بگردم یا توی متلب... :read:

دیدگاه

[quote=aminrr]

بافر رو که باید مرتب خالیش کنید...بریزیدش داخل یه آرایه...
                      انلاین نیستن ینی چقدر تاخیر داره؟
                      اگه داخل متلب با توجه به نرخ ارسال داده به طور مرتب بافر رو چک کنید و داده ها رو آنالیز کنید به احتمال زیاد وضعیت بهتر میشه...
                      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X