اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

دوستان بنده در حال حاظر دسترسی به پی سی ندارم که با پروتئوس مدار زیر رو تست کنم
    یه اقایی میکنید کسایی که پروتئوس دارن مدار زیر و تست کنن نتیجه و بم بگن؟
    http://uplod.ir/2edm2vxwifym/3.PNG.htm
    . ترسو پرخاش میکند .
    و
    قدرتمند سکوت

. هیتلر .

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
      من کارامو با چسب 123 به شیشه می چسبونم ولی بعد مدتی <تلپ> تابلو می افته!
      دوستان شما چسبی که استفاده می کنید چیه؟

دیدگاه

چسب دوقلوی شفاف بگیر، جنس خوب ترجیحن.
        چسب 123 خیلی خشکه.
        قدیما با چسب قطره ای هم می چسبوندیم. مشکلی پیش نمی اومد تا جایی ک خاطرم هست.

دیدگاه

درود
          دوستان POWER LED میخوام که داغ نشه و گرماش در حدی باشه که نیاز به هیت سینک نداشته باشه.چند واتی باید بگیرم؟ 0.5 وات یا 0.3 وات ؟ مدل هاشون فرق داره ؟ پایه دارن یا SMD هستند ؟
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan hatami
            درود
            دوستان POWER LED میخوام که داغ نشه و گرماش در حدی باشه که نیاز به هیت سینک نداشته باشه.چند واتی باید بگیرم؟ 0.5 وات یا 0.3 وات ؟ مدل هاشون فرق داره ؟ پایه دارن یا SMD هستند ؟
            ممنون
            میتونی با کاهش جریان حرارتشونم کنترل کنی
            ولی تقریبا هم کیفیت نور کاهش ییدا میکنه
            اما بهتر از هیچیست!
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

یعنی 0.5 واتی ها و 0.3 واتی ها هم داغ میکنن و هیت سینک لازم دارند ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan hatami
                یعنی 0.5 واتی ها و 0.3 واتی ها هم داغ میکنن و هیت سینک لازم دارند ؟
                سلام.برایه کار شما یکسری ال ای دی هست که اسمش 5630 و 5730 هست که 56 اندازه طولش و 30 اندازه عرضش هست که اینها حدوده یک چهارم وات تا نیم وات هستن و اگه به اینها کمتر جریان بدی گرمایه کمی تولید میکنن البته به ال ای دیه یک وات هم اگه خیلی کم جریان بدی کم گرم میکنه ولی خب اینها ارزان هستن و یک وات گران.
                نوشته اصلی توسط mak3798
                دوست عزیز ممنون ولی من الان که دیگه نمی تونم تابلو رو باز کنم از اول مقاومت بزارم!

دوستان همچنان منتظر کمکتون هستم
                شما اگه به جایه مقاومت توان بالا بهتره از سوئیچینگ ولتاژ پایین تری استفاده کنی.استفاده از مقاومت باعث اتلاف انرژی میشه.شما به نظره من به جایه سوئیچینگ 12 ولت از سوئیچنگ 10 ولت استفاده کن که تو بازار هم هست.یا اگه بتونی خودت یا به یک نفر که کار کرده همون سوئیچینگ 12 ولت رو بدی که برات خروجیش رو کم کنه.
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام.برایه کار شما یکسری ال ای دی هست که اسمش 5630 و 5730 هست که 56 اندازه طولش و 30 اندازه عرضش هست که اینها حدوده یک چهارم وات تا نیم وات هستن و اگه به اینها کمتر جریان بدی گرمایه کمی تولید میکنن البته به ال ای دیه یک وات هم اگه خیلی کم جریان بدی کم گرم میکنه ولی خب اینها ارزان هستن و یک وات گران.شما اگه به جایه مقاومت توان بالا بهتره از سوئیچینگ ولتاژ پایین تری استفاده کنی.استفاده از مقاومت باعث اتلاف انرژی میشه.شما به نظره من به جایه سوئیچینگ 12 ولت از سوئیچنگ 10 ولت استفاده کن که تو بازار هم هست.یا اگه بتونی خودت یا به یک نفر که کار کرده همون سوئیچینگ 12 ولت رو بدی که برات خروجیش رو کم کنه.
                  دوست عزیزیه راهنمایی بفرماییدچگونه بایدخروجی تغذیه یاهمون سویچینگ رو کم کنیم.تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliavr
                    دوست عزیزیه راهنمایی بفرماییدچگونه بایدخروجی تغذیه یاهمون سویچینگ رو کم کنیم.تشکر
                    سلام.به نظرم شما بهتره که یک سوئیچینگه ولتاژه پایین تر تهیه کنید برایه کارتون همونطور که گفتم مثلا ده ولت که تو بازار هم هست.
                    تغییر خروجی لازمش اینه که کمی از سوئیچینگ سر دربیارین ولی برای تغییراته کم در خروجی عموما باید زنر رو در فیدبک به مقدار کم تغییر بدین یا اگه از tl431 استفاده کرده دو تا مقاومت به پایه ref وصله که با تغییر اونها میتونید به خواسته تون برسید یادتون باشه با این روش باید تغییرات کم در ولتاژ بدین و تغییراته زیاد نیازمند تغییر ترانس و سایر قطعاته.
                    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام ببخشید میخواسم بدونم چطوری میتونم یه تابلوledثابت درس کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهار123
                        سلام ببخشید میخواسم بدونم چطوری میتونم یه تابلوledثابت درس کنم؟
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=73681.0

دیدگاه

دوستان سلام
                          ی مشکل برام پیش اومده داره واقعا اذیتم مکنه
                          من 93 تا ال ای دی کلاهی رو با هم سری کرده بودم بعد ی خازن 400 ولت 220 میکرو رو باهاشون موازی کردم و بعد برق شهرو ب ی پل دیود وصل کردم تا یکسو بشه و زدم به این مدار
                          مدتها بخوبی کار میکرد
                          ی بار جای خازن 220 میکرو 22 میکرو گداشتم فرداش موقعی ک مجموعه روشن بود چندتا چشمک زد و خاموش شد
                          بعد تست فهمیدم یکی از ال ای دی ها سوخته عوضش کردم دوباره زدم روشن شد و سوخت بعد 10 ثانیه
                          گفتم شاید مشکل از خازنه همون قبلیو گزاشتم بازم درست نشد
                          جلوی راه پل دیود قبلی دوباره پل دیود دوم گزاشتم ک اگه پل دیود قبلی ایراد داره این رفعش کنه بازم هی 1 ال ای دی با هربار تعویص میسوزونه
                          گفتم شاید مشکل از ولتاز با ال ای دی ها دوتا مقاومت 330 اهم سری کردم بازم میسوزونه
                          انگار جن داره
                          اخه این مدار چیزی نداره
                          کل ال ای دی ها رو بردم رو بردبورد بازم میسوزونه
                          تاالان 15 تا ال ای دی سوزوندم
                          ولتاز ال ای دی ها موقعی ک روشن بودن بزور ب 3.2 میرسید پس مشکل ولتاز نیس
                          من اصلا تازهکار نیسم ک بگم جایی خطا مکنم
                          تنها کاری ک نکردم سری کردم مقاومت با خازن هست چون دیگه ال ای دی ندارم و خسته شدم از اینهمه تست
                          گاهی احتمال میدم شاید این ال ای دی هها نیمسزند و الان اسنجوری شده اما ال ای دی ک نیمسوز نمیشه لطفا کمک کنین
                          درپایان یکبار اخرین حالت مدارو توصیح میدم
                          برق 220 از دوتا پل دیود رد میشه یکسو میشه بعو با خازن 22 میکرو 400 ولت موازی میشه حاصل به 93 تا ال ای دی سری ک با 2تا مقاومت 330 اهم سری شده وصله
                          اون چند روزی هم اصلا این مشکل وجود نداشت ولتاز هر ال ای دی 3.2 ولت بود و حتی مقاومتی هم در مدار نبود و جریان45 میلی امپر بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط KHOSRAVIEHSAN
                            دوستان سلام
                            ی مشکل برام پیش اومده داره واقعا اذیتم مکنه
                            من 93 تا ال ای دی کلاهی رو با هم سری کرده بودم بعد ی خازن 400 ولت 220 میکرو رو باهاشون موازی کردم و بعد برق شهرو ب ی پل دیود وصل کردم تا یکسو بشه و زدم به این مدار
                            مدتها بخوبی کار میکرد
                            ی بار جای خازن 220 میکرو 22 میکرو گداشتم فرداش موقعی ک مجموعه روشن بود چندتا چشمک زد و خاموش شد
                            بعد تست فهمیدم یکی از ال ای دی ها سوخته عوضش کردم دوباره زدم روشن شد و سوخت بعد 10 ثانیه
                            گفتم شاید مشکل از خازنه همون قبلیو گزاشتم بازم درست نشد
                            جلوی راه پل دیود قبلی دوباره پل دیود دوم گزاشتم ک اگه پل دیود قبلی ایراد داره این رفعش کنه بازم هی 1 ال ای دی با هربار تعویص میسوزونه
                            گفتم شاید مشکل از ولتاز با ال ای دی ها دوتا مقاومت 330 اهم سری کردم بازم میسوزونه
                            انگار جن داره
                            اخه این مدار چیزی نداره
                            کل ال ای دی ها رو بردم رو بردبورد بازم میسوزونه
                            تاالان 15 تا ال ای دی سوزوندم
                            ولتاز ال ای دی ها موقعی ک روشن بودن بزور ب 3.2 میرسید پس مشکل ولتاز نیس
                            من اصلا تازهکار نیسم ک بگم جایی خطا مکنم
                            تنها کاری ک نکردم سری کردم مقاومت با خازن هست چون دیگه ال ای دی ندارم و خسته شدم از اینهمه تست
                            گاهی احتمال میدم شاید این ال ای دی هها نیمسزند و الان اسنجوری شده اما ال ای دی ک نیمسوز نمیشه لطفا کمک کنین
                            درپایان یکبار اخرین حالت مدارو توصیح میدم
                            برق 220 از دوتا پل دیود رد میشه یکسو میشه بعو با خازن 22 میکرو 400 ولت موازی میشه حاصل به 93 تا ال ای دی سری ک با 2تا مقاومت 330 اهم سری شده وصله
                            اون چند روزی هم اصلا این مشکل وجود نداشت ولتاز هر ال ای دی 3.2 ولت بود و حتی مقاومتی هم در مدار نبود و جریان45 میلی امپر بود
                            داداش گلم سلام
                            45 میلی آمپر؟؟؟
                            فوق فوق فوقش 20 میلی آمپر
                            شما چند تا ال ای دی دیگه با این مجموعه سری کن و یه مقاومت بزرگتر هم براش بزار نورش کم بشه در حدی که جریان ده میلی آمپر ازش عبور کنه
                            بعد بزار برای تست
                            موفق باشی
                            نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

اقا 45 میلی امپر جریان متناوب پریز بود مگر نه خود ال ای دی ها جریانشون کمتر بود در صمن این مدار چند هفته کار میکرد الان تا میزنی ب پریز ال ای دی میسوزونه همچنین من توو مدار اولیه اصلا مقاومت نداشتم الان دوتا 330 اهم گزاشتم هر کدوم حداقل 10 ولت از مدار میگیره همچنین این ال ای دی ها ازون کلاهی های خیلی پر نوره تا 3.5 میگیره مال من الان بزور ب 3.2 ولت میرسه موصوع باید چیز دیگه باشه
                              ممنون از راهنماییت

دیدگاه

من حدس میزنم ی بلایی یا از پل دیود یا از خازن پیش میاد
                                مثلا ی دفعه ولتاز دوبل 620 ولت میده
                                واقعا گیجم
                                ب خیلی ها نشون دادم
                                کسی نمیدونه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X