اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

سلام
    من میخوام با آهنگ نور LED رو کنترل کنم
    فکر کنم باید فرکانس سیگنال رو به دیوتی سایکل تبدیل کنم اما نمی دونم چطوری این کارو کنم!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseintaheri70
      سلام
      فکر کنم باید فرکانس سیگنال رو به دیوتی سایکل تبدیل کنم اما نمی دونم چطوری این کارو کنم!!!
      با سلام میتونی بعد از تقویت سیگنال هم از روی دامنه و هم از روی فرکانس تغییر نور بدی البته باید واسه خودت یه بازه فرکانسی تعیین کنی (محدوده فرکانس اهنگ ) سپس اون را به pwm نسبت بدی و تغییر نور داشته باشی
      دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
      بانك اطلاعاتي سنسورها
      ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
      تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
      [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

تو سوالات پاور ال یی دی کسی جواب گو نیست چرا
        برای چراغ قوه با باطری ماشین معمولا از 12.5 ولتدتا شارژ کامل که 14 ولته 10 وات معمولی استفاده کنم که حدود 9 تا 11 ولت میخواد یا cobیا 5 وات که12 تا 15 ولت برق میخواد درایور نمیخوام چون حجمش زیاد میشه چه مقاومتی براش بزارم که جریان زیاد نکشه و بسوزه

دیدگاه

سلام
          میخواستم بدونم توی ال ای دی های اس ام دی کدوم مدلها بیشترین لومن و یا بیشترین بازدهی نوری رو دارند .؟
          مثلا 7020 لومنش چقدره ؟
          در کل یه مشخصات فنی از تمامی ال ای دی های اس ام دی که تا به حال تولید شده میخوام
          با تشکر
          ارائه سرویسهای اینترنت WiFi , ADSL ویژه مجتمع های مسکونی و اداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
            با سلام میتونی بعد از تقویت سیگنال هم از روی دامنه و هم از روی فرکانس تغییر نور بدی البته باید واسه خودت یه بازه فرکانسی تعیین کنی (محدوده فرکانس اهنگ ) سپس اون را به pwm نسبت بدی و تغییر نور داشته باشی
            سلام
            خیلی ممنون
            اما چطوری سیگنالی که مدام فرکانسش تغییر میکنه روpwm کنم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseintaheri70
              سلام
              فکر نکنم نیاز نیازی به فرکانس باشه .

فقط دامنه ی صوت باشه قشنگ میشه فکر کن هم دامنه و هم فرکانس باعث تغییر شدت نور بشه که خیلی بد میشه.
              [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
              درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad_ar
                تو سوالات پاور ال یی دی کسی جواب گو نیست چرا
                برای چراغ قوه با باطری ماشین معمولا از 12.5 ولتدتا شارژ کامل که 14 ولته 10 وات معمولی استفاده کنم که حدود 9 تا 11 ولت میخواد یا cobیا 5 وات که12 تا 15 ولت برق میخواد درایور نمیخوام چون حجمش زیاد میشه چه مقاومتی براش بزارم که جریان زیاد نکشه و بسوزه
                سلام. اول از همه باید تست کنید که پاور الیدی 10 واتتون تو جریان 0.9 آمپر چه ولتاژی دو سرش میفته. اونایی که من دارم حدود 9.3 ولت روشون میفته. اگه بخواید ازش تو ماشین روشن استفاده کنید باید ماکزیمم ولتاژ رو حدود 14.2 ولت بگیرید ولی اگه قراره از باتری ماشین در حالت خاموشی یا باتری خارج از ماشین استفاده کنید ماکزیمم ولتاژ رو 13 ولت بگیرید. حالا مثلا 13 رو منهای 9.3 میکنیم میشه 3.7 بعد 3.7/0.9 میشه 4.11 اهم. میتونید دو تا مقاومت 2 اهم 2 وات رو با هم متوالی کنید تا بشه 4.0 اهم. توان کل مقاومتا هم حدود 3 وات میشه. مقاومت رو هم دور از پاور الیدی بزارید. هیتسینک مناسب برای الیدی هم فراموش نشه
                لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

دوست عزیز اهنگ شما مسلما داخلش از چندین ساز و صدای خواننده تشکیل شده و در هر ثانیهخ و به عبارت بهتر در هر کسری از ثانیه مجموعه ای از چندین فرکانس داره در خروجی پخش میشه که شما می خواین روی کدوم یک از فرکانس ها متمرکز بشین و اون را اندازه گیری کنین و به دیوتی سایکل تبدیل کنین ؟؟ بعدش هم برای اندازه گیری فرکانس در چنین حالتی نیاز به FFT گرفتن دارین.می تونین از تراشه AIC23 که تراشه CCOdec صدا هست استفاده کنین این تراشه عمل sampling انجام میده و سیگنال انالوگ شما را به دیجیتال تبدذیل میکنه . ولی راه حل اسان تر به نظر من بیاین دامنه سیگنال را با کمک مبدل انالوگ به دیجیتال به دیجیتال تبدیل کینین و روی اون فوکوس کنین
                  موفق باشین

دیدگاه

سلام به دوستان

من یه سوالی دارم
                    اگه بخواهیم چند تا پرگرام را در داخل برد کنترل قرار بدهیم. این کار امکان پذیر هست یا نه؟ منظورم را یه جور دیگه بگم. :smile:
                    مثلا یک متن داریم که قرار است از چپ به راست وارد تابلو شود این را یک text می کنیم و در یک program قرار می دهیم. حالا یک متن دیگه هم داریم که قرار است به صورت Random وارد تابلو LED بشه این هم یک Text می کنیم و در یک program دیگه قرار می دهیم . ساعت را هم می خواهیم نشون بدیم که این هم در program قرار میگیره. حالا می خواهیم این سه مورد یک در میان مرتبا رو تابو بیاند و برند چی کار باید بکنیم برای این مورد ؟؟؟ اصلا امکان پذیر هست یا نه ؟ این موضوع درست هست که من گفتم هر مورد در یک پرگرام قرار می دهیم یا اصلا روش دیگه ای برای این کار هست؟

با تشکر از دوستان عزیز

دیدگاه

سلام
                      سئوال قبلیم رو که کسی پاسخ نداد . حد اقل این سئوال بعدیم رو پاسخ بدن تا مجبور نشم یه تاپیک جدا باز کنم

من 6 تا ال ای دی COB سه وات 9 ولت 300 مبلی آمپر را با هم سری کردم و یک درایور ( که در حالت غیر بار 73 ولت رو نشون میده و هنگام روشن کردن چراغها 53 ولت رو نشون میده) را وصل کردم و روشن کردم . حالا میخوام بدونم این مجموعه چقدر جریان و چقدر وات مصرف داره . با یک اهم متر که روی بخش آمپر متر قرار دادم از خروجی ولتاژ مثبت درایور سری کردم و عدد 0.28 را نشون میده . که در واقع میشه 28 صدم آمپر . حالا برای به دست آوردن مقدار وات . باید این عدد آمپر را در ولتاژ ضرب کنم ؟ 14.84=53*0.28
                      این درسته ؟ یعنی این مدار حدود 15 وات مصرف میکنه ؟ اگه اشتباهی دارم لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-pc
                        سلام
                        سئوال قبلیم رو که کسی پاسخ نداد . حد اقل این سئوال بعدیم رو پاسخ بدن تا مجبور نشم یه تاپیک جدا باز کنم

من 6 تا ال ای دی COB سه وات 9 ولت 300 مبلی آمپر را با هم سری کردم و یک درایور ( که در حالت غیر بار 73 ولت رو نشون میده و هنگام روشن کردن چراغها 53 ولت رو نشون میده) را وصل کردم و روشن کردم . حالا میخوام بدونم این مجموعه چقدر جریان و چقدر وات مصرف داره . با یک اهم متر که روی بخش آمپر متر قرار دادم از خروجی ولتاژ مثبت درایور سری کردم و عدد 0.28 را نشون میده . که در واقع میشه 28 صدم آمپر . حالا برای به دست آوردن مقدار وات . باید این عدد آمپر را در ولتاژ ضرب کنم ؟ 14.84=53*0.28
                        این درسته ؟ یعنی این مدار حدود 15 وات مصرف میکنه ؟ اگه اشتباهی دارم لطفا راهنمایی کنید . ممنونم
                        درسته جریان خروجی در ولتاژ میشه توان خروجی البته شما اگه میخوایی دقیق تر محاسبه کنی ولتاژ و جریان ورودی رو ضرب کنی و حساب کنی (توان ورودی توانی هست که وارد درایور میشه)
                        اگه دقیق تر هم میخوای بشی باید ببینی مدارت خطی هست یا نه که این بحث طولانی هست و جاش اینجا نیست.
                        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                          درسته جریان خروجی در ولتاژ میشه توان خروجی البته شما اگه میخوایی دقیق تر محاسبه کنی ولتاژ و جریان ورودی رو ضرب کنی و حساب کنی (توان ورودی توانی هست که وارد درایور میشه)
                          اگه دقیق تر هم میخوای بشی باید ببینی مدارت خطی هست یا نه که این بحث طولانی هست و جاش اینجا نیست.
                          خیلی خیلی ممنونم
                          خیلی زیاد زیاد دقیق بودنش مهم نیست چون از درایورش هیچ اطلاعاتی ندارم
                          آیا برای بستن ال ای دی ها به هم روش دیگه ای هست که بشه مصرف رو کمتر کرد ؟ البته منظورم همین بازده نوری هستش که الان داره . یا در کل روشی هستش که بشه مصرف را پایینتر آورد ؟
                          مساله دیگه این که آیا توی این درایور که در حالت بی باری 73 ولت رو نشون میده و وقتی توی مدار قرار میگیره و چراغها روشن میشه ولتاژ 53 ولت رو نشون میده . این افت ولتاژ طبیعیه؟ یا توان درایور کمه که این همه ( حدود 20 ولت ) افت میکنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-pc
                            خیلی خیلی ممنونم
                            خیلی زیاد زیاد دقیق بودنش مهم نیست چون از درایورش هیچ اطلاعاتی ندارم
                            آیا برای بستن ال ای دی ها به هم روش دیگه ای هست که بشه مصرف رو کمتر کرد ؟ البته منظورم همین بازده نوری هستش که الان داره . یا در کل روشی هستش که بشه مصرف را پایینتر آورد ؟
                            مساله دیگه این که آیا توی این درایور که در حالت بی باری 73 ولت رو نشون میده و وقتی توی مدار قرار میگیره و چراغها روشن میشه ولتاژ 53 ولت رو نشون میده . این افت ولتاژ طبیعیه؟ یا توان درایور کمه که این همه ( حدود 20 ولت ) افت میکنه ؟
                            خواهش میکنم. اگه اشتباه نکنم اون 20 ولت داخل درایور افت میکنه مثلا روی ترانزیستورها و دیودها و مقاومت ها. همین امر نشون میده درایور تلفات بالایی داره و داندمان پایینی داره.
                            برای محاسبه راندمان باید شوان خروجی رو تقسیم بر توان ورودی کنید.
                            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

سلام دوستان.

من led tools رو نصب کردم اما توی کورل نمیتونم بیارم بالا باید چی کار کنم یعنی نمیدونم چطور توی کورل بیارمش؟

لطفا راهنمایی کنید با تشکر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PouYa007
                                خواهش میکنم. اگه اشتباه نکنم اون 20 ولت داخل درایور افت میکنه مثلا روی ترانزیستورها و دیودها و مقاومت ها. همین امر نشون میده درایور تلفات بالایی داره و داندمان پایینی داره.
                                برای محاسبه راندمان باید شوان خروجی رو تقسیم بر توان ورودی کنید.
                                ممنون
                                به نکته جالب اشاره کردید . حتی ممکنه بیشتر انرژی و مصرف وات همینجا از بین بره . حالا اگه آشنایی با درایور ها دارید لطفا درایورهایی که کیفیت خوبی دارند و این مشگلات تلفات انرژی به نسبت خیلی کمتره را معرفی کنید که ما از این مدلها استفاده کنیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X