اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

نوشته اصلی توسط ehsanajal
    سلام حمید جان
    اقا یه کار من خواستم بزنم و با مشورت دوستان ال ای دی کلاهی بهترین نوعش (دونه ای 135 تومن ) که گفتم نصب هر ال اید 450 میگیرم گف زیاده
    خواهشا یکی قیمت روز بده مثلا یه مارک ال ایدی معمولی اچ جی رو متری بزنیم و دور تا دور نشتش 80سانت بشه چند در میاد ؟
    دونه ای چند؟
    راهی هس که ما ناوارداهم ساده تر حساب کنیم
    ما هم دوست عزیز ادعایی تو این کار نداریم و من هم نا واردم
    ببین قیمت هر چیزی بستگی به عرف بازار اون شهر داره مثلا تو شهر ما دونه ای 300-350 میزنن یکی از بچه ها می گفت تو شهر ما 550 میزنن خوب اونکه 550 میزنه توشهر ما دیگه نمیتونه با این قیمت بزنه اما 300-350 قیمت کف دیگه کمتر دیگه صرف نداره
    واسه متراژ هم (تعداد ال ایدی را *0.5 کن )+ ((1- تعداد ال ای دی)* فاصله ال ایدی ها) میکنی متراژ بدست میاد قیمت متری و دونه ای با هم فرق نمیکنه :read:
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
      اگه نتونی قاب خودش رو پیدا کنی برو الکتریکی وقاب پروژکتورهایی که لامپ مدادی ویا کم مصرف میخورن رو هم ببین شاید بدردت خورد
      سلام.قابهای پروژکتور ال ای دی راحت پیدا میشه و نوار آب بندی هم داره ولی بهتره خودت هم کمی با چسب آکواریوم قوی تر کنی آب بندیش رو. دنباله این قابهای پروژکتور لامپهای مدادی و غیره هم نرو که هم کارت قشنگ درنمیاد هم استاندارد نیست و هم خیلی وقتت تلف میشه.
      اها ممنون
      پس درایور سوئیچینگ مختص پاور ال ایدیه
      و درایور هم همون رقص نوره
      باور کن هر کی یه چی میگف گیج شدم(الکی :mrgreen: )
      درایور یعنی درایو کردن و راه اندازی کردن و ... و سوئیچینگ هم استفاده های زیادی داره که یکیش استفاده در ال ای دی هست چه پاور و چه غیره پاور.
      رقص نور هم نحوه چشمک زدن و کم نور و پرنور شدن و اینهاشونه.
      نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
      اینی که میفرمایید رو ندیدم
      ولی بلوکهای 8*3 سانتی متری میخوام که نور یکدستی داشته باشن
      این بلوکها در فاصله یک سانتی متری از هم نصب میشن
      پیشنهادتون چیه؟
      اگه میخوای از ال ای دی غیره پاور استفاده کنی از کلاهی استفاده کن که نوره پخش داره و اگه پاور میخوای استفاده کنی بدونه لنز استفاده کن که نورش پخشه و اون پشت احتمالا نقطه نورش دیده نشه(به نظره من) ولی همون کلاهی بهتره چون گرماش کمه (به نظره من)
      نوشته اصلی توسط amin tal
      ببینم این dsj ها چه قیمتی هستش و در بسته های چند تایی فروش میره؟
      یه سوال دیگه.pcb دقیقآ چیه و کجا میتونم با طرح دلخواهم سفارشش بدهم؟
      hg-dsj قیمتش از صد و شصت تومان تا 200 تومانه و در بسته های هزارتایی هست.اگه خواستی مقداری برات نمونه بفرستم ببینی اصلا خوشت میاد یا نه.
      پی سی بی همونه که روش ال ای دی ها رو قرار میدی اگه خواستی مسی و اگه یک طرح بزرگ داری میتونی از پلکسی استفاده کنی.
      نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
      اقا کسی میدونه چطوری میشه طرح تابلو ثابت :read: را روی فیبر مسی در اورد.
      برای کارهای بزرگ گرون تر نمیشه؟ زشت تر نمیشه؟
      نوشته اصلی توسط amin tal
      یه سوال دیگه هم دارم.
      اقای چمنی توی این تایپیکhttp://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.0یه مدار گذاشتند.حالا این منبع تغذیه سوئیچینگ هستش یا نه؟اگر اینطوریه فرقش با اون درایورهای سوئیچینگ الیدی که تو بازاربا قیمت بالایی هم میفروشند چیه؟
      نه این منبع سوئیچینگ نیست خیلی هم بی کیفیت و پر مصرفه و اتلاف بالایی داره. و فقط به درده ال ای دی های غیره پاور میخوره که برای اونهام خوب نیست.
      ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

برای کارهای بزرگ گرون تر نمیشه؟ زشت تر نمیشه؟
        خوب حالا چطوری میشه این کار را کرد
        بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

سلام دوستان گلم_آقا من تجربه ی خیلی زیادی در تابلو ال ای دی ندارم _ یک سوال دارم
          میخوام واسه یک مغازه یک تابلو مستطیل بزنم(35*65 سانتیمتر) که داخلش نوشته لباس زیر با فونت b titr.
          حالا خوده فروشنده گفت ال ای دی آبی(کلاهی) کار کنم با یک کادر سفید دورش
          ولی به نظر من لباس زیر با آبی نوشته شده باشه اونم با ال ای دی کلاهی از دور خوب معلوم نمیشه!!!
          به نظرتون چیکار کنم؟
          اگر آبی اوال بزارم به نظرتون بهتر از دور خونده میشه؟
          یا ال ای دی قرمز اوال بزارم؟
          کادر دورشم بگید چی بزارم؟
          آقا مرسی از همتون
          ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
            سلام دوستان گلم_آقا من تجربه ی خیلی زیادی در تابلو ال ای دی ندارم _ یک سوال دارم
            میخوام واسه یک مغازه یک تابلو مستطیل بزنم(35*65 سانتیمتر) که داخلش نوشته لباس زیر با فونت b titr.
            حالا خوده فروشنده گفت ال ای دی آبی(کلاهی) کار کنم با یک کادر سفید دورش
            ولی به نظر من لباس زیر با آبی نوشته شده باشه اونم با ال ای دی کلاهی از دور خوب معلوم نمیشه!!!
            به نظرتون چیکار کنم؟
            اگر آبی اوال بزارم به نظرتون بهتر از دور خونده میشه؟
            یا ال ای دی قرمز اوال بزارم؟
            کادر دورشم بگید چی بزارم؟
            آقا مرسی از همتون
            من یکی از رنگ ابی واسه متن استفاده نمیکنم چون دیدش کمتر از بقیه یه هاله ای متن ایجاد میشه شاید هم مارکی که من کار کردم(hg) اینطور بوده فقط از ابی دور متن استفاده میکنم :read:
            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

من تا بحال اصلا تابلو led نساختم و این مورد اولمه من از hg قرمز دقیقا این استفاده کرد
              http://eshop.eca.ir/led-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C/1554-led-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-hg-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-1000-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html

و ال ای دی ها رو سری ۳ تایی چیدم با مقاومت 170 اهم حالا دوستم میگهباید ۳۳۰ اهمی میزاشتی.
              خب حالا من چیکار کنم مقاومت ها رو کلا عوض کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed1991
                من تا بحال اصلا تابلو led نساختم و این مورد اولمه من از hg قرمز دقیقا این استفاده کرد
                http://eshop.eca.ir/led-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C/1554-led-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-hg-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-1000-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html

و ال ای دی ها رو سری 3 تایی چیدم با مقاومت 170 اهم حالا دوستم میگهباید 330 اهمی میزاشتی.
                خب حالا من چیکار کنم مقاومت ها رو کلا عوض کنم؟
                جریان شاخه (3 ال ای دی سری) را بگیر ببین چقدره ؟
                بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

دوستان آخرش من متوجه نشدم !
                  قبلا پرسیده بودم توی همین تاپیک

بهترین روش برای آب بندی کردن پاور ال ایی دی چیه ؟
                  من معمولا در استفاده از پاور ای ایی دی با توجه به استفاده در مکانهای آب خور نظیر اتومبیل و ... دچار مشکل هستم . بدنبال روش آب بندی خوبی هستم .

پیشنهادتون چیه ؟
                  اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ { آقا } وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ وَ وَلِىُّ لِمَنْ والاکُمْ وَ عَدُوُّ لِمَنْ عاداکُمْ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                    من یکی از رنگ ابی واسه متن استفاده نمیکنم چون دیدش کمتر از بقیه یه هاله ای متن ایجاد میشه شاید هم مارکی که من کار کردم(hg) اینطور بوده فقط از ابی دور متن استفاده میکنم :read:
                    دوستان کسی اوال آبی استفاده کرده؟
                    از دور خونده میشه واسه متنهای کوچیک
                    آبی کلاهی مارک HG که فکر نمیکنم مناسب باشه _ آخه نورش خیلی زیاده و خوب نیست واسه تابلوهای کوچیک
                    حالا نظرتون در رابطه با آبی اوال چیه؟
                    مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
                      دوستان کسی اوال آبی استفاده کرده؟
                      از دور خونده میشه واسه متنهای کوچیک
                      آبی کلاهی مارک HG که فکر نمیکنم مناسب باشه _ آخه نورش خیلی زیاده و خوب نیست واسه تابلوهای کوچیک
                      حالا نظرتون در رابطه با آبی اوال چیه؟
                      مرسی
                      چند در چنده ؟
                      اوال هم خوبه ولی اگه دیدی نورش زیاده با افزایش مقاومت نور و در نتیجه خوانا بودنشون افزایش بده(برا کلاهی هم همینطور)
                      کلاهیا بیشتر به صورت مستقیم نور میدن ولی اوال ها چراکندگی نورشون بیشترکه (دقیق یادم نی )
                      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

بچه ها ما تو شهرمون کلا کلاهی میزنن اونایی که با هر ذو کار میکنن به نظرشون کدوم بهتره :read:
                        بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

چند در چنده ؟
                          اوال هم خوبه ولی اگه دیدی نورش زیاده با افزایش مقاومت نور و در نتیجه خوانا بودنشون افزایش بده(برا کلاهی هم همینطور)
                          کلاهیا بیشتر به صورت مستقیم نور میدن ولی اوال ها چراکندگی نورشون بیشترکه (دقیق یادم نی )
                          اندازه ی تابلو 65*33 هست که داخلش نوشته شده لباس زیر
                          من منظورتون رو از چراکندگی نفهمیدم؟یعنی اوال آبی هم مثل کلاهی آبیه نورش؟
                          اصلا اگه آبی رو بیخیال بشم چی؟نظرت دررابطه با قرمز کدومه؟قرمز کلاهی یا قرمز اوال؟کدوم نورش بیشتره و از دور خواناتر؟
                          مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hzohani
                            اندازه ی تابلو 65*33 هست که داخلش نوشته شده لباس زیر
                            من منظورتون رو از چراکندگی نفهمیدم؟یعنی اوال آبی هم مثل کلاهی آبیه نورش؟
                            اصلا اگه آبی رو بیخیال بشم چی؟نظرت دررابطه با قرمز کدومه؟قرمز کلاهی یا قرمز اوال؟کدوم نورش بیشتره و از دور خواناتر؟
                            مرسی
                            من هز هر 2 نوش دارم
                            فردا عکسشو واست میزارم
                            یعنی مقایسه نوره یه دونه از این با اون یکی
                            چراکندگی= پراکندگی
                            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

من هز هر 2 نوش دارم
                              فردا عکسشو واست میزارم
                              یعنی مقایسه نوره یه دونه از این با اون یکی
                              چراکندگی= پراکندگی
                              مرسی دوست من

دیدگاه

سلام من می خوام یه مدار لامپ SMD برای ولتاژ متغیر مثلا از 50 ولت تا 220 ولت میشه کمی راهنمائیم کنید با توجه به اینکه من قدرت خوندم زیاد اطلاعات ندارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X